PEUGEOT_062022 PEUGEOT_062022 PEUGEOT_062022

Našli spôsob ako zregenerovať poškodené nervy

0

Technika nazývaná intervenčná kryoneurolýza, vykonávaná intervenčným rádiológom, môže ponúknuť nádej pacientom s pretrvávajúcou bolesťou po traumatickom poranení. Poškodené nervy môžu byť regenerované jednoduchou aplikáciou zmrazenej ihly cez kožu s využitím obrazom riadenej chirurgie. Výskumníci z Emory University liečili osem pacientov s chronickou bolesťou nervov súvisiacou s predchádzajúcim úrazom pomocou intervenčnej kryoneurolýzy riadenej CT.

Kryoneurolýza riadená CT využíva zobrazovanie na umiestnenie ihly a zmrazenie poškodených nervov, čo spôsobuje ich degeneráciu a stratu funkcie. A potom sa stane niečo zaujímavé. Ak je nerv vystavený správnemu množstvu chladu v správnej oblasti a na správny čas, zregeneruje sa – predtým poškodený nerv sa nahradí zdravým.

V tejto štúdii bol priemerný čas, ktorý uplynul od traumatického poranenia po zákrok, 9,5 roka. Nevyskytli sa žiadne komplikácie alebo nežiaduce udalosti súvisiace s postupom a u všetkých pacientov sa dosiahla regenerácia cieľového nervu. U šiestich z ôsmich pacientov sa po regenerácii dramaticky zlepšili symptómy bolesti, čo sa prejavilo poklesom skóre bolesti o 4,6 bodu.

Túto techniku regenerácie možno použiť nielen na liečbu bolesti nervov vyvolanej úrazom, ale aj pooperačnej bolesti a mnohých ďalších stavov, ktoré sa v minulosti liečili narkotikami. Intervenční rádiológovia môžu tieto ihly bezpečne umiestniť na presné miesta po celom tele, čo umožní prístup ku generátorom bolesti, ktoré boli predtým nedostupné.

Zdroj: thebrighterside.news.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať