SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement

NOVÝ PEUGEOT RIFTER

Tlačové správy
0

Nový PEUGEOT RIFTER prichádza aj na slovenský trh v súlade s novými očakávaniami svojich zákazníkov.

Cieľovú skupinu tvoria predovšetkým aktívni zákazníci, ktorí hľadajú automobil s moderným dizajnom, s najnovšími online technológiami a požadujú vozidlo, ktoré je blízke k prírode, s dostatkom priestoru vo vnútri pre optimálny komfort, a ktorý uspokojuje celý rad víkendových voľnočasových aktivít (výlety s priateľmi, športové a kultúrne aktivity, videohry, fotografovanie, hudba atď.) a je vhodný aj na rodinné cestovanie s deťmi, s domácimi miláčikmi atď.

SAMSUNG 042024 Advertisement  

ALLURE PRÍŤAŽLIVOSŤ S NOVÝM DIZAJNOM

 • Nová predná časť.

RIFTER má novú, dynamickejšiu prednú časť s novou maskou chladiča spojenou s novým znakom PEUGEOT v strede. Obklopuje ho ikonický svetelný podpis značky s tromi pazúrmi.

 • Praktický, robustný dizajn.

Asertívny štýl modelu RIFTER umocňujú nové farby ako zelená SIRKKA Green a modrá KIAMA Blue. Pomáhajú zvýrazniť veľkorysé tvary vozidla, obzvlášť vhodné na výlety, so širokými blatníkmi, impozantnými bočnými ochrannými krytmi, strešnými nosičmi a s vysokou svetlou výškou.

 • Nový prístrojový panel.

RIFTER dostal úplne novú prístrojovú dosku poskytujúcu vynikajúcu ergonómiu a kvalitnú povrchovú úpravu. Využíva ikonický PEUGEOT i-Cockpit® a je vybavený úplne novou stredovou 10“ dotykovou obrazovkou s vysokým rozlíšením umiestnenou v hornej časti palubnej doskyň

 • Príjemný priestor pre cestujúcich.

Sedadlá sú potiahnuté novou svetlou a teplou svetlosivou látkou v súlade s novými materiálmi kabíny. Kabína bude ešte jasnejšia ak si zvolíte aj ikonickú strechu Zénith, ktorá vytvorí veľkorysú presklenú plochu, ale prinesie aj početné odkladacie priestory

EMOTION: RIFTER, KTORÝ DOKÁŽE VŠETKO

PEUGEOT RIFTER je všestrannejší než kedykoľvek predtým. Jeho nové technológie a ultra variabilný interiér znamenajú, že dokáže splniť každú potrebu a každú túžbu.

 • Viac radosti z jazdy vďaka ešte technologicky vyspelejšiemu PEUGEOT  i-Cockpit®.
 • Nový PEUGEOT RIFTER je vybavený novým 10“, 100 % digitálnym farebným prístrojovým panelom s optimalizovaným a prispôsobiteľným zobrazením základných informácií, vrátane informácií z navigačného systému a informácií týkajúcich sa toku energie a nabíjania v prípade modelu E-RIFTER.
 • Nový veľký centrálny 10“ HD dotykový displej na ovládanie audiosystému a online navigácie.
 • Nový kompaktný, kožou potiahnutý, vyhrievaný volant (v závislosti od verzie) s integrovanými ovládacími tlačidlami. Kompaktný volant PEUGEOT sa stal kľúčovou súčasťou radosti z jazdy!
 • Nové špičkové technológie pre optimálnu bezpečnosť
 • Komplexný rad asistenčných systémov: varovanie pred únavou vodiča, systém rozpoznávania dopravných značiek, asistent udržiavania v jazdnom pruhu, automatické núdzové brzdenie s detekciou chodcov a cyklistov, obmedzovač rýchlosti... Nový RIFTER má 17 asistenčných systémov, ktoré boli optimalizované pre tento nový model so systémom adaptívneho tempomatu.
 • Vylepšenú ponuku parkovacích senzorov teraz obsahuje 12 snímačov rozdelených medzi prednú a zadnú časť, ako aj systém VisioPark 180° vybavený parkovacou kamerou s vysokým rozlíšením.
 • A ako vždy, výnimočná variabilita
 • Nový RIFTER je dostupný vo dvoch dĺžkach: Standard (4,40 m) a Long (4,70 m). Druhý menovaný, zväčšil dĺžku rázvoru aj zadného previsu, čím poskytuje ešte viac priestoru. Navyše poskytuje aj možnosť výberu medzi 5 a 7 miestnou verziou.
 • Samostatné, sklopné sedadlá. V 2. rade možno sedadlá jednoducho sklopiť do podlahy. V závislosti od výbavy tu môžete mať tri samostatné sedadlá. Verzia Long ponúka možnosť mať v treťom rade dve samostatné sedadlá.
 • Jednoduché nakladanie a vykladanie. RIFTER má v závislosti od verzie dvojicu posuvných bočných dverí v 2. rade a veľké zadné veko batožinového priestoru so samostatne otváracím oknom, ktoré je v segmente jedinečné.
 • Veľkorysý objem batožinového priestoru.

Batožinový priestor ponúka objem od 775 litrov pod platom pre 5-miestnu verziu Standard až po 4 000 litrov po úroveň strechy
so sklopenými sedadlami pri verzii Long. K dispozícii je dostatok odkladacích priestorov, v závislosti od verzie to môže byť až 186 litrov. Prepravu dlhých predmetov zjednodušuje možnosť sklopiť sedadlo spolujazdca.

EXCELLENCE: VYLEPŠENÁ EFEKTÍVNOSŤ A KONEKTIVITA

 • Konektivita najnovšej generácie
 • Veľký centrálny dotykový displej. Nový RIFTER sa štandardne dodáva s centrálnym 10“ HD farebným dotykovým displejom na ovládanie online informačného systému. Pre ešte väčší komfort umožňuje hlasový asistent OK PEUGEOT ovládať hlavné funkcie  vašim hlasom.
 • Online informačné systémy PEUGEOT i-Connect® a PEUGEOT  i-Connect® Advanced. Systém PEUGEOT i-Connect® ponúka komplexnú a vysoko citlivú konektivitu vďaka funkcii bezdrôtového zrkadlenia (Apple CarPlay / Android Auto). Technologický zážitok dopĺňa voliteľný PEUGEOT i-Connect® Advanced, ktorý obsahuje aj online navigáciu TomTom. Aktualizácie systému sa vykonávajú vzduchom (Over the Air).
 • Na stredovej konzole môže byť umiestnená bezdrôtová nabíjačka smartfónu.
 • Viac zásuviek: 2 × USB-C, 1 × USB-A a 230 V zásuvka.
 • Online služby:

Aplikácia pre smartfóny MyPeugeot® pridáva do nového Peugeot RIFTER nové funkcie a služby:

 • Virtuálna servisná knižka.
 • Možnosť odoslať vopred vytvorené trasy na diaľku do jeho palubného navigačného systému zo smartfónu. Navigácia je prednastavená tak, aby vykonávala hovorené pokyny. A s TomTom sa mapa bez problémov aktualizuje.
 • Pre PEUGEOT E-RIFTER odporúčanie nabíjacích bodov s cieľom optimalizovať cesty a zároveň predvídať úroveň nabíjania, ktoré sú k dispozícii pri dojazde do cieľa. Naplánovaním jázd v MyPEUGEOT možno vozidlo nabíjať v najlepších časoch a podľa dostupnosti nabíjacích staníc. Túto službu, ktorá je dostupná prostredníctvom aplikácie eRoutes, možno využívať aj prostredníctvom funkcie zrkadlenia navigačného systému.
 • Možnosť ovládania centrálneho zamykania dverí, aktivácia svetiel a klaksónu na diaľku.
 • Vďaka tejto novej službe, ktorá po príchode do mesta navrhne parkovacie oblasti s najviac dostupnými miestami, si užívatelia nemusia robiť starosti s hľadaním parkovacích miest.

PONUKA MOTORIZÁCIÍ

EV verzia s dojazdom až 320 km.

 • Práca na celkovej efektivite vozidla umožnila udržať rovnakú úroveň výkonu – maximálna rýchlosť 135 km/h, z 0 na 100 km/h za 11,2 sekundy – pri súčasnom zlepšení dojazdu, ktorý teraz dosahuje až 320 km (v súčasnosti sa certifikuje podľa cyklu WLTP).
 • Pohodlný výkon, ktorý možno využiť v troch jazdných režimoch. PEUGEOT E-RIFTER ponúka maximálny výkon 100 kW (136 k) a maximálny krútiaci moment 270 Nm. Vždy sú k dispozícii tri jazdné režimy : Eco pre maximalizáciu dojazdu, Power pre maximálny výkon pri plnom zaťažení a Normal.
 • Nový systém rekuperácie pri brzdení. Na optimalizáciu dojazdu dostal nový model E-RIFTER nový systém rekuperácie pri brzdení, ktorý možno aktivovať na troch rôznych úrovniach regenerácie pomocou pádiel umiestnených za volantom.
 • Nový E-RIFTER môže byť vybavený aj tepelným čerpadlom. Zlepšuje sa tak pohodlie pasažierov a zároveň pomáha optimalizovať účinnosť, a tým aj dojazd.
 • Efektívne nabíjanie. S 11 kW palubnou trojfázovou nabíjačkou dokáže E-RIFTER efektívne nabíjať svoju batériu s užitočnou kapacitou 50 kWh bez ohľadu na dostupnú infraštruktúru. Nabíjanie jednosmerným prúdom poskytuje výkon až do 100 kW.

PONUKA SPAĽOVACÍCH MOTOROV

 •  benzínový motor 1.2 PureTech 110k BVM6,
 • naftové verzie sú dostupné  s manuálnou (1.5 BlueHDi 100k BVM6 a 1.5 BlueHDi 130k BVM6), ale aj automatickou prevodovkou (1.5 BlueHDi 130k EAT8)

O ZNAČKE PEUGEOT

PEUGEOT ponúka najširší rad elektromobilov zo všetkých európskych mainstreamových značiek, ktorý pokrýva všetky potreby od mestských automobilov až po úžitkové vozidlá. ALLURE(atraktívny dizajn), EMOTION (radosť z jazdy) a EXCELLENCE (nekompromisná francúzska kvalita a špičkové technológie) tvoria hodnoty značky PEUGEOT. Spoločnosť PEUGEOT, založená vo viac ako 140 krajinách, predala v roku 2023 po celom svete viac ako 1,1 milióna vozidiel. PEUGEOT, ktorý je už lídrom v oblasti elektrických vozidiel segmentu B a ľahkých komerčných vozidiel v Európe, pokračuje v rozširovaní svojej ponuky o tri nové elektrické modely v roku 2024: SUV PEUGEOT E-3008 a E-5008, ako aj PEUGEOT E-408. Značka ponúka európskym zákazníkom jedinečný program Allure Care, ktorý poskytuje svojim elektrickým osobným automobilom pokoj na 8 rokov / 160 000 km. Produkty PEUGEOT obsahujú najnovšie technológie, ktoré predvádza panoramatický i-Cockpit s ChatGPT na palube. Okrem toho sa vášeň značky PEUGEOT pre výkon a inovácie prejavuje prostredníctvom hyperautomobilu PEUGEOT 9X8, ktorý súťaží na majstrovstvách sveta vytrvalostných pretekov (WEC), vrátane pretekov 24 hodín Le Mans.

 

 

PEUGEOT

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať