SAMSUNG_082023 Advertisement SAMSUNG_082023 Advertisement SAMSUNG_082023 Advertisement

Nová Honda je skôr „počítač na kolesách“

Technológie
0

Spoločnosti Sony a Honda spojili svoje sily pri tvorbe nového typu elektrického auta pod značkou Afeela. Jeho prototyp sa niekedy opisuje ako „počítač na kolesách“. Vozidlo má v sebe zabudovanú umelú inteligenciu, rozšírenú aj virtuálnu realita. Afeela prichádza s množstvom zaujímavých funkcií, ako je napríklad prístrojová doska s dotykovou obrazovkou, ktorá je rozložená na celú šírku vozidla a ponúka filmy, diaľkové hranie na PlayStation 5 s ovládačom (pre cestujúcich alebo po zaparkovaní), hudbu a navigáciu.

Má aj technológiu rozpoznávania tváre, ktorá sa v poslednom čase stala bežnou súčasťou elektromobilov, a exteriérové obrazovky na prednej mriežke, ktoré môžu zobrazovať počasie, stav nabíjania alebo dokonca skóre športového zápasu. Afeela nie je jediná značka automobilov, ktorá zavádza takéto technológie. Luxusná automobilová značka Genesis nedávno oznámila, že jej elektrické SUV GV60 sa teraz dá ovládať pomocou najmodernejšej biometrickej technológie.

Predplatné NEXTECH 2023

Exteriér vozidla bude vybavený viac ako 40 snímačmi vrátane kamier, radaru, ultrazvuku a lidaru, ktoré výrazne zvýšia jeho schopnosť detegovať objekty a fungovať autonómne. Sony Honda Mobility, spoločný podnik zodpovedný za značku Afeela, plánuje spustiť objednávky v roku 2025 a dodávky v rámci Spojených štátov sa majú začať v roku 2026.

Zdroj: thecooldown.com.

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať