CANON_leto2024 CANON_leto2024 CANON_leto2024

Microsoft chce úplne presunúť Windows z počítačov do cloudu

2

Windows 365 je služba, ktorá streamuje úplnú verziu systému Windows do zariadení. Doteraz bola obmedzená len na firemných zákazníkov, ale Microsoft ju už hlboko integruje do systému Windows 11. Budúca aktualizácia bude obsahovať službu Windows 365 Boot, ktorá umožní zariadeniam so systémom Windows 11 prihlásiť sa pri štarte priamo do inštancie cloudového počítača namiesto lokálnej verzie systému Windows. Do systému Windows 11 je zabudovaný aj systém Windows 365 Switch, ktorý integruje Cloud PC do funkcie Task View (virtuálny desktop).

Myšlienka úplného presunu systému Windows do cloudu pre spotrebiteľov sa prezentuje aj popri potrebe spoločnosti Microsoft investovať do partnerstiev v oblasti vlastného hardvéru. Spoločnosť už niečo z toho urobila pre svoje zariadenia Surface Pro X poháňané architektúrou ARM. Podľa niektorých správ sa Microsoft zaoberá aj návrhom vlastných procesorov na báze ARM pre servery a možno aj zariadenia Surface. Nedávno sa objavili zvesti, že by mohol pracovať aj na vlastných čipoch s umelou inteligenciou.

VEĽKÁ SÚŤAŽ PRE PREDPLATITEĽOV

Spoločnosť nedávno oznámila Windows Copilot, asistenta s umelou inteligenciou pre Windows 11. Copilot dokáže zhrnúť obsah, ktorý si prezeráte v aplikáciách, prepísať ho alebo dokonca vysvetliť. Microsoft ho v súčasnosti interne testuje a prisľúbil, že ho v júni sprístupní testerom a potom ho rozšíri medzi používateľov systému Windows 11. Windows Copilot je súčasťou širšieho úsilia o umelú inteligenciu v systéme Windows. Microsoft tiež spolupracuje s AMD a Intelom, aby umožnil viac funkcií systému Windows na procesoroch novej generácie.  

Zdroj: theverge.com.

Redakcia

Všetky autorove články

2 komentáre

Uvidíme reakcia na: Microsoft chce úplne presunúť Windows z počítačov do cloudu

2.7.2023 07:07
Otázne je, či sa klientské dáta naďalej budú zrkadliť lokálne, čo je súčasný stav cloudovej služby už aj nekorporatnych klientov. Aký je ďalší krok v úplnom presune do cloudu je teda potrebné vysvetliť a pochopiť. Ako tenký klient by užívateľ nemal dáta lokálne vôbec? Teda pri kolapse konektivity by to bol totálny kolaps aj možnosti pracovať lokálne?
Reagovať

História reakcia na: Microsoft chce úplne presunúť Windows z počítačov do cloudu

30.6.2023 10:06
Podobný koncept skúšala firma MS už v časoch Windows 8, nepresadilo sa to. Nebolo to ani nadčasové keďže podobná funkcionalita s tenkými klientmi je tu už desaťročia. Uvidíme či sa im to podarí presadiť po tak dlhej dobe.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať