SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement

Na svete je nová verzia ChatGPT Turbo od OpenAI

Výskum a vývoj
2

Na svojej výročnej konferencii DevDay spoločnosť OpenAI oznámila množstvo zmien v ChatGPT a ďalších produktoch vrátane zníženia veľkoobchodných cien pre vývojárov a úplne nového jazykového modelu pre chatbota s názvom Turbo. Aké sú kľúčové rozdiely medzi GPT-4 Turbo a GPT-4? GPT Turbo je pokročilejšia verzia GPT-4 s oveľa väčším kontextovým oknom a má znalosti o svetových udalostiach až do apríla 2023. Spoločnosť spustila API, ktoré možno použiť na vytváranie asistentov a vlastnej verzie ChatGPT. Zmeny však nie sú momentálne dostupné pre všetkých používateľov ChatGPT.

GPT-4 Turbo je najnovší jazykový model OpenAI. Je výkonnejší ako predchádzajúce dva jazykové modely GPT-4 a GPT-3.5, ktoré sa používali pre ChatGPT. Chatbot zápasil s ťažkosťami pri poskytovaní presných odpovedí na udalosti, ktoré sa udiali po septembri 2021, čo je termín, po ktorý siahal súbor jeho tréningových údajov. Chatbot GPT-4 Turbo však pozná udalosti až do apríla 2023. Po tom, čo spoločnosť xAI Elona Muska spustila vlastného chatbota Grok, ktorý sa môže pochváliť prístupom k informáciám v reálnom čase, ide o kľúčovú aktualizáciu v začínajúcom súperení Grok vs. ChatGPT.

VEĽKÁ SÚŤAŽ PRE PREDPLATITEĽOV

GPT-4 Turbo môže prijímať ako vstupy text, obrázky, ako aj zadania na prevod textu na reč. Rozbaľovacia ponuka, ktorú ChatGPT Plus používa na prepínanie medzi inými aplikáciami OpenAI, ako je DALLE-3, však bola vyradená. Teraz ChatGPT na základe vašich podnetov zistí, aký druh výstupu potrebujete. GPT-4 Turbo má takisto zväčšené kontextové okno na 128 kB, čo znamená, že dokáže prijať podnety zodpovedajúce približne 300 stranám textu. OpenAI hovorí, že „GPT-4 Turbo je k dispozícii pre všetkých platiacich vývojárov, ktorí si to môžu vyskúšať tým, že prejdú na GPT-4-1106-preview v rozhraní API“. To znamená, že jazykový model je momentálne dostupný len ako ukážka. Zákazníci ChatGPT Plus Enterprise budú prví, ktorí získajú úplný prístup. 

Medzi modelmi OpenAI je niekoľko kľúčových rozdielov. GPT-4 Turbo je významnou inováciou svojho sesterského modelu GPT-4, ktorý sa sám osebe značne líši od GPT-3.5, jazykového modelu, ktorý poháňal ChatGPT, keď bol prvýkrát uvedený na trh v novembri 2022. Spolu s GPT-4 Turbo vydala OpenAI aj novú verziu GPT-3.5 s názvom GPT-3.5 Turbo, ktorá má v predvolenom nastavení 16K kontextové okno. Spoločnosť potvrdila, že všetky aplikácie využívajúce starý model GPT-3.5 Turbo budú aktualizované 11. decembra 2023.

OpenAI teraz uvádza na trh nový produkt s názvom GPTs, ktorý opisuje ako „vlastné verzie ChatGPT, ktoré si môžete vytvoriť na konkrétny účel“. Nevyžadujú sa žiadne znalosti programovania. OpenAI hovorí, že by ste si mohli vytvoriť vlastný GPT, ktorý vykonáva analýzu údajov alebo dokonca prehľadáva web pre informácie. Nové rozhranie API pre asistentov ChatGPT je postavené na rovnakej technológii ako nové vlastné GPT s cieľom „pomôcť ľuďom vytvárať zážitky podobné agentom v rámci ich vlastných aplikácií“. Príklady použitia, ktoré poskytuje OpenAI, zahŕňajú aplikáciu na analýzu údajov, asistent, ktorý pomáha s programovaním, a plánovač dovolenky poháňaný AI.

Asistent sa dá rozšíriť o informácie a údaje z vašej organizácie, OpenAI opakuje, že údaje, ktoré vložíte do modelov, sa nepoužijú na ich trénovanie a že vývojári môžu údaje kedykoľvek vymazať. K beta verzii rozhrania Assistants API sa dá pristupovať po prihlásení pomocou rovnakých údajov, aké používate na prístup k ChatGPT. Aj keď sa nevyžaduje žiadne programovanie, na efektívne používanie tohto nástroja budete potrebovať základnú úroveň technických znalostí. Spoločnosť takisto oznámila, že zníži ceny tokenov, čo sú základné jednotky (kúsky slov), ktoré spracúvajú veľké jazykové modely.

Vstupné tokeny sú časti slov, ktoré tvoria podnety, zatiaľ čo výstupné tokeny tvoria odpovede. Vstupné tokeny GPT-4 Turbo sú teraz trikrát lacnejšie ako tokeny GPT-4. Stoja len 0,01 USD, zatiaľ čo výstupné tokeny stoja 0,03 USD, čo je polovica ceny, ktorú stoja pri GPT-4. Tokeny GPT-3.5 Turbo sú tiež trikrát lacnejšie ako v predchádzajúcej verzii GPT-3.5, vo verzii s kontextovým oknom 16K sú za 0,001 USD, pričom výstupné tokeny sú takisto za polovičnú cenu a zaplatíte len 0,002 USD za token. Vývojárom, ktorí používajú verziu GPT-3.5 Turbo s kontextovým oknom 4K, sa ceny tokenov znížia o 33 % (na 0,001 USD). Tieto ceny sa vzťahujú výlučne na novú 16K verziu GPT-3.5 Turbo.

Zdroj: tech.co.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

2 komentáre

st john wort tadalafil interaction reakcia na: Na svete je nová verzia ChatGPT Turbo od OpenAI

16.6.2024 19:06
These human data point to low levels of the circulating pool of GDF11 myostatin as a potential pathogenic factor in human heart disease <a href="http://cialis.lat/discover-the-best-prices-for-cialis">generic name for cialis</a> Epub 2013 Jul 29
Reagovať

tadalafil once daily ccg reakcia na: Na svete je nová verzia ChatGPT Turbo od OpenAI

15.2.2024 04:02
Briefly, during 1984 1991, 564 premenopausal women with stage II invasive BC UICC TNM, third edition 1982 were randomised between 2 years of adjuvant TAM or no systemic treatment <a href="http://cials.autos">cialis 20 mg</a>
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať