SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement

Nové aktualizácie softvéru slúchadiel Galaxy Buds2 Pro a hodiniek Galaxy Watch rozširujú možnosti používania kamery smartfónov

Tlačové správy
0

Spoločnosť Samsung Electronics predstavuje nové aktualizácie softvéru slúchadiel Galaxy Buds2 Pro a hodiniek Galaxy Watch, ktoré vylepšujú možnosti vytvárania mediálneho obsahu všetkým používateľom zariadení Galaxy. Smartfóny Samsung Galaxy ponúkajú už dlho perfektné výsledky pri fotografovaní alebo natáčaní videa a dávajú ľuďom príležitosť prežívať, zachytávať a zdieľať najkrajšie okamihy ich života. Kameru Galaxy, ktorá patrí už teraz k špičke v odbore, obohatí v spojení s najnovšími nositeľnými zariadeniami ešte unikátna funkcia nahrávania priestorového zvuku 360 Audio Recording, ktorá dodá videonahrávkam neuveriteľne verný zvuk, a vylepšená aplikácia Camera Controller, ktorá umožní diaľkové ovládanie zoomu pre priblíženie alebo oddialenie snímanej scény. Tieto aktualizácie softvéru odrážajú neustále úsilie spoločnosti Samsung pridávať existujúcim zariadeniam najmodernejšie funkcie.

Nahrávanie priestorového zvuku: Zachyťte svet tak, ako ho sami vnímate

Nová funkcia priestorového nahrávania zvuku 360 Audio Recording[1] umožňuje používateľom zachytiť zvuk na videu presne tak, ako ho sami počujú. Po spárovaní slúchadiel Galaxy Buds2 Pro so smartfónom Galaxy môže každý natáčať ako profesionál a zachytiť vo videu kedykoľvek a kdekoľvek vysoko kvalitný a verný zvuk aj bez neskladného profesionálneho vybavenia. Funkcia sníma zvuk v okruhu 360 stupňov pomocou mikrofónu v každom slúchadle. Diváci si potom môžu nasadiť slúchadlá a prehrať video na svojom zariadení alebo kanáli sociálnych médií, aby mohli prežívať to isté, čo autor nahrávky. Vďaka realistickému, uchvacujúcemu zvuku budú mať pocit, akoby sa ocitli napríklad v hučiacom festivalovom dave alebo pri bublajúcom potôčiku uprostred lesa.

Nahrávanie priestorového zvuku je prvou funkciou v rade Galaxy, ktorá využíva nový pokročilý štandard Bluetooth LE Audio. Táto technológia prináša lepšiu kvalitu zvuku, menšiu latenciu a dlhšiu výdrž batérie. Okrem lepšie znejúcej hudby rozširuje aj spektrum ďalších zvukových zážitkov a ponúka komplexnejší a bohatší zvuk, ktorý môžete zdieľať s mnohými inými poslucháčmi. Pri slúchadlách Galaxy Buds2 Pro sa LE Audio používa aj na vytváranie binaurálnych nahrávok zvuku z mikrofónov v ľavom aj pravom slúchadle. Používatelia potom môžu napríklad na smartfóne Galaxy Z Flip4 alebo Z Fold4 sledovať veľmi kvalitný obraz a zároveň si cez pripojené slúchadlá Galaxy Buds2 vychutnávať mimoriadne kvalitný stereofónny zvuk, ktorý ich vtiahne do deja.

Aplikácia Camera Controller: Nastavte dokonalý záber pomocou hodiniek na zápästí

Pri vytváraní fotografií a natáčaní videí so smartfónmi Galaxy majú tvorcovia obsahu stálu kontrolu nad svojím dielom. Jedným z ich pomocníkov je aplikácia Camera Controller na hodinkách Galaxy Watch, ktorá umožňuje ovládať fotoaparát telefónu priamo zo zápästia. Nová aktualizácia, ktorá bude čoskoro k dispozícii pre hodinky radu Galaxy Watch5 a Watch4, pridáva do aplikácie Camera Controller[2] možnosť nastavenia zoomu, čím ďalej rozširuje funkčnosť fotoaparátu Galaxy pri prepojení smartfónov Galaxy s hodinkami Galaxy Watch. Teraz môžu používatelia ovládať na diaľku zoom fotoaparátu svojho telefónu jednoduchým stlačením ciferníka alebo otočením lunety hodiniek. To je ideálne riešenie pri zhotovovaní skupinových alebo osobných selfie snímok z väčšej diaľky, pretože kvôli nastaveniu fotoaparátu a získaniu dokonalého záberu nie je potrebné odbiehať k telefónu.

Dostupnosť[3]

Nová funkcia 360 Audio Recording sa bude odteraz postupne vydávať1 pre Galaxy Buds2 Pro, Galaxy Z Flip4 a Z Fold4 prostredníctvom softvérových aktualizácií. Aktualizovaná aplikácia Camera Controller bude k dispozícii od februára na zariadeniach Galaxy Watch5, Watch5 Pro, Watch4 a Watch4 Classic.2  Tieto inovácie nositeľných zariadení prinesú lepšiu súčinnosť s novými možnosťami fotoaparátu Galaxy a ponúknu používateľom ďalšie, doteraz nepoznané zážitky.

Na ďalšie informácie o pokročilých smartfónoch Samsung Galaxy sa môžete tešiť 1. februára, kedy sa uskutoční akcia Galaxy Unpacked.

Ak sa chcete dozvedieť viac o zariadeniach Galaxy Buds2 Pro, Galaxy Watch5 a Galaxy Watch5 Pro, navštívte tieto stránky:

Galaxy Buds2 Pro: www.samsung.com/galaxy-buds 2 -pro
Galaxy Watch5: www.samsung.com/galaxy-watch5
Galaxy Watch5 Pro: www.samsung.com/galaxy-watch5-pro

 


[1] Funkcia bude k dispozícii pri slúchadlách Galaxy Buds2 Pro spárovaných so smartfónom Galaxy s používateľským rozhraním One UI 5.0 alebo vyšším s podporou LE Audio vrátane Galaxy Z Flip4, Z Fold4 a pripravovaných smartfónov Galaxy. Vyžaduje inštaláciu najnovších verzií softvéru na smartfóne Galaxy a zariadeniach Galaxy Buds. Ak chcete aktivovať túto funkciu, prejdite do aplikácie Samsung Fotoaparát > vyberte funkciu Video > kliknite na voľbu Nastavenie fotoaparátu > kliknite na voľbu Rozšírené možnosti videa > zapnite voľbu pre nahrávanie priestorového zvuku.

[2] Funkcia bude k dispozícii na zariadeniach Galaxy Watch5, Watch5 Pro, Watch4 a Watch4 Classic po spárovaní so smartfónom Galaxy s používateľským rozhraním One UI 5.1 alebo vyšším s podporou aplikácie Camera Controller. Vyžaduje inštaláciu najnovšej verzie softvéru prostredníctvom aplikácie Galaxy Wearable.

[3] Dostupnosť sa môže líšiť podľa trhu, operátora, modelu a párovaného smartfónu. Aktualizácia bude dostupná najskôr pre verzie Bluetooth a neskôr sa rozšíri na verzie LTE.

Samsung Electronics Co., Ltd.

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať