SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement

Najrýchlejší elektrický bicykel na svete s maximálkou až 100 km/h

Technológie
1

eROCKIT je jedinečný elektrický motocykel, ktorý sa označuje za najrýchlejší elektrický bicykel na svete s maximálnou rýchlosťou 100 km/h. Nie je to však typický e-bike, pretože sa ovláda pedálmi. Spoločnosť ho označuje ako "Human Hybrid®" vďaka jeho inovatívnemu prístupu k e-mobilite na dvoch kolesách. 

Tento elektrický motocykel vyrobený spoločnosťou eROCKIT AG v Nemecku je vybavený bezkartáčovým motorom s výkonom 5 kW (16 kW špičkový výkon) a lítium-iónovou batériou 52 V s kapacitou 7,5 kWh, ktorá poskytuje dojazd až 130 km na jedno nabitie. Motocykel eROCKIT sa dá nabiť za 3 až 6 hodín v závislosti od vstupného napätia.

Na rozdiel od tradičných e-bicyklov pedále modelu eROCKIT nepoháňajú priamo zadné koleso. Namiesto toho sa používajú na reguláciu rýchlosti motocykla. "Hybridný" pohon spoločnosti znásobuje svalovú silu používanú jazdcom koeficientom +50, čo umožňuje rýchle zrýchlenie. 

Hoci je eROCKIT klasifikovaný ako bicykel a môže sa legálne pohybovať po cestách, stále musí byť registrovaný a poistený ako každý iný motocykel. Jazdec tiež potrebuje vodičský preukaz na motocykel. eROCKIT je ekvivalentom motocykla s objemom 125 cm3 (L3e) a dodržiava rovnaké predpisy. Cena modelu eROCKIT je 12 900 EUR  a v súčasnosti je možné si ho predobjednať s rezervačným poplatkom 250 EUR.  

Zdroj: cleantechnica.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

Klasifikovanie reakcia na: Najrýchlejší elektrický bicykel na svete s maximálkou až 100 km/h

2.4.2024 15:04
To by ma zaujímalo v ktorých krajinách EÚ je takéto niečo klasifikované ako elektro bicykel. Redakcia by si mala už konečne uvedomiť že americký výraz bike nezahŕňa len bicykel, ale aj motorku.

Ale asi som naivný, a toto redakcia schválne používa trolling ako súčasť virálneho marketingu.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať