S_02PaletteBase S_02PaletteBase S_02PaletteBase Advertisement

Nebezpečný kód vám môže vymazať dáta v Galaxy S III

Bezpečnosť
0
galaxy_wipe_259.jpg Internetom koluje jednoduchý programový kód, ktorý vám môže kompletne vymazať dáta v telefóne Samsung Galaxy S III a ďalších zariadeniach Samsung, ktoré používajú používateľské rozhranie TouchWiz. Upozornili naň odborníci počas konferencie zameranej na počítačovú bezpečnosť v Argentíne.

Kód pozostáva iba z 11 čísel a symbolov. V prípade spustenia kódu sa aktivuje funkcia resetu zariadenia na výrobné nastavenia. Problém je, že kód vyvolá reset automaticky, bez potreby potvrdenia zo strany používateľa. Celý proces trvá 2 - 3 sekundy a používateľ nemá možnosť zabrániť vymazaniu telefónu.

Nebezpečenstvo zvyšuje aj fakt, že tento kód sa dá veľmi jednoducho vložiť do programového kódu internetovej stránky. V kombinácii s QR kódmi alebo technológiou NFC sa tak objavuje riziko podvodných odkazov, ktoré môžu využívať práve tieto technológie. Zaujímavé však je, že bežná návšteva škodlivej stránky nespustí reset zariadenia, aktivácia prebehne, iba pokiaľ sa na stránku dostanete cez odkaz uložený v QR kóde, cez NFC alebo správu SMS/WAP.

Ravi Borgaonkar, ktorý škodlivý kód odhalil a otestoval, našiel aj ďalšie nebezpečné kódy. Jeden z nich dokáže napríklad vymazať SIM kartu. Borgaonkar odporúča majiteľom Samsungu Galaxy S III a ďalších zariadení s používateľským rozhraním TouchWiz, aby si deaktivovali aplikácie QR a NFC a vypli si funkciu service loading v nastaveniach.


Zdroj: telegraph.co.uk

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať