ACER_november Advertisement ACER_november Advertisement ACER_november Advertisement

Niceboy RAZE 4 Origin / Veľa muziky aj do nepohody

0

Letné mesiace lákajú k bazénu, na grilovačku či na chatu a veľa používateľov si tieto aktivity spríjemňuje dobrou hudbou. Niceboy ponúka viacero vhodných zariadení, ktoré sa nezľaknú ani náročnejšieho vonkajšieho prostredia. Určite medzi ne patrí aj testovaný bluetoothový reproduktor RAZE 4 Origin. Ako je už pri tejto značke zvykom, ponúka aj niečo navyše. Popri funkcii bezdrôtového reproduktora, ktorý dokáže prehrávať hudbu cez bluetooth a audiovstup s funkciou hands-free pridáva vstavané FM rádio aj prehrávanie z karty microSD. Reproduktor je pritom vodotesný a prachotesný s úrovňou krytia IP67.

Zariadenie je koncipované v tvare valca s predpokladaným používaním nastojato. Tomu nasvedčuje aj pogumovanie jedného z čiel, ktoré je určené na postavenie na podložku. V polohe naležato nemá žiadnu oporu, takže by sa kotúľalo. V oboch čelách sú umiestnené pasívne žiariče, ktoré slúžia na posilnenie basov. Po dĺžke sa tiahne pogumovaný pás, ktorý ukrýva farebne aj reliéfne zvýraznenú trojicu tlačidiel slúžiacich na ovládanie. V rámci neho sú integrované aj gumové krytky, ktoré prekrývajú nabíjací port USB-C, vstupný 3,5 mm audio jack a slot na kartu microSD. Je tu aj miniatúrna stavová LED. Reproduktor poskytuje výkon 20 W a vďaka 2000 mAh dokáže pracovať až 20 hodín v závislosti od používaného výkonu. Zaujímavo je riešené ovládanie zariadenia vzhľadom na množstvo funkcií, ktoré poskytuje. Po zapnutí sa automaticky nastavuje do režimu bluetooth. Vďaka slotu microSD si môžete svoju hudobnú zbierku jednoduchým zasunutím karty do slotu nechať prehrávať a medzi skladbami môžete prepínať krátkym stlačením tlačidiel plus a mínus. Podržaním rovnakých tlačidiel sa mení hlasitosť. Po vsunutí karty microSD sa reproduktor automaticky prepne na jej prehrávanie. Pri microSD sú podporované karty s maximálnou kapacitou 32 GB a zvukové formáty MP3 a WAV. Do módu FM rádia sa dostanete krátkym dvojitým stlačením zapínacieho tlačidla. Podržaním tlačidiel + a - spustite automatické ladenie staníc. Prístroj prejde celé FM pásmo a nájdené stanice postupne uloží do pamäte. Pri používaní rádia môžete stanice jednoducho postupne prepínať tlačidlami plus a mínus. Je to veľmi jednoduché a vtipné riešenie. Napriek vstavanej anténe má rádio dobrú citlivosť, takže nie je iba na ozdobu, ale je normálne využiteľné. V oblastiach so slabším signálom pomôže ako anténa pripojenie kábla USB-C. Pri funkcii hands-free krátkym stlačením tlačidla prijmete alebo ukončíte hovor. Dvojitým stačením ho odmietnete. Reproduktor podporuje pripojenie TWS (True Wireless), takže môžete bezdrôtovo prepojiť dvojicu reproduktorov do stereo módu. Toto prepojenie treba vykonať ako prvé a potom niektorý z reproduktorov pripojiť k smartfónu. Reproduktor poskytuje výbornú kvalitu zvuku. Aj pri najvyššej hlasitosti je zvuk čistý a zrozumiteľný bez akýchkoľvek náznakov skreslenia. Výborne reprodukuje celé spektrum, aj keď basy sú trocha potlačené. Nabíjanie batérie sa uskutočňuje prostredníctvom portu USB-C a zaberie 2-3 hodiny.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Kvalita zvuku, ponuka funkcií, výdrž, USB-C, IP67
- Nič podstatné

PARAMETRE:

• Niceboy RAZE 4 Origin, verzia bluetooth: 5.0, podporované kodeky a profily: SBC, A2DP, AVRCP, HFP, funkcia hands-free, výkon: 20 W, impedancia: 6 Ω, citlivosť: > 75 dB, frekvenčný rozsah: 70 Hz – 18 kHz, rádio FM frekvencie: 87,5 MHz ~ 108 MHz, podporované dátové nosiče: karta microSD max. 32 GB, batéria: Li-ion 2000 mAh, výdrž: 20 hodín, vodotesnosť: IP67, vstupy 3,5 mm jack, USB-C, microSD, rozmery: 180 × 75 mm, hmotnosť. 585 g

• Cena: 45,90 EUR

HODNOTENIE: 10/10

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať