SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement

Nový PEUGEOT e-TRAVELLER / Cestovanie novej generácie

Tlačové správy
0

 

No PEUGEOT e-TRAVELLER, dokonalý partner služobných aj súkromných ciest, je teraz dostup aj s plne elektrickým pohonom.

No PEUGEOT e-TRAVELLERdokonale zosobňuje silu možnosti voľby:

  2 úrovne dojazdu do vzdialenosti 330 km podľa režimu WLTP,
  2 kapacity batérie (50 kWh alebo 75 kWh),
  3 dĺžky (Compact, Standard a Long),
  celková výška obmedzená na 1,90 m,
   do9 sedadiel.

PEUGEOT e-TRAVELLEje dostup s viacerými usporiadaniami sedadiel podľa druhu prevážaných osôb, elegant vzhľad bez kompromisov vo výkone a dokáže sa dostať aj do centier miest, kde platia dopravné obmedzenia. Najnáročnejšie požiadavky spĺňa aj vďaka technologicky vyspelému a špičkovému interiéru.

bava a variabilita, No generácia variability priestoru:

PEUGEOT  e-TRAVELLER  sa dodáva v dvoch rôznych prevedeniach, aby vyhovel požiadavkám  trhu a očakávaniam, ktoré majú nielen dopravné spoločnosti ale aj individuálni zákazníci a sú spojené s dopravou osôb aj s voľným časom:

Kyvadlová doprava:

Pre podnikateľov a špecialistov v doprave osôb (Taxi, Zmluvná doprava, Hotel, Letiská...) vo verziách Business (5 až 9 sedadiel) a Business VIP (6 až 7 sedadiel).

Špičko uvítanie pasažierov jednoduchým nastupovaním na palubu vďaka bezdotykovým a elektronicky ovládaným veľkým posuvným dverám na pravej aj ľavej strane vozidla. O dostatok súkromia sa starajú tónované (70 % zatmavenie) a extra-tónované(90% zatmavenie) bočné okná.

V závislosti od verzie majú zadní pasažieri v druhom a treťom rade buď samostat posuvné kožené sedadlá s lakťovými opierkami alebo posuvné lavice delené v pomere 2/3 : 1/3. Na ovládanie sklápania sedadiel v druhom rade slúži jednoduchý pohyb, čo uľahčuje prístup do tretieho radu sedadiel.

Verzia VIP ponúka kancelárske sedenie so 4 samostatnými sedadlami otočenými oproti sebe alebo 5 sedadiel, trojzónovú klimatizácius jemným prúdeníma zatmavenéstrešné okno,ktoré zvyšuje komfort pasažierov.

Priestranné kombi.

Pre individuálnych zákazníkov sú pripravené verzie Active a Allure s 5 až 8 sedadlami. Priestranné kombi Combispace dokáže splniťrôzne potrebyrodín ako aj dovolenkárov a športových nadšencov.

Ponúka viacero druhov usporiadania sedadiel, ktoré sa dajú posúvať a vyberať. Táto flexibilita umožňuje vyťažiť z vnútorného priestoru maximum a užívať si komfort jazdy. Deti potešia letecké obrazovky v druhom rade a ochrana pred slnkom vďaka zabudovaným roletkám.

Nový PEUGEOT e-TRAVELLER ponúka jednoduchý prístup a vďaka svojej obratnosti sa rýchlo prispôsobí nárokom a požiadavkám každodenného života. Vďaka systému Grip Control môže vyraziť aj mimo spevnených ciest, jeho pohonný agregát sa tak dokáže prispôsobiť akémukoľvek druhu povrchov. Vodič si na stredovej konzole môže vybrať aktuálne požadovaný systém pohonu, ktorý práve potrebuje(Sneh, All-Travel, Piesok, ESP off).

Rovnako ako vo verzii pre kyvadlovú dopravu sa vďaka samostatne vyklápaciemu zadnému oknu dá jednoducho dostať k batožine. Ide o veľmi dobre využiteľné riešenie zvlášť v stiesnených priestoroch, kde sa nedá otvoriť celá zadná časť.

S veľkým vnútorným priestorom poskytuje mimoriadne praktického spoločníka pre každodenný transport, komfort a ľahko udržiavateľný interiér. Verzia PEUGEOT e-TRAVELLER Combi je ideálna pre občianske združenia, športové kluby či na prevoz zamestnancov medzi prevádzkami. Ponúka sa s2 až 9 sedadlami a nevypúšťa žiadne emisie.

Vnútorný priestor a komfort, Komfort novej generácie.

Pre ešte vyššiu flexibilitu sa novýPEUGEOT e-TRAVELLERdodáva v trochdĺžkach:

• Compact(4,60 m),

• Standard(4,95 m)

• Long(5,30 m)

Treba poznamenať, že výška je obmedzená na 1,90 m, čo zaručuje prístup do väčšiny parkovacích garáží.

Verzia Compact (4,60 m) je vo svojom segmente výnimočná a dokáže odviezť až 9 osôb. Najmä v mestskom prostredí vyniká kompaktmi rozmermi a ovládateľnosťou, polomerom otáčania medzi obrubníkmi s hodnotou 11,30 m a vynikajúcimi vlastnosťami v úzkych uličkách a v preplnených centrách miest. Elektrický pohon zaručuje voľnosť aj v prípade dopravných obmedzení. Spoločnými prvkami všetkých verzií sú komfort a veľký vnútorný priestor dostupný pre všetkých pasažierov bez ohľadu na to či sedia vpredu, v druhom alebo v treťom rade sedadiel.

Nový PEUGEOT e-TRAVELLER ponúka maximum priestoru pre pasažierov a odvezie až do 9 osôb, 1 500 litrov batožiny, alebo5 osôb a3000 litrovprípadne do4900 litrov batožiny. A to vďaka vyberateľným sedadlám v druhom a v treťom rade.

V interiéri sa nachádza umne rozmiestnených viacero otvorených a uzatvorených odkladacích priestorov, ktoré poskytujú celkový odkladací objem s hodnotou až do74 litrov.

Potešenie z jazdy, cestovateľské vozidlo PEUGEOT novej generácie:

Nový PEUGEOT e-TRAVELLER spája kompaktné vonkajšie rozmery s maximálnymi prepravnými možnosťami. Batérie na nachádzajú pod podlahou a v porovnaní s verziami so spaľovacími motormi nemajú vplyv na objem ložného priestoru ani na počet sedadiel.

Toto umiestnenie zlepšuje tuhosť, zaručuje potešenie z jazdy a ovládateľnosť a to vďaka optimálnemu rozloženiu hmotnosti medzi nápravy. Dokonale sa tomu prispôsobil aj komfort pruženia s upravenými tlmičmi aj pružinami, ktoré zabezpečujú najlepšie možné výkony pri jazde s prázdnym aj naloženým vozidlom.

Schopnosť ťahať príveszostala, pričom vozidlo môže ťahať prívess hmotnosťoudo 1000 kg.

TCO (Total Cost of ownership alebo celkové náklady na užívanie) zaujímajú najmä podnikateľov v doprave, no môžu sa nimi riadiť aj súkromní užívatelia. Náklady na obstaranie sú vyššie, no treba brať do úvahy aj všetky ostatné faktory:

• možné daňové zvýhodnenia (ekologické bonusy, podpora podnikateľov),

• náklady na údržbu,

• nižšie ceny energie.

Zámerom je zabezpečiť TCO alebo ekvivalentné prevádzkové náklady, ktoré by v prípade elektrického pohonu boli porovnateľné so spaľovacím motorom.

Elegant a presvedčivý štýl, cestovateľské vozidlo PEUGEOT novej generácie.

Nový PEUGEOT e-TRAVELLERje verný konceptu značky so silnou možnosťou voľby. Zachoval si elegant presvedčivý štýl verzií so spaľovacími motormi a pridal niekoľko špeciálnych prvkov.

V exteriéri:

• Dichroický Lev (dvojfarebný znak mení farbu podľa uhla pohľadu), vpredu aj vzadu,

• Dvierka na nabíjaniev ľavom prednom blatníku,

• Špeciálna maska chladiča,

• Monograme-TRAVELLERna zadnej časti.

V interiéri:

• Analógová prístrojová doskas farebným vzorom a s ukazovateľmi potrebnými pre elektrický pohon,

• Špeciálna grafika na stredovej dotykovej obrazovke s online 3D navigáciou TomTom Traffic, ktorá teraz zobrazuje dostupné nabíjacie body a dojazd na základe zostávajúcej energie v batérii,

• Nový volič automatickej prevodovky e-Toggle,

• Volič jazdných režimovs možnosťou voľby medzi režimamiEco, Normal alebo Power,

• Elektronická parkovacia brzda.

Palubná doska prešla e-volúciou:

Z pohľadu vodiča sa zmenila stredová konzola a pribudli na nej:

• Nový volič automatickej prevodovky e-Toggle,ktorý je dokonale zabudovaný a ergonomický a zároveň poskytuje prístup k funkciámParkovanie / Cúvanie / Neutrál / Jazda a Rekuperácia,

• Prepínač pre3 jazdné režimy,

• Odkladací priestor v hornej časti.

Nový PEUGEOT e-TRAVELLEponúka 3jazdné režimy,ktoré sa volia prostredníctvom voliča jazdných režimov:

• Eco(60 kW, 180 Nm): zameraný na dojazd,

• Normal(80 kW, 210 Nm): ideálny na každodenné používanie,

• Power(100 kW, 260 Nm): upravuje výkon pri prevoze väčšieho počtu osôb a batožiny.

Dva dostupné režimy brzdenia, ktoré sa starajú o nabíjanie batérie:

• Jemný, ktorý reaguje veľmi podobne ako vo vozidle so spaľovacím motorom,

• Intenzívny (dostupný po stlačení tlačidlaB akobrzdenie umiestneného pri voliči automatickej prevodovky),pre výraznejšie brzdenie po pustení akceleračného pedála.

Všetky verzie nového modelu PEUGEOT e-TRAVELLER dostali do výbavy elektronickú parkovaciu brzdu, čo predstavuje novinku v tomto modelovom rade.

Okrem uvoľnenia priestoru sa táto automatická funkcia stará o viac pokoja a komfortu pri každodennom jazdení. V jej blízkosti sa nachádza aj odkladacia sieťka.

voj prístrojovej dosky sa zameral na poskytovanie informácií, ktoré vodič potrebuje pre správne ovládanie plne elektrického vozidla:

• Ukazovateľ výkonu, ktorý zobrazuje úroveň aktuálnej spotreby (ECO, optimálne využívanie energie aleboPOWER, maximálny výkon) alebo dobíjania energie(CHARGE),

• Ručička, ktorá zobrazuje spotrebu príslušenstva pre teplotný komfort (kúrenie, klimatizácia),

• Zobrazenie aktuálnej úrovne nabitia batérie,

• Farebná obrazovka na zobrazenie tokov energie, plánovanie nabíjania (okamžité alebo odložené), informácií palubného počítača a dojazd.

V strede vozidla sa nachádza dotyková obrazovka s 3D online navigáciou TomTom Traffics prístupom k ponuke Electric, na čo slúži špeciálne tlačidlo. To sprístupňuje špeciálnu ponuku:

• Flona zobrazenie aktuálneho toku energie,

• Statistics na zobrazenie štatistiky spotreby,

• Chargna naprogramovanie neskoršieho nabíjania.

Okrem toho sa na obrazovke ukazujú dostupné nabíjačky a dojazd podľa aktuálneho stavu batérie či možnosti nastavenia časov nezávislého vyhrievania priestoru pre posádku.

Plneelektrická technológia, účinnosť novej generácie:

PEUGEOT e-TRAVELLERvyužíva modulárnu platformuEMP2 (Efficient Modular Platform) pre viacero druhov pohonu, plne elektrický pohon s maximálnym výkonom 100 kW a maximálnym krútiacim momentom 260 Nm dostupným hneď od štartu. Znamená to okamžité reakcie bez vibrácií, hluku, radenia rýchlostí, zápachu a taktiež, samozrejme, aj bez emisií CO2.

Elektrický pohon je veľmi podobný ako v nových modeloch PEUGEOT e-208 a SUV PEUGEOT e-2008. Zmenou prešla iba prevodovka, ktorá je kratšia, aby zvládla nároky na zvýšené zaťaženie, ktoré sa kladie na úžitkové vozidlá.

Dynamic vlastnosti vozidla (v režime POWER) sú nasledovné (predbežné údaje):

• Maximálna rýchlosť je 130 km/h

• Zrýchlenie z 0 na100 km/h za 13,1 s

• 1000m s pevným štartom za 35,8 s

• Zrýchlenie z 80 na120 km/h za 12,1 s

Nový PEUGEOT e-TRAVELLER je prvým elektrickým vozidlom značky PEUGEOT, ktoré ponúka dve možnosti dojazdu, v závislosti od kapacity lítiovo-iónových batérií, ktoré sú 50kWh (18 modulov) alebo75kWh (27 modulov).

Verzie (Compact, Standard a Long) dostupné s 50 kWh batériou umožňujú dojazd do vzdialenosti 230 km podľtestovacieho protokolu WLTP.

Verzie Standard a Long môžu využívať aj batériu s kapacitou 75 kWh a s dojazdom do vzdialenosti 330 km podľa toho istého testovacieho protokolu.

Batéria je pripojená na okruh vyhrievania priestoru pre posádku. To znamená účinnú reguláciu teploty, rýchle nabíjanie, lepší dojazd a dlhšiu životnosť.

Dva druhy palubnej nabíjačky dokážu presne spĺňať nároky všetkých užívateľov na možnosti nabíjania pomocou 7,4 kW štandardne dodávanej jednofázovej nabíjky, prípadne na požiadanie dodávanej 11 kW trojfázovej nabíjky.

Nabíjacie režimy sú flexibilné a dokážu sa prispôsobiť každej situácii. Nabíjať sa dá rôznymi spôsobmi:

• Zoštandardnej zásuvky(8A), trvá plné nabitie 31h (50 kWh batéria) alebo 47h (75 kWh batéria),

• Zozosilnenej zásuvky(16A), trvá plné nabitie 15h (50 kWh batéria) alebo 23h (75 kWh batéria),

• Prostredníctvom7,4 kWnástennej nabíjačkyWallBox: plné nabitieza 7.30h(50 kWh batéria) alebo11.20h (75kWh batéria) s trojfázovou (7,4 kW) palubnou nabíjačkou,

• Prostredníctvom 11 kW nástennej nabíjačky Wall Box: plné nabitie za 5 h (50 kWh batéria) alebo 7.30 h (75 kWh batéria) s trojfázovou palubnou nabíjačkou(11 kW),

• Z verejných rýchlonabíjačiek: teplotná regulácia batérie umožňuje využívanie 100 kW rýchlonabíjačiek a nabiť batérie na 80% kapacity za30 min (50 kWh batéria) aleboza 45 min (75 kWh batéria).

Nový PEUGEOT e-TRAVELLER ponúka možnosť odloženia nabíjania: priamo prostredníctvom stredovej obrazovky Connected Navigation alebo aplikácie pre mobilné telefóny MyPeugeot® (v závislosti od verzie). Tento systém zároveň umožňuje kedykoľvek začať alebo odložiť nabíjanie a kontrolovať jeho aktuálny stav.

NovýPEUGEOT e-TRAVELLEposkytuje pasažierom najvyššiu úroveň teplotného komfortuprostredníctvom funkcií ako:

• Vysokonapäťo teplotrezistor (10 kW),

• Vyhrievané sedadlá (v závislosti od verzie),

• Nastaviteľné predhrievanie vozidla prostredníctvom dotykovej obrazovky (v závislosti od verzie) alebo na diaľku cez aplikáciu MyPeugeot® (v závislosti od verzie). Okrem komfortu sa táto funkcia stará aj o zlepšenie dojazdu (rýchlejšie dosiahnutie požadovanej teploty po štarte) a taktiež umožňuje, aby batéria rýchlejšie dosiahla svoju optimálnu pracovnú teplotu.

Prostredie PEUGEOT

V rámci podpory zákazníkov počas energetickej premeny ponúka značka PEUGEOT svojim zákazníkom podporu v podobe viacerých služieb založených na troch pilierochv závislosti od jednotlivých krajín :

Easy-Chargalebo ako zákazníkom zjednodušiť prístup k rôznym možnostiam nabíjania:

• Ponuka možností nabíjania pre domácnosť alebo zamestnanie prostredníctvom širokej ponuky doplnkov a vybavenia(zosilnená zásuvka, nástenné nabíjačky Wall box, Smart Wall box, ...), diagnostika nastavenia elektrickej siete a jej schopnosti pre najlepšie možnosti nabíjania ako aj finálnu inštaláciu nabíjačky,

• Verejné nabíjky prostredníctvom služby Free2Move Services vrátane prístupu k nabíjaniu v rámci siete s viac ako 150 000 nabíjačkami vEurópe: možnosť výberu nabíjačky v závislosti od vzdialenosti, rýchlosti a ceny za nabíjanie. Klienta následne k vybranej nabíjačke navedie zabudovaná online navigácia.

Easy-Movalebo ako za každých okolností zabezpečiť mobilitu klienta:

• Trip planner, nástroj na plánovanie a organizáciu dlhších ciest prostredníctvom aplikácie pre mobilné telefóny Free2Move Services; ponúknutie najlepšej možnej cesty s ohľadom na aktuálny dojazd a umiestnenie nabíjačiek na ceste. Zaslanie trasy do online navigácieConnected Navigation umožňuje, aby sa zvolená trasa dostala do vozidla,

• Mobility Pass, rozšírená a zaručená možnosť mobility vďaka pevným cenám prenájmu umožní prenájom vozidla kedykoľvek v závislosti od potrieb vodiča,

Easy-caralebo ako počas poznávacej fázy zaručiť pokoj klientov a pomôcť im užiť si ich vozidlo naplno:

• No simulátory a digitálne trasypomáhajú na weboch značky PEUGEOT spoznať možnosti elektromobility,

• Servisné zmluvy na mieru a asistenčná služba, ktorá môže byť súčasťou financovania, takže zákazník si užije vozidlo v úplnom pokoji,

• Certifikát o kontrole kapacity batérie, ktorý zaručuje kapacitu batérie a uľahčuje následný predaj jazdeného vozidla so zárukou na kapacitu batérie.

• Na batériu sa vzťahuje záruka na8 rokov alebo 160 000 km. Počas tohto obdobia bude mať batéria minimálne 70 % kapacity.

Plne elektrické verzie zaručujú maximum komfortu a bezpečnosti aj vďaka nasledovným špičkovým technológiám a asistenčným systémom:

• Bezdotykové otváranie bočných dverí,

• Bezkľúčový prístup a štartovanie,

• Head-up displej,

• Grip Control,

• Pomoc pri rozjazde do kopca,

• Visiopark 1,

• Tempomat /obmedzovač rýchlosti,

• Výstraha pred neželaným opustením jazdného pruhu,

• Predkolízna výstraha,

• Automatické núdzové brzdenie,

• Výstraha pred únavou vodiča,

• Automatické prepínanie diaľkových svetiel,

• Čítanie dopravných značiek,

• Rozšírené čítanie dopravných značiek (stop, jednosmerka)

• Monitorovanie mŕtveho uhla.

Mobilné telefóny, ako neoddeliteľná súčasť života, majú svoje miesto aj na palube nového modelu PEUGEOT e-TRAVELLER. Informácie sa na stredovú dotykovú obrazovku prenášajú prostredníctvom kompatibility s technológiou MirrorScreen vrátane

prepojenia s rozhraniami AppleCarPlay™ a AndroidAuto™.V meste sa do rýchlosti 30 km/hstará o bezpečnosť chodcov zvukový signál, ktorý ich pri cúvaní aj jazde vpred upozorňuje na prítomnosť vozidla.

Nový PEUGEOT e-TRAVELLER sa zameriava na transport osôb v najvyššom možnom komforte a dopĺňa modelovú ponuku elektrických vozidiel značky PEUGEOT okrem iného aj tým, že dokonale stelesňuje možnosť voľby.

NovýPEUGEOT e-TRAVELLER je založený na troch pilieroch:

• Prehľadnosť: Ponuka plne elektrických osobných vozidiel značkyPEUGEOT v roku2023,

• Potešenie: Výkon bez kompromisov ako súčasť DNA značky PEUGEOT,

• Jednoduchosť: Upokojiť zákazníkov počas fázy spoznávania a dať im možnosť, aby si svoje vozidlo užívali v úplnom pokoji a pohodlí.

Predaj nového modelu PEUGEOT e-TRAVELLER sa v Európe spustí od druhej polovice roka 2020 a vyrábať sa bude vo Francúzsku neďaleko mesta Valenciennes.

 

 

Zobrazit Galériu

PEUGEOT

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať