ACER_november Advertisement ACER_november Advertisement ACER_november Advertisement

Nové elektrické SUV Dragon: Výkonnejšie ako Bugatti Veyron a väčšie zrýchlenie ako Tesla Model S Plaid

Technológie
2

Startup Drako Motors zo Silicon Valley predstavil svoj ďalší automobil: čisto elektrické super SUV s výkonom 2000 koní, ktoré ponesie menovku Dragon. Bude pokračovateľom modelu Drako GTE za 1,3 milióna dolárov, ktorý bol predstavený v roku 2019. Vtedy bola ohlásená limitovaná produkcia iba 25 exemplárov tohto elektrického supersedanu s výkonom 1200 koní.

Nadchádzajúci model Drako má byť detailne odhalený koncom tohto roka a spoločnosť zatiaľ vydala iba sériu polotmavých obrázkov ako upútavku. Tie zobrazujú športové SUV so zvažujúcou sa líniou strechy v zadnej časti, pripomínajúcou kupé. Hoci väčšina štýlových prvkov zostala na obrázkoch zatienená, silueta SUV naznačuje, že by mohlo vyzerať veľmi podobne ako Lamborghini Urus. Obrázky odhaľujú niektoré zaujímavé dizajnové prvky, ako sú dvere otvárajúce sa dohora a bočné kamerové zrkadlá.

Nie sú k dispozícii žiadne ukážkové obrázky kabíny, ale Drako hovorí, že interiér bude zabalený do „najlepšej a najluxusnejšej kože z Európy“. Pred oficiálnym predstavením spoločnosť naznačila niektoré údaje o výkone. Športové SUV bude obsahovať novú hnaciu sústavu DriveOS Quad Motor od firmy Drako, ktorá bude mať elektromotory na každom kolese a ponúka kumulatívny výkon 2000 koní.

Drako tvrdí, že SUV bude mať maximálnu rýchlosť viac ako 320 km/h a bude schopné zrýchliť z nuly na 100 km/h len za 1,9 sekundy. Dragon bude poháňaný interne vyvinutou batériou, ale neobjavila sa nijaká zmienka o jej kapacite. Cena zatiaľ nebola oznámená, ale podľa vyjadrenia spoločnosti bude nový model cenovo konkurencieschopný v porovnaní s existujúcim segmentom super-SUV.

Zdroj: luxurylaunches.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

2 komentáre

Zabudas na vývoj reakcia na: Nové elektrické SUV Dragon: Výkonnejšie ako Bugatti Veyron a väčšie zrýchlenie ako Tesla Model S Plaid

24.9.2022 21:09
Technológia sa neustále zdokonaluje...
Reagovať

Dojazd reakcia na: Nové elektrické SUV Dragon: Výkonnejšie ako Bugatti Veyron a väčšie zrýchlenie ako Tesla Model S Plaid

9.7.2022 10:07
Ako kazdy takyto podobny vytvor, pri zatazeni na plny vykon ako akceleracie, jazda cez 200 km/h, bateria klakne do pol hodiny, ak nie skor a je po zabave. Ak sa ovsem dovtedy neprehreje samotna bateria, alebo cely system. Tesla modes S Performance zasla nejakych 80 km, bateria klakla za 28 minut a rychlost bola obmedzdna na 200, keby nebola, mozna neprejde ano polovicu.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať