ACER_05 ACER_05 ACER_05 Advertisement

Nové a vylepšené notebooky, počítače a monitory Acer ConceptD pre kreatívne povolania

0

Produktová rodina ConceptD zahŕňa celý rad zariadení, ktoré vyhovujú kreatívnym potrebám profesionálov, od študentov dizajnu a YouTube nadšencov až po CAD návrhárov, editorov videa, ilustrátorov a animátorov.

ConceptD 3 Ezel je konvertibilný notebook navrhnutý tak, aby tvorcom poskytoval čo najintuitívnejšie zážitky. Klávesy s podsvietením vo farbe jantáru sú zasadené do pôvodného bieleho celokovového tela a nechýba ani veľký sklenený trackpad, ktorý podporuje gestá pre viac prstov. Inovatívny záves Ezel robí zariadenie tak všestranným, ako je elegantným, a umožňuje tak používateľom prepínať medzi šiestimi režimami používania, ako je režim stojanu pre kreslenie obsahu alebo režim displej pre jeho prezentáciu. Medzi ďalšie režimy používania patrí nastaviteľný režim, režim tradičného notebooku, režim tablet a režim zdieľania. Okrem toho sa môžete spoľahnúť na 18 hodín výdrže na batériu. Kreatívna sada nástrojov tohto zariadenia obsahuje programovateľné klávesy a sadu možností pripojenia, ako je čítačka kariet SD a port USB-C (Thunderbolt  3), pričom zariadenie váži iba 1,68 kg (14 ") alebo 1,95 kg (15,6" ).

Notebook je vybavený 14 "alebo 15,6" dotykovým Full HD displejom s PANTONE validáciou, ktorý pokrýva 100% farebného priestoru sRGB a má presnosť farieb delta E <2. Tento displej s realistickými farbami je ideálna pre kreslenie pomocou pera Acer Active Stylus, ktoré rozlišuje 4 096 úrovní citlivosti na tlak, a umelci si môžu s pomocou plávajúceho režimu nájsť uhol kreslenia, aký im bude najlepšie vyhovovať. ConceptD 3 Ezel poháňaný procesorom Intel Core  i7-10750H alebo Intel Core i5-10300H desiatej generácie, grafickým adaptérom NVIDIA Quadro T1000 (ConceptD 3 Ezel Pro) alebo GeForce GTX 1650Ti a 1TB PCIe SSD úložiskom. To znamená, že je notebook dostatočne výkonný, aby zvládol nielen kreslenie alebo skicovanie, ale aj animáciu a 3D modelovanie - to všetko pri hlučnosti do 40 dBA. ConceptD 3 Ezel bude v oblasti EMEA k dispozícii v septembri za cenu od 1699 €.

Výkonný notebook ConceptD 3 sa môže pochváliť nadčasovým dizajnom a umožňuje prácu a kreatívne činnosti na cestách. Je ideálnou voľbou pre tých, ktorí dávajú prednosť notebookom s tradičnou konštrukciou. 20hodinová výdrž na batériu poskytuje kreatívcom flexibilitu pri editácii a ukazovanie svojej práce, nech sú kdekoľvek. Vďaka osadené grafike NVIDIA Quadro T1000 (ConceptD 3 Pro) alebo GeForce GTX 1650Ti a novým procesorom Intel Core série H desiatej generácie je špeciálne navrhnutý, aby zvládol všetky 2D alebo 3D náročné grafické práce, a to na 14 "alebo 15,6" Full HD displeji s PANTONE validáciou. ConceptD 3 bude v oblasti EMEA k dispozícii v októbri za cenu od 1299 €.

Stolný počítač ConceptD 100 je ideálny pre graficky náročné 2D navrhovanie a 3D CAD modelovanie na základnej úrovni, ktoré riešia špecifické potreby profesionálnych tvorcov a multimediálnych učební. Je vybavený výkonným procesorom Intel Core 9. generácie a grafickým procesorom NVIDIA GeForce alebo Quadro GPU, ktorý umožňuje 2D a ľahko aj 3D tvorcom rýchlo a spoľahlivo akcelerovať ich prácu prostredníctvom úloh a pracovných tokov. Tento malý počítač s minimalistickými rozmermi je vybavený až 256GB rýchlym SSD úložiskom, všestranným pripojením a 32 GB pamäte DDR4 SDRAM RAM, čo umožňuje tvorcom okamžite využívať všetky pre nich dôležité aplikácie súčasne. Jeho predné otvory pre nasávanie vzduchu a bočné vetranie udržujú túto maličkú pracovnú stanicu v chlade a zaisťujú, aby jej hlučnosť zostala pod 40 dBA, čo je ekvivalent hluku v knižnici. Spája moderné funkcie so štýlovým vzhľadom, môže sa pochváliť elegantným belavým zakriveným dizajnom, ktorý sa perfektne hodí do každej modernej kancelárie alebo pracovného priestoru. ConceptD 100 bude v oblasti EMEA k dispozícii v júni za cenu od 799 €.

Monitory ConceptD CP5 a ConceptD CP3 sa zameriavajú na profesionálnych tvorcov počítačovej grafiky, video editorov a animátorov, ktorí vyžadujú monitor s vysokou presnosťou farieb a spoľahlivú kompatibilitou. Monitory majú vysoké rozlíšenie, presnosť farieb a široký farebný gamut, schopnosť pracovať s HDR obsahom, vysokú obnovovaciu frekvenciu pre snímky bez rozmazania a veľkú obrazovku na uľahčenie procesu navrhovania a podporu spolupráce. ConceptD CP5 bude v oblasti EMEA k dispozícii v auguste za cenu od 759 €.

Model CP5271U V sa vyznačuje presnosťou farieb Delta E <1, PANTONE validáciou a 1,07 miliardami farieb. Pre vysokú jemnosť obrazu má rozlíšenie WQHD 2 560 × 1 440 px, VESA DisplayHDR 600, je kompatibilný s Adaptive-Sync a podporuje pretaktovateľnú obnovovacou frekvenciou 170 Hz, čo je ideálne pre profesionálnu editáciu videa a prácu na počítačovej grafike. Pokrýva 99% farebného priestoru Adobe RGB, využíva rýchlu dobu odozvy 1 ms (zo sivej do sivej) a vytvára bohaté a realistické snímky.

Monitor ConceptD CP3, ktorý sa tiež zameriava na profesionálnych tvorcov, video editorov, animátorov a grafických dizajnérov, má podobné špecifikácie a podporuje 98% pokrytie farebného gamutu DCI-P3. Má rozlíšenie WQHD 3 840 × 2 160 px s obnovovacou frekvenciou až 165 Hz a tiež podporuje VESA DisplayHDR 400. ConceptD CP3 bude v oblasti EMEA k dispozícii v auguste za cenu od 629 €.

Monitory ConceptD CM3 sa konkrétne zameriavajú na profesionálnych grafických dizajnérov a fotografov, ktorí potrebujú monitor schopný zobraziť jemne detailné koncepty a 3D obsah. Je ideálny pre profesionálnych návrhárov, ktorí potrebujú rýchlo a plynule vykonávať úlohy vyžadujúce vynikajúcu presnosť farieb, pohybujúci sa obraz bez rozmazávania a široký rozsah farieb, ako aj vynikajúci HDR a spoľahlivú kompatibilitu. Tento rad je ideálny pre tvorcov vykonávajúci 3D modelovanie, editáciu statických snímok aj renderovanie. Veľké obrazovky podporujú proces návrhu a uľahčujú spoluprácu. ConceptD CM3 bude v oblasti EMEA k dispozícii v auguste za cenu od 719 €.

Model CM3271K ponúka 4K UHD 3 840 × 2 160 px obrazovku s dobou odozvy 4 ms (zo sivej do sivej), obnovovacou frekvenciou 60 Hz a široký farebný gamut podporujúci 99% pokrytie farebného priestoru Adobe RGB. Je kompatibilný s AMD Radeon FreeSync a nechýba mu PANTONE validácie, farebná odchýlka Delta E Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
Acer ConceptD ConceptD

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať