ACER_november Advertisement ACER_november Advertisement ACER_november Advertisement

Netradičná súprava na prestavbu bicykla na e-bajk

Technológie
0

Britský startup Skarper predstavil novú súpravu na prestavbu bicykla na e-bajk, ktorá využíva špeciálne navrhnutý rotor kotúčovej brzdy na pohon bicykla. Väčšina súprav na prestavbu elektrického bicykla sa nedá ľahko odstrániť, vyžaduje sa výmena kolesa, káblov, batérií a príslušenstva. Nový systém Skarper však tento problém eliminuje tým, že všetko je obsiahnuté v jedinej kompaktnej jednotke na pohon zadného kolesa bicykla. Patentovaný rotor DiskDrive spoločnosti Skarper nahrádza sériový rotor na vašom bicykli.

Súprava na prestavbu elektrického bicykla Skarper sa pripína na špeciálne navrhnuté výstupky, ktoré sa pripevnia na tú stranu reťazovej vzpery, ktorá je bez pohonu. Motor potom poháňa špeciálne skonštruovaný rotor DiskDrive. Rovnako ako väčšina súprav na konverziu e-bajku aj systém spoločnosti Skarper má snímač kadencie, ktorý sa pripevňuje na kľuku na kontrolu výkonu. Súprava má podľa údajov spoločnosti hmotnosť 3 kg. Rotor DiskDrive, ktorý funguje ako brzda aj pohon, vášmu bicyklu pridáva iba 300 g. Uvádzaný dojazd je až 60 km a čas nabíjania 2,5 hodiny.

Okrem jednotky pre cestné/mestské bicykle Skarper spolupracuje s Red Bull Advanced Technologies aj na terénnej verzii. Môžete si jednoducho pripnúť systém, ktorý vás vynesie na vrchol kopca, odopnúť ho a uložiť do batoha a potom môžete voľne jazdiť po chodníkoch. Dodávky systému Skarper, ktorý je zatiaľ v štádiu prorotypu, sú naplánované na rok 2023. Ešte nevedno, koľko bude presne stáť, ale Skarper hovorí, že cieľová cena je 1000 libier (asi 1173 eur).

Zdroj: bikeradar.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať