SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement

Nová aplikácia umožní 3D animáciu modelov iba z textových pokynov

Výskum a vývoj
0

Umelá inteligencia na prevod textu do 3D sa rýchlo rozvíja. Najnovšia aplikácia spoločnosti Masterpiece Studio umožňuje vytvárať a animovať 3D modely z jednoduchých textových zadaní. Táto umelá inteligencia funguje v prehliadači, dokonca aj na smartfónoch, takže nevyžaduje drahý notebook na 3D modelovanie.

Masterpiece X – Generate je zameraný na ľudí, ktorí nikdy predtým nepoužívali 3D aplikáciu ani animovanú scénu alebo hru. Je navrhnutý tak, aby vzbudil u používateľov záujem o 3D a proces animácie a vytvárania svetov. „Je to nový druh 3D ihriska,“ uvádza sa v tlačovej správe tímu.

Pre profesionálov predstavuje Masterpiece X - Generate nový spôsob vytvárania prototypov a rozpracovania nápadov. Umelá inteligencia založená na prehliadači spolupracuje s programami Blender, Unity a Unreal Engine. Ale pomocou tohto nástroja sa nebudú dať vytvárať finálne projekty; Masterpiece X – Generate nebude poskytovať vysoko verné herné nástroje ani neponúkne presnú kontrolu nad každým detailom, ako by potreboval profesionál.

Profesionáli však môžu remixovať a prerábať veci vygenerované umelou inteligenciou a Masterpiece Studio má na to množstvo aplikácií, ako je napríklad jeho Masterpiece X pre Oculus Quest 3. Cieľom je uľahčiť a urýchliť iteráciu, ale nie nahradiť profesionálneho modelára, animátora alebo pracovný postup. Na vytvorenie modelov generovaných umelou inteligenciou v aplikácii Masterpiece Studio X - Generate si budete musieť kúpiť „kredity“.

Zdroj: creativebloq.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať