SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

Domáci humanoidný robot G1 dokáže aj upratať a navariť

0

Spoločnosť Unitree predstavila svojho nového humanoidného robota G1, ktorý má konkurovať robotom Optimus od spoločnosti Tesla a Atlas od Boston Dynamics. G1 za cenu 16 000 dolárov ponúka pôsobivú funkčnosť kĺbov za oveľa prijateľnejšiu cenu v porovnaní s jeho predchodcom, ktorý stál približne 90 000 dolárov. 

Unitree vybavil robota G1 až 43 kĺbovými motormi na efektný pohyb končatín. Robot má tri prsty, ktoré sú dostatočne pohyblivé na vykonávanie úloh, ako je rozbíjanie orechov a otváranie fliaš. G1 zvládne aj úlohy, ktoré vyžadujú väčšiu presnosť, ako je prevracanie jedla na panvici alebo spájkovanie drôtov.

Napriek tomu, že je G1 menší ako jeho predchodca H1 (je vysoký len 127 cm, zatiaľ čo H1 meral takmer 183 cm), dokáže bežať rýchlosťou viac ako 7 km/h a zostáva vyvážený, aj keď je vystavený kopancom a úderom. Má dvojhodinovú výdrž batérie a je poháňaný umelou inteligenciou, ktorá využíva imitáciu a učenie založené na posilňovaní.

K dispozícii bude základný model G1 a pokročilejšia verzia, pričom cena základného modelu sa začína na 16 000 USD. Unitree chce svojou ponukou modelov uspokojiť výskumné aj komerčné účely, takže G1 sa môže stať aj užitočným doplnkom domácností ako robotický sluha.

Zdroj: inverse.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať