SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement

Prečo môže byť Rabbit R1 prvým reálnym nástupcom smartfónov

8

Nedávno ohlásené zariadenie s umelou inteligenciou Rabbit Handheld R1 signalizuje skutočný a potenciálne významný odklon od konvenčného dizajnu smartfónov a našej závislosti od operačných systémov založených na aplikáciách. Zariadenie, ktoré sa pôvodne objavilo na sociálnych sieťach a potom bolo svetu predstavené na konferencii CES 2024 začiatkom januára, ponúka možnosť vykonávať zložité úlohy prostredníctvom hlasovej aktivácie s využitím umelej inteligencie.  

Aby sme pochopili, prečo je toto zariadenie dôležité, treba sa pozrieť na to, kde smartfóny zaostávajú. Sú to síce skvelé komunikačné zariadenia, ale realita je taká, že Siri, Google Assistant, Alexa a podobne nie sú až také pôsobivé. Neustále sa zdokonaľujú a sú oveľa lepšie ako kedysi, ale stále si vyžadujú určitý spôsob reči a pochopenie ich špecifických funkcií, aby pracovali čo najlepšie.

Ak zariadenie reaguje na prirodzenú reč, chápe kontext a koná na základe konkrétnej požiadavky, mohlo by to zmeniť možnosti virtuálneho asistenta. Smartfóny sa pri rôznych úlohách spoliehajú na vopred naprogramované algoritmy, zatiaľ čo R1 využíva umelú inteligenciu na pochopenie správania sa používateľov, prispôsobenie sa ich preferenciám a predvídanie potrieb. Dochádza tu k výraznému posunu od reaktívnej k proaktívnej technológii, čo signalizuje skok vpred v používateľskom zážitku.

Ide o to, aby sa Rabbit stal skutočným spoločníkom, ktorý sa vyvíja spolu so svojím majiteľom a neustále si zlepšuje chápanie jeho zvykov. Aj filozofia dizajnu je potenciálne prelomová, pretože spochybňuje uniformitu smartfónov a prináša zariadenie nového druhu. R1 kombinuje prenosnosť s novým používateľským rozhraním, má ergonomický dizajn, ktorý pohodlne sadne do ruky, a podporuje hmatovú, intuitívnu interakciu.

Za zmienku stojí najmä odklon od bežného dotykového displeja, pričom súčasťou dizajnu zariadenia je hmatová spätná väzba, rozpoznávanie gest a povrch citlivý na dotyk. Je tu aj niekoľko ďalších sľúbených príjemných prvkov, ako napríklad bezproblémová integrácia 5G s nízkou latenciou a modulárna konštrukcia, ktorá znamená možnosť výmeny komponentov.

V prípade zariadenia, ktoré by malo stáť len 159 libier (186 eur), je to chvályhodné a do istej miery to vysvetľuje, prečo generálny riaditeľ spoločnosti Microsoft tvrdí, že táto ukážka produktu bola „najpôsobivejšia“ od čias, keď Steve Jobs predstavil smartfón v podobe, v akej ho poznáme dnes. 

Zdroj: creativebloq.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

8 komentárov

lebo je to blbosť ako všetko čo tu uvadzate reakcia na: Prečo môže byť Rabbit R1 prvým reálnym nástupcom smartfónov

31.1.2024 23:01
Mobil je o zábave, sociálnych médiách, videách a pesničkách. Ale hlavne tento bazmeg neponúka nič čo by normálny telefón nedokázal.
Reagovať

RE: lebo je to blbosť ako všetko čo tu uvadzate reakcia na: lebo je to blbosť ako všetko čo tu uvadzate

31.1.2024 23:01
A hrách
Reagovať

Súhlas. reakcia na: Prečo môže byť Rabbit R1 prvým reálnym nástupcom smartfónov

30.1.2024 18:01
Suhlas a veľký. UI ak spozná svojho majiteľa bude aj zaňho rozhodovať. UI naučili aj zlu,a UI sa to už nevie oducit.
Reagovať

Takze... reakcia na: Prečo môže byť Rabbit R1 prvým reálnym nástupcom smartfónov

30.1.2024 10:01
... dostat sa mimo naucenu bublinu bude stale tazsie.
Reagovať

RE: Takze... reakcia na: Takze...

30.1.2024 18:01
Nejde o bublinu. Ľudstvo kráča po veľmi tenkom ľade.
Reagovať

RE: RE: Takze... reakcia na: RE: Takze...

31.1.2024 16:01
John Connor, si to ty?

Naco ? reakcia na: Prečo môže byť Rabbit R1 prvým reálnym nástupcom smartfónov

30.1.2024 10:01
Ja nechcem zariadenie, ktore ma dokonale pozna, prisposobuje sa mi a intuitivne dokaze rozpoznat moje potreby. Nechcem zariadenie, na ktore musim rozpravat, hlavne ked je noc, alebo som vo vytahu s inymi ludmi alebo v obchode.
Mne staci tato krabicka co mam teraz, vie ovela viac, co potrebujem.
Verim, ze toto je slepca ulicka ako lietajuce auto, kalkulacka na hodinkach alebo starostlivost o virtualneho pikachu.
Reagovať

RE: Naco ? reakcia na: Naco ?

30.1.2024 11:01
Dobrý postreh, súhlas.

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať