SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement

Náhly prielom v kvantovej kryptografii by mohol ohroziť globálnu bezpečnosť

Bezpečnosť
0

Národná bezpečnostná agentúra (NSA) sa obáva, že náhly prielom v oblasti kvantových počítačov zo strany amerických protivníkov by mohol mať vážne dôsledky pre globálnu bezpečnosť. Riaditeľ agentúry pre výskum Gil Herrera vysvetlil, že ak sa podarí prelomiť šifrovacie systémy používané na ochranu finančných transakcií a citlivej komunikácie, mohlo by to mať nebezpečné dôsledky pre národnú bezpečnosť.

Herrera označil túto udalosť za "čiernu labuť" s hlbokými dôsledkami. Uviedol, že v prípade oslabenia alebo odstránenia šifrovacích stien by mohlo utrpieť globálne hospodárstvo, najmä americký trh, pretože finančné inštitúcie by sa museli uchýliť k starším metódam transakcií.

Okrem toho by hrozbou mohli byť ohrozené aj iné odvetvia, keďže by sa mohli získať a zneužiť zašifrované informácie, ktoré boli predtým zaznamenané. Úsilie Číny o dosiahnutie prelomových výsledkov v oblasti výpočtovej techniky vyvoláva u federálnych politikov osobitné obavy, keďže sa obávajú, že v superpočítačových schopnostiach už možno predstihla USA.

NSA však prijíma proaktívne opatrenia vrátane investícií do kvantovo odolných algoritmov a zavádzania kvantovo odolného šifrovania v kľúčových aplikáciách národnej bezpečnosti. Takisto sa vyvíja úsilie na lepšie pochopenie kvantových schopností amerických protivníkov, ako je napríklad Čína.

Zdroj: washingtontimes.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať