SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement

Najrýchlejšia bezdrôtová sieť Cisco je odpoveďou na rastúce nároky na mobilitu

0
Nový prístupový bod Cisco Aironet 3600 prináša niekoľko noviniek a zdokonaľuje bezdrôtový prístup vyšším rozsahom pokrytia a zvýšením výkonu až o 30 percent.

Narastajúce požiadavky na rýchlosť sietí, bezproblémový prístup ku cloudovým službám, neprerušovanú konektivitu a vysokú kvalitu užívateľskej skúsenosti na akomkoľvek zariadení v kombinácii s narastajúcim počtom mobilných zariadení - to všetko kladie enormné nároky na infraštruktúry bezdrôtových sietí.

Spoločnosť Cisco preto vyvinula prístupový bod Cisco Aironet® radu 3600, ktorý dokáže vytvoriť najrýchlejšiu, najspoľahlivejšiu a najvýkonnejšiu bezdrôtovú sieť na dnešnom trhu. Ako prvý svojho druhu ponúka prístupový bod Cisco Aironet radu 3600 tri priestorové toky dát štandardu 802.11n v kombinácii so štvrtou anténou (4x4:3). Bol navrhnutý tak, aby umožňoval bezproblémové pripojenie z akéhokoľvek zariadenia aj v prípade slabého signálu a na väčšiu vzdialenosť, čo dosahuje pomocou až o 30 percent vyššieho výkonu oproti ostatným prístupovým bodom na trhu.

Podľa predpovede správy Cisco® Visual Networking Index bude do roku 2015 na svete viac ako 7,1 miliardy mobilných zariadení. Prístupový bod Cisco Aironet radu 3600 preto ponúka zákazníkom spôsob, ako pripraviť svoju bezdrôtovú infraštruktúru na zvládnutie narastajúcich požiadaviek.

Dôležité fakty:

  • Najvyšší výkon: S výkonom zvýšeným o 30 percent umožňuje prístupový bod Cisco Aironet radu 3600 využívanie cloudových služieb, virtuálnych desktopov s nižším oneskorením, ako aj plynulé video hovory, čo vedie k dokonalejšiemu užívateľskému zážitku.
  • Vyššia rýchlosť na väčšiu vzdialenosť: Štvrtá anténa na prístupovom bode Cisco Aironet radu 3600 umožňuje vyššiu mobilnú flexibilitu, pretože sa tak pomocou nej dokáže bezdrôtovo pripojiť vyšší počet ľudí prostredníctvom viac zariadení z väčšej vzdialenosti od prístupového bodu. Zariadenie pri tom ponúka rýchle a spoľahlivé bezdrôtové spojenie.

- Vysoká kvalita užívateľského zážitku s akýmkoľvek zariadením: Tento prístupový bod zároveň poskytuje aj technológiu ClientLink 2.0, ktorá dokáže zvýšiť výkon pre všetky pripojené klientske zariadenia bez ohľadu na momentálnu silu signálu alebo počet použitých priestorových tokov dát.

- ClientLink 2.0 dokáže zlepšiť výkon pre všetky mobilné zariadenia so štandardom 802.11a/g a teraz aj 802.11n v jednom, dvoch aj troch priestorových tokoch dát - od najmodernejších laptopov, cez inteligentné telefóny a tablety, až po špecializované alebo staršie zariadenia. ClientLink 2.0 si dokáže poradiť aj s problémom spoľahlivého pripojenia pomalších zariadení so slabším bezdrôtovým signálom, ako napríklad tabletov.

  • Ochrana investícií s flexibilným dizajnom: Flexibilný modulárny dizajn tohto prístupového bodu umožňuje firmám prispôsobovať jeho vlastnosti podľa vlastných potrieb prostredníctvom prídavných modulov, ktoré majú dodatočné funkcie. Okrem toho tento prístupový bod poskytuje vyššiu kapacitu, ktorá zabezpečí podporu vyššieho počtu zariadení pri rozširujúcej sa užívateľskej základni a súvisiacich narastajúcich nárokoch.
  • Ochrana výkonu: Prístupový bod Cisco Aironet radu 3600 ďalej ponúka aj technológiu Cisco CleanAir™, ktorá chráni výkon, zvyšuje spoľahlivosť a bezkonkurenčné možnosti riešenia problémov vysielacích frekvencií, výsledkom čoho je dokonalá a vysoko bezpečná užívateľská skúsenosť.

o Spoločnosť Cisco zároveň predstavila nový dodatočný modul pre monitorovanie vysielacích frekvencií, ktorý poskytuje možnosť komplexnej analýzy plného WiFi spektra, teda všetkých 23 kanálov, nie len vysielacích kanálov. Tento modul aktívne skenuje celé WiFi spektrum a vyhľadáva interferencie a bezpečnostné ohrozenia, pričom dokáže inteligentným spôsobom automaticky zvoliť najvhodnejší kanál pre vysielanie.

  • Inovácie s využitím štandardov s podporou pre 802.11r a 802.11u: Spoločnosť Cisco je prvou na trhu, ktorá prostredníctvom prístupového bodu Cisco Aironet radu 3600 podporuje rýchly roaming s využitím štandardov IEEE 802.11r. Rýchly roaming so štandardom 802.11r umožňuje klientom migrovať medzi prístupovými bodmi bez prerušenia spojenia, čo sa stáva kritickou požiadavkou pri mnohých aplikáciách. Spoločnosť Cisco je zároveň prvou, ktorá podporuje štandard 802.11r. Prístupový bod Cisco Aironet radu 3600 je zároveň prvý prístupový bod s podporou pre štandard 802.11u, ktorý umožní sieťam poskytnúť pripájaným zariadeniam informáciu o dostupných mobilných službách, čím sprostredkuje širšie možnosti mobilného pripojenia.
  • Zjednodušené ovládanie a bezpečnosť: Prístupový bod Cisco Aironet radu 3600 podporuje systémy Cisco Prime Network Control System (NCS) a Cisco Identity Services Engine (ISE), čím umožňuje bezpečnú integráciu inteligentných mobilných zariadení zamestnancov do podnikového prostredia. Zjednodušené pravidlá a riadenie prístupu v rámci Cisco ISE a konvergované pevné/bezdrôtové riadenie v Cisco Prime NCS, spolu s bezdrôtovou LAN infraštruktúrou Cisco zjednodušujú a zvyšujú bezpečnosť služieb mobilnej siete.

Dostupnosť a cena:

  • Prístupový bod Cisco Aironet radu 3600 je dostupný celosvetovo. Verzia s externými anténami je dostupná v cene 1 595 USD; verzia s internými anténami je dostupná v cene 1 495 USD.
  • Dostupnosť prídavného modulu pre monitorovanie vysielacích frekvencií je plánovaná na koniec kalendárneho roka 2012.

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať