SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement

Nová inteligentná Roomba sa dokáže vyhnúť aj exkrementom domácich zvieratiek

2

Hoci robotické vysávače stále nedokážu upratať výkaly domácich miláčikov, spoločnosť iRobot oznámila novú Roombu, ktorá je schopná ich aspoň rozpoznať a vyhnúť sa im. Modely j7 a j7+ vyzerajú ako elegantnejšie verzie lacnejších modelov Roomba, no nie je tu priveľa dizajnových zmien. V prípade modelu j7+ je samočistiaca základňa oveľa menšia, takže sa lepšie zmestí pod nábytok, navyše má aj skrytý úložný priestor na ďalšie vrecká. Robot má jednoduchšie tlačidlové rozhranie a predná kamera lepšie rozpoznáva predmety na podlahe (hračky, oblečenie a iný neporiadok, ale aj káble).

Majitelia robotických vysávačov museli tieto veci najprv upratať, aby sa robot „nezadusil“ spadnutou ponožkou alebo neuviazol v spleti káblov. A pre majiteľov domácich zvierat bolo len málo traumatizujúcejších vecí ako to, keď vysávač prebehol po výkaloch a rozniesol ich po celom dome. Nová verzia robota bude posielať fotografie objektov do aplikácie iRobot a majitelia mu budú môcť povedať, aby upratoval okolo objektu alebo sa mu úplne vyhol. Majitelia budú mať takisto možnosť poskytnúť spätnú väzbu o tom, ako by mal robot v budúcnosti zaobchádzať s podobnými predmetmi.

SWAN_042021

Ak napríklad j7/j7+ deteguje škatuľku pasteliek v detskej izbe, môžete mu povedať, aby sa tejto oblasti v budúcnosti jednoducho vyhol, pretože vždy tam bude na podlahe nejaký neporiadok. Ďalšia výhoda modelov j7 a j7+ je nová aktualizácia softvéru iRobot Genius 3.0. Predošlá verzia zahŕňala vymedzenie „zón čistenia“ na bodové čistenie, určenie oblastí, ktoré sa nesmú čistiť, personalizované plány čistenia a sezónne odporúčania na čistenie napríklad v období alergií. Aktualizácie sú však oveľa praktickejšie a riešia mnohé z najviac frustrujúcich vecí týkajúcich sa robotických vysávačov.

Navyše sa neobmedzujú len na model j7/j7+, kompletný balík by mali dostať aj roboty i7/i7+, s9/s9+ a Braava jet m6. Prvá z nových funkcií je geofencing. To, čo ste mohli robiť už predtým pomocou príkazov IFTTT, môžete teraz dosiahnuť vytvorením digitálnej hranice v aplikácii. Len čo váš telefón opustí túto oblasť, spustí sa upratovanie. A čistenie sa zastaví, keď sa vrátite. Roomby s funkciou inteligentného mapovania budú poskytovať aj odhady času upratovania na základe konkrétnej miestnosti a konkrétnej upratovacej úlohy.

Podstatou všetkých aktualizácií je to, že uľahčia automatizovanú prevádzku robotického vysávača s čo najmenším počtom ľudských zásahov. Model j7 bez základne na samostatné vyprázdňovanie stojí 649 USD, cena verzie j7+ je 849 USD, ide teda o modely vyššej strednej triedy. Navyše sa zdá, že spoločnosť iRobot je naozaj presvedčená, že funkcie vyhýbania sa objektom budú fungovať. Tvrdí totiž, že každý model j7+, ktorý sa nevyhne výkalom, bezplatne vymení.

Zdroj: gizmodo.com.au.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

2 komentáre

Roomba reakcia na: Nová inteligentná Roomba sa dokáže vyhnúť aj exkrementom domácich zvieratiek

21.9.2021 19:09
Dokonca sa vie vyhnúť každej špine na podlahe.
Taká je inteligentná!
Reagovať

A hlupy Lacko reakcia na: Nová inteligentná Roomba sa dokáže vyhnúť aj exkrementom domácich zvieratiek

21.9.2021 07:09
ma mozog vo vysavaci
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať