SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

Nový elektromobil O2 Polestar je vybavený autonómnym dronom, ktorý vás môže natáčať počas jazdy

Technológie
0

Odkedy existujú autá, ich hlavným cieľom bolo bezpečne a rýchlo vás dostať z bodu A do bodu B. Niektoré autá sú však navrhnuté so zameraním na luxus, iné sú symbolom statusu a niektoré koncepčné autá existujú len preto, aby prezentovali inovatívneho ducha spoločnosti. No hlavným cieľom takmer každého bežného auta bola doprava... až doteraz.

Polestar O2 využíva silnejúci trend, ktorý nastolili autonómne vozidlá. O2 síce nie je koncept autonómneho vozidla, ale rovnako ako autonómne autá nanovo definuje, čo znamená sedieť v aute. Ťažisko presunul na „užívanie si jazdy“. Vozidlo má v batožinovom priestore uložený sprievodný dron, ktorý sa na povel spustí a natáča vás tak, že môžete byť doslova hviezdou vlastného pokračovania filmu Rýchlo a zbesilo.

Ide o koncepčné vozidlo bez predvídateľnej budúcej výroby. Spoločnosť vlastnená Volvom však chce využiť túto príležitosť na vzbudenie nadšenia pre elektrické vozidlá a priniesť do jazdy autom nový rozmer vzrušenia. To, že vás počas jazdy sleduje dron, má svoje čaro. Zároveň to poskytuje nový šikovný trik pre ľudí, ktorí chcú vidieť, ako by v skutočnosti vyzeral „pohľad tretej osoby“ v štýle videohry počas jazdy.

Vozidlo má charakteristický ostrý vzhľad značky Polestar. O špecifikáciách vozidla sa veľa nehovorí, čo je pochopiteľné vzhľadom na jeho koncepčnú povahu. Polestar však pri modeli O2 zachoval svoju starú prax zameranú na udržateľnosť. Sedadlá vozidla sú vyrobené z látky utkanej z recyklovaného polyesteru a rôzne triedy hliníka použité v celom podvozku sú starostlivo označené, aby sa dali ľahšie separovať pri recyklácii.

Najvýraznejší prvok vozidla je však „filmový“ dron, vyvinutý v spolupráci so spoločnosťou Hoco Flow. Ten dokáže sledovať auto rýchlosťou až 90 km/h a na výber má viacero letových režimov vrátane tzv. atmosférického, ktorý je ideálny, keď máte stiahnutú strechu a pred sebou malebnú otvorenú cestu. Zábery zaznamenané dronom si potom môžete prezerať a upravovať na obrovskom displeji infotainmentu O2.

Zdroj: yankodesign.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať