SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement

Novinka Nokia 5.1 dostupná na slovenskom trhu

Tlačové správy
0

Úspešný model z minuloročného portfólia HMD Global, inteligentný telefón Nokia 5, má od dnešného dňa na slovenskom trhu dostupného svojho nástupcu. Novinka nesie označenie Nokia 5.1 a prináša množstvo vylepšení, medzi ktoré patrí FullHD+ displej s pomerom strán 18:9, vyšší výkon alebo 16MP hlavný fotoaparát. Odporúčaná cena zariadenia je 199 € s DPH

Elegantný dizajn a moderný pomer strán
Nokia 5.1 ponúkne kompaktnú a zároveň decentne štýlovú konštrukciu, ktorou nadväzuje na klasický dizajn modelu z minulého roku. Telo je vyrobené z jedného bloku hliníkovej zliatiny 6000 procesom pozostávajúcim z 33 krokov zahŕňajúcich obrábanie, eloxovanie a leštenie. Výsledkom je odolná konštrukcia s elegantným matným povrchom, vďaka ktorému sa telefón zároveň príjemne drží.

Aby si zákazníci mohli pohodlne zobraziť čo najviac obsahu, ponúkne displej s moderným pomerom strán 18:9 a jemným FullHD+ rozlíšením o 0,3“ dlhšiu uhlopriečku než predchodca, teda 5,5“. Telo je naopak o 2 mm užšie a pozornosť bola venovaná aj zaobleným rohom rámčeka displeja, ktoré kopírujú líniu telefónu. Nová Nokia 5.1 bude dostupná v modrom a neskôr aj čiernom farebnom prevedení.

Telefón poháňa osemjadrový procesor MediaTek Helio P18 s taktom 2.0 GHz, vďaka ktorému ponúkne Nokia 5.1 až o 40 % viac výkonu oproti minulej generácii. Pamäť zariadenia má kapacitu 2 GB, interné úložisko potom 16 GB. O kvalitné fotografie sa postará inovovaný hlavný fotoaparát so 16MP snímačom a fázovým automatickým zaostrovaním, selfie zase zaistí širokouhlý predný fotoaparát. Čítačka odtlačkov prstov sa tentokrát nachádza na zadnej strane a telefón zvládne aj bezpečné a jednoduché NFC platby pomocou Google Pay.

Čistý, bezpečný a vždy aktuálny Android
Už tradičným poznávacím prvkom inteligentných telefónov z dielne HMD Global je čistý Android. Po vzore vybraných, tento rok predstavených modelov, je aj Nokia 5.1 zaradená do programu Android One. Vďaka nemu ponúkne softvér, ktorý je starostlivo a kvalitne vyladený v spolupráci so spoločnosťou Google. Novinka bude taktiež tri roky dostávať mesačné bezpečnostné aktualizácie a po dobu dvoch rokov pravidelné aktualizácie operačného systému. Vďaka tejto skutočnosti sa jedná o jeden z najbezpečnejších telefónov s podporou najnovších funkcií ako napr. Google Assistant, Google Lens, Picture-in-Picture, Android Instant Apps alebo Google Photos s neobmedzeným úložiskom fotografií vo vysokej kvalite.

Nokia 5.1 sa aktuálne dodáva so systémom Android Oreo™, je však samozrejme pripravená na príchod najnovšieho Android P.

Zobrazit Galériu

Whispr communications s.r.o.

Všetky autorove články
Nokia smart telefon mobil smartfon kamera foto video dizajn Android Google aplikácia

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať