S_03PaletteUltr S_03PaletteUltr S_03PaletteUltr Advertisement

Nový Avast Secure Browser má byť rýchlejší a bezpečnejší ako ostatné populárne prehliadače

3

Ochrániť si súkromie pred chápadlami spoločností, ako je Facebook či Google, môže byť ťažké. Najnovšie sa o to pokúša český Avast, ktorý ohlásil svoj nový prehliadač Avast Secure Browser. Jeho základom je open source platforma Chromium a spoločnosť ho charakterizuje ako „súkromný, rýchly a bezpečný“. Ide vlastne o premenovanú a aktualizovanú verziu prehliadača SafeZone.

Avast uskutočnil vlastný prieskum ohľadne presvedčenia a postojov ľudí  k online bezpečnosti a súkromiu a dospel k zaujímavým výsledkom. Zistil, že 69 percent používateľov mylne verí, že režim inkognito a súkromné ​​prehliadanie anonymizuje ich identitu a zakrýva ich návyky pri prehliadaní.

Ďalších 81 percent si myslí, že prehliadač ich upozorní na potenciálne hrozby na webe, ako je napríklad škodlivá ťažba kryptomien či nebezpečné doplnky.

A Avast Secure Browser by teraz mal robiť práve to, čo používatelia od svojho prehliadača očakávajú. Chráni proti škodlivému softvéru (ransomvér, phishing), ale ponúka aj ochranu proti sledovaniu súbormi cookie tretích strán a zahŕňa funkcie Adblock, Anti-Tracking a Anti-Fingerprinting, Bank Mode, kde je zabudovaná dodatočná vrstva zabezpečenia pre online bankovníctvo a nákup a predaj kryptomien, Stealth Mode a VPN.

Navyše tvorcovia tvrdia, že webové stránky sa v ich prehliadači načítajú až 4-krát rýchlejšie ako v iných populárnych prehliadačoch. K dispozícii je zatiaľ Avast Secure Browser pre Windows, mobilné verzie pre systémy iOS a Android majú prísť neskôr v tomto roku.

Zdroj: betanews.comblogavast.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
web bezpečnosť IoT Google Chrome Facebook softver online

3 komentáre

je to fajn reakcia na: Nový Avast Secure Browser má byť rýchlejší a bezpečnejší ako ostatné populárne prehliadače

18.7.2018 23:07
ved je to len modifikacia google chrome. takze nemozem nic zle povedat, akurat ze mi chybaju rozne rozsirenia ako do opery ci firefoxu
Reagovať

mi to reakcia na: Nový Avast Secure Browser má byť rýchlejší a bezpečnejší ako ostatné populárne prehliadače

12.4.2018 18:04
nejde ani len nainstalovat. Tiez ci je pravda co tvrdia a nahodou oni si takymto sposobom nespristupnuju data. Neda sa uz nikomu verit.
Reagovať

avast reakcia na: Nový Avast Secure Browser má byť rýchlejší a bezpečnejší ako ostatné populárne prehliadače

12.4.2018 08:04
avast mám celkom rád, no tento prehliadač som odinštaloval už asi 7krát....furt ma otravuje, zhodou okolností som ho dal včera preč.... škoda, zle na to avast išiel...aj keby bol najrýchlejší a najbezpečnejší na svete, tak si ho "takmer nikto" nedá
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať