SAMSUNG_022024 Advertisement SAMSUNG_022024 Advertisement SAMSUNG_022024 Advertisement

Nový dvojmotorový elektrický vodný skúter poráža parametrami konkurenciu

Technológie
1

Startup Searider sa snaží spojiť svižné ovládanie motocykla s okamžitou akceleráciou čisto elektrického vodného skútra. Jeho Searacer je veľmi ľahký elegantný elektrický stroj schopný jazdiť rýchlosťou 80 km/h, pričom na jedno nabitie sa môže pohybovať vo vode takmer hodinu. Odnímateľná batéria uľahčuje dobíjanie a návrat do vody. Celé desaťročie si držal povesť najľahšieho vodného skútra Sea-Doo Spar, hmotnosť jeho modelu na rok 2024 sa začína na 194 kg.

Searider však zhutňuje dizajn vodného skútra do tej miery, že jeho plavidlá začínajú približne na tretine tejto hmotnosti, teda 65 kg. Searider to dosiahol tým, že sa vyhol umiestneniu elektrického pohonu do širokého, oblého tela vodného skútra tradičnej veľkosti, ako to urobili iné startupy v oblasti vodných športov. Namiesto toho sa inšpiroval motocyklami a skútrami a vytvoril ľahké, elegantné a kompaktné karosérie, ktoré majú byť na vode rýchle a obratné bez toho, aby vyžadovali trojciferný výkon.

Model Searacer, skonštruovaný pre zábavu, disponuje výkonom 45 koní (33 kW) dvojitého elektromotora, ktorý ponúka deklarovanú maximálnu rýchlosť 77 km/h. Batéria modelu Searider poskytne až 50 minút jazdy na jedno nabitie a je odnímateľná, čo uľahčuje nabíjanie a otvára možnosť výmeny batérií na dlhšie jazdy na vode. 

Tí, ktorí chcú vo vode pobudnúť dlhšie, si môžu vybrať druhý model s názvom Seacruiser. Ten má zakrivenú prednú časť karosérie inšpirovanú dizajnom historických skútrov a sľubuje stále slušnú maximálnu rýchlosť 55 km/h a takmer zdvojnásobuje dobu prevádzky na 90 minút.

Mohutnejšia karoséria však pridáva k hmotnosti 5 kg. Spoločnosť Searider uviedla ceny modelov Searacer a Seacruiser pri predbežných objednávkach na úrovni 27 950 eura a 22 800 eur. Neskôr v tomto roku plánuje uviesť aj tretí model Seacross.

  

Zdroj: newatlas.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

Nzn reakcia na: Nový dvojmotorový elektrický vodný skúter poráža parametrami konkurenciu

31.1.2024 16:01
Vodík má potenciál, vodík je budúcnosť.
Ako skúter na batérie by bol jak ťažký, koľko by prešiel, a dobíjanie?
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať