SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

Microsoft s novou verziou Windows 10 S cieli na študentov!

1

Microsoft oficiálne predstavil novú verziu Windows 10 S s jasne vymedzenou cieľovou skupinou. Je zameraný predovšetkým na sektor vzdelávania a  bude fungovať takmer ako plnohodnotná verzia Windows 10. Bude podporovať iba aplikácie stiahnuté zo Storu, čo je nielen bezpečnejšie, ale jednoduchšie. V Store zatiaľ nie je dostatok aplikácií, aby uspokojil najnáročnejších používateľov, preto možno tento krok považovať za dosť odvážny.

V Store nájdu používatelia aj aplikácie ako MS Office, pôjde však o plnohodnotné aplikácie, žiadne skúšobné skrátené mobilné varianty alebo trial verzie. Cieľom Microsoftu je Store naplniť množstvom zkonvertovaných desktopových aplikácií. Ak používateľovi nebude stačiť Microsoft 10 S cez Store si môže zakúpiť licenciu Windows 10 Pro za 49 USD.

Samotné prihlásenie do užívateľského účtu by malo trvať maximálne pätnásť sekúnd a každé nasledujúce prihlásenie už iba päť sekúnd. Nakonfigurovať bude možné nielen jedno zariadenie pomocou flash disku s uloženými údajmi konfigurácie a stiahnutými aplikáciami. Vďaka flash disku sa používateľ ľahko a rýchlo prihlási aj na iný počítač s tým, že konfigurácia sa načíta automaticky sama spolu s aplikáciami.

Windows 10 S je zameraný na vzdelávací sektor a bude zadarmo pre všetky školské počítače s Windows 10 Pro. Prvé počítače s Windows 10 S sa začnú predávať v lete za cca 190 USD. Zatiaľ však nie je jasné, či bude Windows 10 S poskytovaný výrobcom počítačov zadarmo alebo sa bude predávať samostatne. Zatiaľ je známe len to, že týmto systémom budú vybavené iba nové zariadenia.

Microsoft

Všetky autorove články
Microsoft Windows 10 S

1 komentár

Linux reakcia na: Microsoft s novou verziou Windows 10 S cieli na študentov!

4.5.2017 13:05
So spokojným nepoužívateľom os windows.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať