SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement

Najnovšia funkcia Windows 11 eliminuje reštarty pri aktualizáciách operačného systému

0

Mnohí používatelia systému Windows 11 by mohli byť nadšení, že nebudú musieť reštartovať zakaždým, keď dôjde k aktualizácii zabezpečenia. Podľa Zaca Bowdena z Windows Central Microsoft testuje pre používateľov Windows 11 metódu na aplikovanie bezpečnostných záplat bez nutnosti reštartovania.

„Hot patching“ funguje tak, že opravuje kód bežiacich procesov v pamäti bez potreby reštartovania procesu. Ako uznáva aj Microsoft, hot patching môže vyriešiť mnohé problémy IT vrátane zlyhaní pri reštartovaní a koordinácie viacúrovňového pracovného zaťaženia. Takisto zvyšuje produktivitu používateľov tým, že im poskytuje dlhší čas prevádzky ich počítačov a zvyšuje ich bezpečnosť, ak odkladajú aktualizácie pre problémy so sťahovaním záplat. 

Podľa Bowdenových zdrojov však zmena úplne neodstráni reštarty. Stále sa budú pravidelne vyžadovať, možno až každých niekoľko mesiacov, pri komplexnejších aktualizáciách. Hot patche sa zvyčajne dodávajú ako malé zmeny kódu, ktoré sa tak dokážu integrovať do bežiaceho systému. 

Nová funkcia bude súčasťou systému Windows 11 24H2, ktorý by mal prísť neskôr v tomto roku, hoci nie je jasné, či bude hot patching dostupný pre všetkých používateľov systému Windows 11, alebo bude obmedzený len na komerčné edície systému Windows 11, ako sú Enterprise, Education a Windows 365. Windows 11 24H2 je ďalšia veľká aktualizácia systému Windows, ktorá by mala prísť ešte tento rok, takže je veľmi nepravdepodobné, že Microsoft vydá „Windows 12“ v druhej polovici roka 2024.  

Zdroj: techspot.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať