ACER_november Advertisement ACER_november Advertisement ACER_november Advertisement

Nové počítače, monitory, kamera a tlačiarne od HP

0

Spoločnosť HP počas virtuálnej tlačovej konferencie predstavila novinárom niekoľko nových, zaujímavých produktov.

Z kategórie osobných počítačov boli novinárom predvedené prémiové notebooky HP Pavilion Aero 13 a HP Spectre x360 16, mini PC HP EliteDesk 800 G8 a prenosný monitor HP E14 G4. Sú to výkonné zariadenia s kompaktnými rozmermi, ktoré sú vhodné aj na prácu z domu. „Trendy, ako je práca na diaľku a dôraz na mobilitu, boli zrejmé už pred pandémiou koronavírusu, ktorá všetko ešte viac urýchlila. Zásluhou portfólia našich produktov pre profesionálov môžu ľudia pracovať odkiaľkoľvek bez toho, že by boli niečím obmedzení,“ vysvetľuje Erika Lindauerová, riaditeľka HP Inc pre Českú republiku, Slovensko a Maďarsko.

HP Pavilion Aero 13 je najľahším spotrebiteľským notebookom v portfóliu HP – jeho váha začína vďaka magnéziovému šasi na menej ako jednom kilograme. Okrem toho sa môže pochváliť prvotriednym dizajnom, pričom výpočtový výkon poskytuje najnovší mobilný procesor AMD Ryzen 7 5800 s grafickou kartou AMD Radeon. Ďalším benefitom je aj trojročná záruka.

Konvertibilný notebook HP Spectre x360 16 napĺňa očakávania aj tých najnáročnejších používateľov. Medzi jeho prednosti patrí okrem dostatočného výkonu aj dlhá výdrž batérie, voliteľná herná grafická karta, ale napríklad aj integrovaná inteligentná kamera s rozlíšením 5 Mpx. Tá umožňuje tiež jednoduché prihlásenie pomocou funkcie Windows Hello a podporuje aj softvér HP GlamCam skvalitňujúci celkový zážitok z videohovorov. Používatelia ocenia aj výbornú konektivitu (2x Thunderbolt 4) a displej s rozlíšením až 4K OLED a certifikáciou HDR 400.

Mini PC HP EliteDesk 800 G8 má síce veľmi malé rozmery, ale ponúka široké spektrum rozšírení – nechýbajú konfigurovateľné porty ani možnosť pripojenia až siedmich nezávislých monitorov. HP EliteDesk 800 G8 je ohľaduplný aj voči prírode, pretože obsahuje plasty, ktoré by inak skončili v oceánoch.

Prenosný monitor HP E14 G4 je priamo stvorený na použitie v akýchkoľvek svetelných podmienkach. Práca s monitorom, medzi ktorého hlavné výhody patrí jasná a antireflexná obrazovka s 400 nitmi, je veľmi jednoduchá - stačí ho položiť na podstavec a potom ľahko pripojiť prostredníctvom jedného kábla USB-C.

Počas virtuálneho eventu sa novinári mohli zoznámiť aj s novými hernými monitormi HP radu X, ktoré hráčom zabezpečujú dokonalý zážitok pri hraní hier. Všetky predstavené modely, vrátane vrcholového 34-palcového monitora X34 WQHD, disponujú technológiou HP Eye Ease znižujúcu mieru modrého svetla, čo však nemá žiadny vplyv na presnosť farieb aj na zobrazenie obsahu. 

Produkty z oblasti príslušenstva na virtuálnej tlačovej konferencii reprezentovala profesionálna webkamera HP 950 s rozlíšením 4K a podporou umelej inteligencie. S touto širokouhlou webkamerou so sledovaním tváre máte istotu, že budete počas pracovných videokonferencií s vašimi kolegami v dokonalom spojení - obrazovo a rovnako zvukovo. Toto zariadenie je navyše veľmi flexibilné a dá sa ľahko upevniť na monitor aj na notebook.

Pozornosť sa sústredila aj na domácu tlač, ktorá v súčasnej dobe zažíva doslova renesanciu. Atramentové tlačiarne radu HP Smart Tank 600/700 boli navrhnuté pre používateľov, ktorí dbajú na životné prostredie a je pre nich dôležitá udržateľná tlač. Nové tlačiarne HP Smart Tank, na výrobu ktorých sa využíva aj recyklovaný plast, napĺňajú zásluhou tankového systému s atramentovými zásobníkmi potreby používateľov, ktorí pravidelne tlačia vo veľkých objemoch.

Samozrejmosťou je jednoduché mobilné nastavenie a riešenie HP Wolf Essential Security na zaistenie bezpečnej tlače.

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
HP Spectre HP Pavilion Aero 13 Spabt tank

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať