S_03PaletteBase S_03PaletteBase S_03PaletteBase Advertisement

NOVÝ PEUGEOT e-PARTNER

Tlačové správy
0

Značka PEUGEOT je jedným z prvých automobilových výrobcov, ponúkajúcich v Európe kompletné portfólio elektrických úžitkových vozidiel, čím potvrdzuje svoju silnú pozíciu v tomto segmente.

Nový PEUGEOT e-PARTNER, ktorý značka PEUGEOT práve s hrdosťou uvádza, dopĺňa v jej modelovom rade automobily PEUGEOT e-EXPERT (Medzinárodný  VAN roku 2021) a PEUGEOT e-BOXER.

Predošlé generácie modelu PEUGEOT PARTNER mali veľký komerčný úspech a získali množstvo ocenení, vrátane titulu Medzinárodný VAN roku 2019. Od jeho uvedenia na trh v roku 1996 sa z tohto modelu predalo vyše 2 000 000 kusov vo viac než 100 krajinách.

Nová generácia modelu PEUGEOT PARTNER bola uvedená na trh v roku 2018 a okamžite sa dostala na čelo rebríčku v segmente vanov (segment F1).

Teraz prichádza so 100 %  elektrickým pohonom.

Nový PEUGEOT e-PARTNER  je dokonalým stelesnením sloganu “Power of Choice”.  Okrem iného ponúka:

 • dojazd až 275 km podľa meracieho cyklu WLTP (v procese homologizácie),
 • 2 dĺžky (štandardná a predĺžená verzia),
 • 2 karosárske verzie, furgon (max. 3 miesta) a kombi (max. 5 miest),
 • ťažnú kapacitu až 750 kg,
 • užitočné zaťaženie až 800 kg,
 • objem priestoru pre náklad 4,4m³, teda úplne rovnaký, aký ponúkajú verzie so spaľovacím motorom.

Prispôsobí sa najrozličnejším situáciám a rôznym profesiám vďaka veľkému vnútornému priestoru, uľahčujúcemu každodennú prácu, pokročilým technológiám, vrátane digitálneho systému PEUGEOT i-Cockpit® a prepracovanému štýlu. PEUGEOT e-PARTNER taktiež umožňuje neobmedzený vjazd do bezemisných mestských centier.

Má všetky výhody modelu PEUGEOT PARTNER , bez akýchkoľvek obmedzení a teraz navyše aj úplne bez emisií.

Situácia na trhu: Evolúcia cez elektrifikáciu

Trh s malými úžitkovými autami (F1) predstavoval v roku 2019 viac než 613 000 predaných áut a PEUGEOT PARTNER je v tomto segmente lídrom. Navyše jeho trhový podiel  od uvedenia na trh v roku 2018 neustále rastie.

Vzhľadom na to, že približne 80 percent vodičov  úžitkových áut najazdí denne menej ako  200 km, je elektrická verzia modelu PEUGEOT PARTNER logickou voľbou.

Tú ešte podčiarkuje fakt, že vjazd do mestských centier je čoraz viac obmedzený, v niektorých je už teraz povolený len pre 100 % elektrické autá. Pri  elektrickej verzii modelu PEUGEOT PARTNER sú zachované všetky jeho výhody, bez akýchkoľvek obmedzení.

PEUGEOT e-PARTNER dokáže vyhovieť nárokom akýchkoľvek užívateľov a uspokojí potreby všetkých zákazníkov:

 • remeselníkov (kvetinárov, inštalatérov, elektrikárov…), pre ktorých je skutočným partnerom na dennej báze,
 • spoločností, pre ktoré je dôležitý ekologický prístup  (kuriéri, a pod.),
 • štátnej a verejnej správy (nemocnice, mestské a obecné úrady, atď.), ktoré preferujú pre bežnú prepravu modely s nulovými emisiami.

Pre zvláštne potreby je možná prestavba auta špecializovanými firmami  (rýchla zdravotná pomoc, hasiči, polícia, preprava chladeného tovaru…).

100% elektrická technológia:

PEUGEOT e-PARTNER  je postavený na modulárnej platforme EMP2 (Efficient Modular Platform), umožňujúcej využitie rôznych typov pohonu,  jeho čisto elektrický motor má maximálny výkon 100 kW a maximálny krútiaci moment 260 Nm, ktorý je dostupný okamžite po štarte pre lepšiu akceleráciu, navyše bez akýchkoľvek vibrácií, hluku, potreby radenia rýchlostí, zápachu a samozrejme – bez emisií CO2. 

Jeho elektrický pohon (elektromotor, invertor a prúdový menič) sú podobné tým, ktoré využíva aj nový PEUGEOT e-EXPERT. Rovnako ako pri ňom, je reduktor prevodovky upravený tak, aby viac zohľadňoval spôsob, akým sú zaťažované úžitkové vozidlá.

Parametre auta  (v jazdnom móde POWER)  sú nasledovné (údaje podliehajú homologizácii):

 • Maximálna rýchlosť 130 km/h
 • Zrýchlenie  z 0 na 100 km/h za 11,2 s.,
 • Pružné zrýchlenie z 80 na 120 km/h  za 8,9 s.

 Obe verzie (štandardná a predĺžená) sú dostupné s li-ion batériou (18 článkov) s kapacitou 50 kWh, ktorá umožňuje dojazd až to 275 km (podľa testovacieho protokolu WLTP, údaje podliehajú homologizácii) , v závislosti od verzie a jazdného štýlu.

Tepelná regulácia batérie je napojená na chladiaci a vyhrievací okruh v kabíne a umožňuje rýchle nabíjanie, optimalizovaný dojazd  a predlžuje životnosť batérie.

Auto môže byť vybavené dvomi typmi palubných nabíjačiek, vyhovujúcim všetkým dostupným spôsobom nabíjania.  Štandardom je 7.4 kW jednofázová nabíjačka, voliteľným  doplnkom je trojfázová 11 kW nabíjačka.

Nabíjací konektor je umiestnený nad ľavým zadným blatníkom a umožňuje dobíjanie auta dvomi  rôznymi spôsobmi. Buď zo štandardnej zásuvky, zosilnenej zásuvky, prípadne wall-boxu, alebo cez rýchlonabíjačku.

Nabíjacie režimy 50 kWh batérie sú flexibilné a prispôsobia  sa rôznym situáciám.  Využiť možno rôzne spôsoby dobíjania, či už doma, v práci alebo na verejných dobíjacích staniciach.

 • Z bežnej domácej zásuvky (8A), nabitie na maximum trvá 31 hodín,
 • Zo zosilnenej zásuvky (16A), nabitie na maximum trvá 15 hodín,
 • Zo 7.4 kW wall-boxu, nabitie na maximum trvá 7.5 hodiny prostredníctvom jednofázovej (7.4 kW) palubnej nabíjačky,
 • Z 11 kW wall-boxu, nabitie na maximum trvá 5 hodín s trojfázovou (11 kW) palubnou nabíjačkou,
 • Z rýchlonabíjacej stanice: teplotná kontrola batérie umožňuje využitie 100 kW nabíjačiek, cez ktoré sa auto nabije na 80 % za 30 minút.

Nový PEUGEOT e-PARTNER poskytuje pasažierom najvyššiu možnú úroveň  teplotného komfortu prostredníctvom:

 • Výkonného vykurovacieho rezistoru (5 kW),
 • Vyhrievaných sedadiel (v závislosti od verzie),

Predhriatie kabíny možno naprogramovať prostredníctvom dotykového displeja (v závislosti od verzie) alebo na diaľku cez mobilnú aplikáciu MyPeugeot® (v závislosti od verzie).  Pre zvýšenie komfortu umožňuje táto funkcia pri pripojení vozidla k nabíjačke aj predĺženie dojazdu tým, že rýchlejšie  zohreje batériu na optimálnu prevádzkovú teplotu.

E-volúcia v kabíne:

V priestore pre vodiča bola prepracovaná stredová konzola  tak, aby na ňu bolo možné umiestniť: :

 • Nový ergonomický ovládač automatickej prevodovky "e-Toggle", umožňujúci aktiváciu funkcií Park (parkovanie) / Reverse (spiatočka) / Neutral (neutral) / Drive (jazda vpred) a Brake (brzdenie s rekuperáciou),
 • Prepínač 3 jazdných režimov,
 • Odkladaciu priehradku s indukčným dobíjaním smartfónov.

Nový PEUGEOT e-PARTNER ponúka prostredníctvom voliča 3 jazdné režimy:

 • Eco (60 kW, 190 Nm): pre kľudnú jazdu s maximalizáciou dojazdu,
 • Normal (80 kW, 210 Nm): pre bežné každodenné používanie,
 • Power (100 kW, 260 Nm): s dôrazom na výkon pri preprave ťažších nákladov.

Dostupné sú aj  dva režimy brzdenia s rôznou efektivitou dobíjania batérie :

 • Štandardný, pocitovo blízky spôsobu brzdenia v modeloch so spaľovacími motormi,
 • Posilnený (prístupný stlačením "B” - "Brake/Brzdenie" na ovládači automatickej prevodovky), pre intenzívnejšie spomaľovanie pri uvoľnení plynového pedálu a zlepšenie celkového dojazdu.

Všetky verzie modelu PEUGEOT e-PARTNER sú vybavené elektrickou parkovacou brzdou, ktorá je v jeho výbave novinkou. Vďaka tomuto riešeniu sa uvoľnil priestor na podlahe a zvýšil sa komfort a bezpečnosť pri každodennom jazdení.

PEUGEOT i-Cockpit® bol technologicky vylepšený a ponúka dva nové prístrojové panely, oba sú navrhnuté tak, aby na nich boli pre vodiča jednoducho dostupné všetky informácie, potrebné pre optimálne ovládanie elektromobilu.

Súčasťou výbavy na želanie je aj 100 % digitálny združený prístroj, ktorý má v segmente elektrických vanov premiéru, jeho súčasťou je  displej s vysokým rozlíšením a uhlopriečkou 10 palcov. Displej je plne nastaviteľný a prispôsobiteľný, pre zobrazenie informácií využíva najnovšie grafické rozhranie vyvinuté spoločnosťou PEUGEOT.

Možno si na ňom vybrať z niekoľkých režimov zobrazenia, ktoré sú prístupné  prostredníctvom ovládača na multifunkčnom volante a umožňujú vodičovi úplnú individualizáciu systému PEUGEOT i-Cockpit®.  Napríklad možno na ňom viac zvýrazniť navigáciu,  sledovanie energetického toku alebo využitie asistenčných systémov... Presne tak, ako si to vodič praje.

Štandardný analógový prístrojový panel je prispôsobený ovládaniu elektromobilu, jeho súčasťou sú:

 • ukazovateľ spotreby energie (ECO pre optimalizáciu jej spotreby, POWER pre jazdu s vysokým výkonom) alebo jej  rekuperácie (CHARGE),
 • ukazovateľ spotreby elektrických zariadení, optimalizujúcich tepelný komfort  (kúrenia alebo klimatizácie),
 • ukazovateľ úrovne nabitia batérie,
 • Farebný pohyblivý diagram znázorňujúci energetický tok, monitoring nabíjania (aktívneho alebo odloženého), informácie z palubného počítača a aktuálny dojazd.

Uprostred palubnej dosky sa nachádza dotykový displej s online navigáciou. Možno na ňom vyvolať aj “elektrické menu “, ktorého súčasťou sú tri ponuky:

 •  "Flow" pre zobrazenie toku energie,
 •  "Statistics" pre zobrazenie spotreby v priebehu času,
 •  "Charge", pre naplánovanie odloženého nabíjania.

Okrem toho na ňom možno zobraziť dostupné nabíjacie  miesta, aktuálny dojazd v závislosti od úrovne nabitia batérie alebo nastaviť čas predhriatia interiéru vozidla na požadovanú teplotu.

Radosť z jazdy a každodenná praktickosť:

PEUGEOT e-PARTNER ponúka kompaktné vonkajšie rozmery pri zachovaní maximálneho možného priestoru pre náklad. Batérie sú umiestnené pod podlahou a nijakým spôsobom neobmedzujú nákladový priestor.

Ich umiestnenie zároveň prispieva k lepšej tuhosti vozidla a vďaka optimálnemu rozloženiu hmotnosti  poskytuje dodávka rovnajú radosť z jazdy ako jej verzie so spaľovacími motormi.

Komfort odpruženia je zaručený a rovnaký ako vo verziách so spaľovacími motormi, bez ohľadu na to, či je auto zaťažené alebo prázdne.

Vodič nového PEUGEOTU e-PARTNER zvládne akékoľvek situácie aj vďaka upravenému posilňovaču riadenia, ktorý uľahčuje ovládanie vozidla.

Priemer otáčania je  len 10,8 metra (štandardná verzia medzi obrubníkmi) a výšku nepresahujúcu 1,9 metra, čo mu umožňuje bez problému vjazd na väčšinu podzemných a nadzemných parkovísk s limitovanou výškou vozidla.

Nový PEUGEOT e-PARTNER je dostupný v rovnakých prevedeniach ako verzie so spaľovacím motorom, takže dokáže aj vyhovieť rovnakým nárokom:

 • furgony (2 dĺžky: štandardná 4,40 m a predĺžená 4,75 m, 3 miesta),
 • kombi (5 sedadiel, pevných alebo sklopiteľných, len v predĺženej verzii).

Z hľadiska modularity auto nastavuje v rámci svojho segmentu s 3-miestnou lavicou Multiflex  úplne nový štandard. Vďaka otvoru v deliacej prepážke a sklopnému sedáku na mieste spolujazdca je možné:

 • Usadiť vpredu 3 ľudí. Túto praktickú vlastnosť mimoriadne oceňujú firmy, ktoré potrebujú zároveň prepraviť viac ľudí aj s vybavením z jedného miesta na druhé, znížia tým totiž počet potrebných jázd. Navyše je stredné sedadlo vďaka absencii klasickej ručnej brzdy väčšie a pohodlnejšie.
 • Využiť predĺženú rovnú podlahu s maximálnou dĺžkou 3,09 m pri štandardnej verzii a 3,44 m v predĺženej verzii,
 • Využiť dodatočný 500-litrový priestor pre náklad vpredu,
 • Vytvoriť si mobilnú kanceláriu vďaka stolíku, zabudovanému do  sklopného operadla stredového sedadla. Ten možno navyše natočiť ako k vodičovi, tak aj ku spolujazdcovi.
 • Použiť odkladací priestor pod stredovým sedadlom, ktorý navyše možno uzamknúť visiacim zámkom.

Úložné priestory s celkovou kapacitou 113 l sú navrhnuté pre najrôznejšie použitie posádkou.  Sú  jednoducho prístupné a dômyselne rozmiestnené po celej kabíne: odkladacia schránka spolujazdca, úložný priestor nad hlavou vodiča a spolujazdca a priehradka spolujazdca v hornej časti palubnej dosky v mieste, ktoré sa uvoľnilo vďaka použitiu airbagu typu "bag in roof". Táto schránka môže byť chladená, alebo ju možno použiť napríklad na uloženie notebooku s uhlopriečkou 15 ". Notebook je možné vďaka otvoru pre kábel priamo v schránke aj nabíjať.

Ťažná kapacita zostala zachovaná, auto dokáže utiahnuť náklad s hmotnosťou 750 kg, ťažné zariadenia bude dostupné už pri uvedení auta na trh.

Užitočný objem až 4.4 m³ pri predĺženej verzii (3.8 m³ pri štandardnej) je úplne identický ako pri verziách so spaľovacími motormi.

Užitočné zaťaženie 800 kg aktuálne najlepšie na trhu, je špecifické pre elektrickú verziu.

Nový PEUGEOT e-PARTNER ponúka na mieru šité riešenia, schopné uspokojiť stále rastúce nároky klientov. Bude k dispozícii v dvoch úrovniach výbavy PRO a PREMIUM, a taktiež v prevedeniach ASPHALT (pre bežnú prepravu) a GRIP (pre jazdu v náročnejších podmienkach). Pre maximálnu bezpečnosť a komfort užívateľov môžu byť 100 % elektrické verzie vybavené nasledujúcimi technológiami a asistenčnými systémami:

 • Bezkľúčovým prístupom a štartovaním,
 • Bezdrôtovým indukčným nabíjaním pre smartfóny,
 • Pokročilým systémom Grip Control s 5 režimami,
 • Asistentom pre rozjazd do kopca,
 • Systémom Visiopark 180° (cúvacia kamera),
 • Priestorovým zobrazením (monitorovaním priestoru za vozidlom a pozdĺž neho s obrazom, prenášaným na na 5-palcový displej vo vnútornom spätnom zrkadle),
 • Tempomatom a obmedzovačom rýchlosti,
 • Asistentom pre kontrolu jazdy vo zvolenom jazdnom pruhu,
 • Predkolíznym varovaním,
 • Automatickým núdzovým brzdením,
 • Monitorovaním únavy vodiča,
 • Automatickým prepínaním diaľkových svetiel,
 • Rozšíreným systémom pre rozpoznávanie značiek,
 • Kontrolou mŕtveho uhla,
 • Systémom kontroly stability pri jazde s prívesom,
 • Upozornením na preťaženie.

Smartfóny sa stali neodmysliteľnou súčasťou nášho každodenného života, rovnako sú aj súčasťou nového PEUGEOTU e-PARTNER. Informácie z nich sa zobrazujú na centrálnom displeji vďaka systému MirrorScreen, kompatibilného s protokolmi Apple CarPlay™ a Android Auto™.

V meste pri jazde vpred a aj cúvaní rýchlosťou do 30 km/h sa ozýva varovný zvukový signál, upozorňujúci chodcov na prítomnosť auta.

 TCO (Celkové náklady na vlastnenie a užívanie vozidla)

Cieľom je ponúknuť porovnateľné prevádzkové náklady ako pri verziách so spaľovacími motormi, vrátane všetkých nákladov mimo klasického prenájmu.

Nadobúdacia cena elektromobilu je síce vyššia, no do úvahy treba vziať všetky faktory:

 • Lepšiu zostatkovú hodnotu pri následnom odpredaji vozidla na trhu s jazdenými autami,
 • Množstvo existujúcich dotácií (ekologické bonusy, nadobúdacie zľavy, registračné poplatky, podpora pre firmy, poistné a daňové bonusy),
 • Nižšie náklady na údržbu (približne o  50% za 48 mesiacov),
 • Nižšie náklady na palivo (až o 70 % v porovnaní s verziami so spaľovacím motorom).

PEUGEOT ekosystém:

Značka PEUGEOT spustila sériu služieb s cieľom  uľahčiť zákazníkom prechod na automobily s novým zdrojom energie. Služby sa opierajú o tri základné piliere:

PEUGEOT Easy-Charge alebo ako uľahčiť zákazníkom prístup k rôznym riešeniam pre nabíjanie:

 • Ponuka nabíjania doma alebo vo firme prostredníctvom širokej škály výbavy  (zosilnené zásuvky, wall-box, smart wall-box, ...), diagnostika existujúcej elektrickej inštalácie s cieľom zvoliť optimálne nabíjacie riešenie, rovnako ako aj jeho inštaláciu prostredníctvom doporučených partnerov,
 • Ponuka verejného nabíjania cez aplikáciu Free2Move, umožňujúcu prístup ku sieti vyše 220 000 nabíjacích staníc v celej Európe: ich výber na základe kritérií ako vzdialenosť, rýchlosť a cena dobíjania.

PEUGEOT Easy-Move alebo ako zaistiť mobilitu zákazníkov za akýchkoľvek okolností:

 • Plánovač ciest: nástroj, umožňujúci plánovanie a organizovanie dlhších ciest prostredníctvom mobilnej aplikácie Free2Move; navrhovanie optimálnej trasy so zohľadnením aktuálneho dojazdu a rozmiestnenia nabíjacích staníc pozdĺž zvolenej trasy,
 • Mobility Pass: rozšírená a zaručená mobilita vďaka možnosti prenájmu automobilov so spaľovacími motormi za zvýhodnené ceny kedykoľvek ich zákazník bude potrebovať,

PEUGEOT Easy-Care alebo ako uľahčiť zákazníkom proces zoznamovania sa s novým vozidlom tak, aby si ho dokázali užiť v úplne pohode:

 • Nové simulátory a digitálne trasy umožňujúce zákazníkom bližšie sa zoznámiť s elektrickým portfóliom značky PEUGEOT prostredníctvom jej internetových stránok,
 • Zmluvy o poskytovaní služieb a cestnej asistencie, ktoré možno spojiť do jedného finančného balíka tak, aby si ich zákazníci bez akýchkoľvek ďalších starostí mohli neobmedzene využívať,
 • Certifikát o kapacite batérie po každej servisnej prehliadke, zjednodušujúci následný odpredaj vozidla vďaka garantovaným údajom  o aktuálnej kapacite batérie,
 • Záruka na batériu  je 8 rokov alebo 160 000 kilometrov na zostatkovú kapacitu na úrovni 70 % pôvodnej kapacity.

Výrazný a  originálny štýl next-gen elektrického vanu značku PEUGEOT:

V duchu filozofie značky, definovanej sloganom “Power of Choice” ponúka nový PEUGEOT e-PARTNER rovnako masívny a robustný vzhľad ako verzie so spaľovacími motormi, doplnený o niekoľko rozlišujúcich prvkov.

Exteriér vozidla:

 • monogram "e-PARTNER" vzadu,
 • väčšie 16-palcové kolesá (215/65 R16),
 • Nabíjací konektor nad ľavým zadným blatníkom (na rovnako mieste ako veko palivovej nádrže).

Interiér vozidla:

 • Nový digitálny PEUGEOT i-Cockpit® s 10-palcovým digitálnym displejom alebo analógovým displejom s farebným diagramom,
 • Originálne grafické prevedenie  stredového dotykového displeja s hlasom ovládanou online navigáciou, vrátane informácie  o premávke v reálnom čase a upozornením na nebezpečné úseky vďaka službe TomTom Services, a tiež informácie o rozmiestnení a dostupnosti verejných nabíjacích staníc,
 • Nový volič automatickej prevodovky "e-Toggle",
 • Volič jazdných módov, umožňujúci výber medzi režimami Eco, Normal alebo Power,
 • Elektrická parkovacia brzda.

Nový e-Partner, dokonale stelesňujúci slogan “Power of Choice” je ďalším krokom značky Peugeot smerom k elektrifikácii svojho modelového portfólia a zabezpečenia mobility v centrách miest s obmedzeným vjazdom.

Nový PEUGEOT e-PARTNER je vytvorený na troch základných pilieroch:

 • Serenity: Ponuka 100 % elektrifikovaného modelového radu úžitkových vozidiel PEUGEOT v roku 2021,
 • Pleasure:  Nekompromisný výkon spojený s potešením jazdy ako súčasť DNA značky PEUGEOT,
 • Simplicity: Podpora zákazníkov pri výbere a starostlivosti o vozidlo.

Nový PEUGEOT e-PARTNER sa v Európe začne predávať v druhej polovici roku 2021, vyrábať sa bude v Španielsku, v meste Vigo.

 

peugeot.com

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať