SAMSUNG_082022 Advertisement SAMSUNG_082022 Advertisement SAMSUNG_082022 Advertisement

Nová vojenská technológia umožňuje „vidieť cez steny“

1

Zariadenie Xaver 1000, vyrobené izraelskou spoločnosťou Camero-Tech, umožňuje používateľom odhaliť objekty a ľudí za stenami pomocou sledovacieho algoritmu založeného na umelej inteligencii. Prvýkrát bola predstavená na výstave Eurosatury 2022 v Paríži a je súčasťou rodiny produktov See Through Walls, ktoré podľa spoločnosti poskytujú informácie v reálnom čase o objektoch a ľuďoch ukrytých za stenami.

Camero-Tech tvrdí, že nový XAVER-1000 je „základný systém“ pre armády, orgány činné v trestnom konaní, spravodajské jednotky a pátracie a záchranné tímy. Ide o nový nástroj pre taktické operácie, pretože dokáže zistiť prítomnosť života v miestnostiach, počet ľudí a ich vzdialenosť od zariadenia, výšku a orientáciu cieľa a celkové usporiadanie priestoru.

Technológia zobrazuje živé objekty za stenami v takom vysokom rozlíšení, že dokáže rozpoznať, či človek sedí, stojí alebo leží, aj keď je dlhší čas bez pohybu. Zistiteľné sú aj špecifické časti tela, uviedla spoločnosť. Obsluha je jednoduchá a potrebné je len minimálne zaškolenie. Systém vyžaduje len jedného používateľa, využívajúceho jednoduché rozhranie na vstavanom 10,1-palcovom dotykovom displeji. Preniknúť môže cez väčšinu bežných stavebných materiálov.

Zdroj: businessinsider.com.

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

asi ich to riadne ožiari reakcia na: Nová vojenská technológia umožňuje „vidieť cez steny“

28.6.2022 16:06
ožiarenie isté
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať