Samsung_04 Samsung_04 Samsung_04 Advertisement

Niceboy HIVE 3 Aura ANC / Veľa muziky za dobrú cenu

0

Produkty od Niceboy si postupom času dokázali vydobyť povesť kvalitných výrobkov za rozumnú cenu. Bol som preto zvedavý, či v tomto duchu pokračujú aj nové bezdrôtové slúchadlá HIVE 3 Aura ANC.

Už názov naznačuje, že vo výbave nájdete aktívne potlačenie šumu, čo je technológia, ktorú sme ešte donedávna vídali iba pri rádovo drahších modeloch. Pri vybaľovaní poteší polotvrdé puzdro, v ktorom sú ukryté a ktoré môžete používať aj na ich prenášanie. Je to veľmi praktické riešenie a slúchadlám tak nehrozí poškodenie ani pri prenášaní v školskej taške či batohu. Konštrukcia slúchadiel je kombináciou odolného čierneho plastu a koženky. Hlavový most aj mušle sú čalúnené a potiahnuté jemnou koženkou. Mušle sú uzatvorenej konštrukcie, majú po obvode strieborný lem a na čelách nápis Hive. Držiaky mušlí sú pripevnené na oceľových pásoch, ktoré umožňujú nastavenie veľkosti hlavového mosta. Na jednoduchšie zloženie možno obe slúchadlá otočiť o 90 stupňov a pravé možno sklopiť o 90 stupňov, takže sa dajú naplocho zložiť do puzdra. Ovládacie prvky sú sústredené na pravom slúchadle a nájdete tu trojicu tlačidiel: na zapnutie, reguláciu hlasitosti, spínač na zapnutie ANC, ako aj 3,5 mm jack na pripojenie slúchadiel pomocou kábla.

V balení je kvalitný opletaný kábel s 3,5 mm jackom na každom konci a redukcia na pripojenie v lietadle. To je možno jediné miesto, kde budete káblové pripojenie slúchadiel používať. Na ľavej mušli je umiestnený moderný nabíjací konektor USB-C a v balení k nemu nájdete aj kábel. Slúchadlá sú vybavené 40 mm meničmi s technológiou MaxxBass. O kvalitný prenos sa stará pripojenie bluetooth 5.0 s podporou kodekov AAC a SBC. Vďaka zabudovanému mikrofónu slúchadlá umožňujú využitie aj v role hands-free na telefonické hovory a na ovládanie hlasových asistentov. Vstavaná batéria udrží slúchadlá pri živote až 50 hodín pri 50-percentnej hlasitosti a s vypnutým ANC. Nabíjanie trvá dve až tri hodiny, pričom na hodinu hrania slúchadlá dobijete zhruba do 5 minút. Slúchadlá príjemne prekvapili kvalitou reprodukcie aj veľmi dobrou ergonómiou. Konštrukcia hlavového mosta je síce jednoduchá, ale prítlak je dobre nastavený, takže slúchadlá zbytočne netlačia, napriek tomu však dobre držia na hlave. Pri prehrávaní poskytujú čisté výšky, veľmi vyrovnané stredy aj dostatočné basy. Vstavaný zosilňovač má vysoký výkon a väčšinou budete slúchadlá počúvať na 40 až 50 % hlasitosti. Obvod na potlačenie šumu orezáva niektoré rušivé frekvencie, čím podstatne znižuje prenikanie hluku zvonka. Jeho účinok sa, pochopiteľne, nedá porovnávať s oveľa drahšími slúchadlami niektorých značiek, ale jeho účinok napriek tomu zbadáte. Celkovo môžem zhodnotiť, že Niceboy HIVE 3 Aura ANC sú zaujímavé slúchadlá, ktoré za svoju cenu poskytnú kvalitnú konštrukciu a veľmi slušný zvuk. Nezanedbateľné je aj praktické puzdro, ktoré je zahrnuté v cene.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Kvalitný zvuk, ANC, puzdro v cene, USB-C, možno pripojiť káblom
- Nič podstatné

PARAMETRE:

• Niceboy HIVE 3 Aura ANC: verzia bluetooth: 5.0, podporované profily bluetooth: HFP, A2DP, AVRCP, vzdialenosť prenosu: 10 m, frekvencia: 20 Hz – 20 kHz, citlivosť: 97 dB ± 3 dB, veľkosť meniča: 40 mm, výdrž batérie/so zapnutým ANC: 50 hodín/24 hodín, hmotnosť 264 g

HODNOTENIE: 9/10

Cena: 92 EUR

Zobrazit Galériu

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať