SAMSUNG_112022 Advertisement SAMSUNG_112022 Advertisement SAMSUNG_112022 Advertisement

Nová produktová rodina smartfónov Xiaomi 12T

0

Spoločnosť Xiaomi predstavila nové vlajkové smartfóny Xiaomi 12T Pro a Xiaomi 12T, ktoré prinášajú veľa technologických inovácií a sú smerované na používateľov, ktorí očakávajú vyšší výkon a kreatívne spôsoby tvorby obsahu.

Séria Xiaomi 12T je podčiarknutá ikonickým prémiovým dizajnovým prvkom. Zakrivená matná zadná strana zabezpečuje zníženie odtlačkov prstov na zadnom paneli spolu s kompaktným pocitom v ruke. Predná a zadná strana, zhora nadol, tak vyzerá dokonalý dizajnový jazyk vlajkovej lode ponúkaný na našom trhu v dvoch farbách - čiernej a modrej.

Obe vlajkové lode Xiaomi radu 12T sú vybavené profesionálnymi fotoaparátmi, ktoré používateľom ponúkajú výnimočný zážitok z fotografovania so smartfónom. Vďaka 200 Mpix snímaču podporenému špičkovým hardvérom a pokročilými algoritmami umelej inteligencie poskytuje model Xiaomi 12T Pro vynikajúce snímky s vysokou ostrosťou, kvalitné večerné a nočné zábery. Priaznivci dynamických záberov zas ocenia rýchle zaostrovanie. Fotoaparáty umožňujú zachytiť jemné detaily aj pri slabom osvetlení alebo pri fotografovaní rýchlo sa pohybujúcich objektov bez straty zaostrenia.

Fotoaparát je tiež vybavený 2-násobným zoomom, ktorý využíva výrez z veľkého senzora s rozmerom 1/1,22" na zhotovovanie perfektných portrétov. Vďaka funkciám Xiaomi ProCut a Ultra burst vám Xiaomi 12T Pro pomôže inteligentne orezať a vytvoriť profesionálne vyzerajúci obsah. Na odomknutie kreativity pri tvorbe filmov podporuje Xiaomi 12T Pro 8K video v plnom rozlíšení. Model Xiaomi 12T má trojitú sústavu fotoaparátov: 108 Mpix hlavný fotoaparát profesionálnej triedy, 8 Mpix ultraširokouhlý fotoaparát a 2 Mpix makro fotoaparát. Vďaka výkonným funkciám pri slabom osvetlení sú fotografie ostré a jasné aj v náročných svetelných podmienkach.

Xiaomi 12T Pro je vybavený najvýkonnejším procesorom Snapdragon 8+ Gen 1 so špičkovým 4nm výrobným procesom TSMC, ktorý výrazne zvyšuje výkon CPU a GPU o 16,7 %, resp. 11 % v porovnaní so Snapdragonom 8 Gen 1 a znižuje spotrebu energie každého z nich o 33 %, resp. 30 %.1 Xiaomi 12T Pro je vybavený systémom odvádzania tepla, ktorý pozostáva z odparovacej komory o 65 % väčšej s o 125 % väčším pokrytím tepelným materiálom ako Xiaomi 11T Pro, a poskytuje tak plynulý používateľský zážitok a skvelú energetickú účinnosť bez obáv z prehriatia.

Xiaomi 12T poháňa špičkový čipset MediaTek Dimensity 8100-Ultra, ktorý je postavený na 5nm výrobnom procese TSMC. Čip je kompletne prepracovaný s úplne novou štruktúrou GPU, čím sa v porovnaní s jeho predchodcom zvýšil výkon a energetická účinnosť až o 30 %, ako aj taktovanie, vyrovnávacia pamäť a rýchlosť ukladania dát, čo vedie k oveľa rýchlejšiemu používateľskému zážitku. Či už ide o zachytávanie neuveriteľných fotografií a videí, sledovanie filmov alebo prechádzanie sociálnych sietí, Xiaomi 12T poskytuje špičkový výkon vo všetkých vašich obľúbených momentoch.

Séria Xiaomi 12T ponúka dlhú výdrž batérie aj medzi vlajkovými loďami Xiaomi a výnimočne rýchle nabíjanie. Oba telefóny majú veľkú 5 000 mAh batériu a sú vybavené 120W HyperCharge nabíjaním. Oba sa dokážu nabiť na 100 % už za 19 minút a sú pripravené až na 13,5 hodiny používania pri zapnutej obrazovke. Vďaka technológii Xiaomi AdaptiveCharge sa navyše zariadenia učia každodenné nabíjacie postupy používateľov, aby optimalizovali dlhodobé zdravie batérie. S podporou batérie s dlhou výdržou a super nabíjania môžu používatelia bez obáv ísť kamkoľvek, robiť čokoľvek a nikdy nepremeškať žiadnu výnimočnú chvíľu.

Mega zážitok zo sledovania je vďaka 6,67" CrystalRes AMOLED displeju radu Xiaomi 12T samozrejmosťou. S rozlíšením 1220p a viac ako 68 miliardami farieb sú oba displeje optimálne navrhnuté tak, aby vyvážili ostrosť, farebné detaily a energetickú účinnosť. Displej je navyše obohatený o inteligentné funkcie, ako je AdaptiveSync, ktorá dynamicky upravuje obnovovaciu frekvenciu na základe zobrazovaného obsahu. Medzitým pre všetkých používateľov, ktorí komunikujú so svojimi telefónmi pro- dlhší čas. A napokon režim Adaptive Reading znižuje množstvo vyžarovaného modrého svetla, aby sa zlepšilo pohodlie očí.

Séria Xiaomi 12T bude v predaji od 13. októbra. Xiaomi 12T Pro sa na slovenskom trhu dodáva v dvoch pamäťových variantoch, 8 GB + 256 GB a 12 GB + 256 GB, s cenou od 799 EUR. Xiaomi 12T sa na slovenskom trhu dodáva v dvoch pamäťových variantoch, 8 GB + 128 GB a 8 GB + 256 GB, s cenou od 599 EUR.

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať