SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement

Nabíjacia stanica pre elektrické nákladné autá s kapacitou 25 MW

Technológie
0

Startup WattEV chce v kalifornskom Bakersfielde vybudovať odpočívadlo výhradne pre elektrické nákladné vozidlá, kde sa budú môcť nabíjať aj pomocou solárnej energie. Nabíjanie bude prístupné verejnosti, ale WattEV plánuje využiť nabíjacie stanice aj pre vlastný vozidlový park. Nabíjacia stanica bude začínať na kapacite 4 MW, ale dlhodobým cieľom je kapacita 25 MW so 40 nabíjacími miestami.

Miesto bude mať „solárnu mikrosieť“ s akumuláciou energie v batériách, ale bude takisto dostávať elektrickú energiu od miestnej energetickej spoločnosti Pacific Gas & Electric. WattEV si chce vybudovať vlastnú flotilu elektrických nákladných automobilov, rezervoval si už 50 modelov Tesla Semi a plánuje zadať viac objednávok iným výrobcom. Spoločným cieľom celého priemyslu je uviesť do konca roku 2030 na kalifornské cesty 12 000 vysokovýkonných batériových elektrických nákladných vozidiel.

SWAN_042021

Rozvoj nabíjacej infraštruktúry pre veľké nákladné vozidlá bude z dôvodu vyšších energetických nárokov oveľa väčšia výzva ako rozmiestnenie staníc na rýchle nabíjanie jednosmerným prúdom pre elektrické automobily. V roku 2020 bol zverejnený plán elektrickej diaľnice na západnom pobreží, spájajúcej Kaliforniu, Oregon a Washington. Ten počítal s niekoľkými nabíjacími miestami, takže odpočívadlo WattEV pre nákladné vozidlá by sa mohlo stať súčasťou tejto siete.

Zdroj: greencarreports.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať