Netradičný spôsob skladovania energie z obnoviteľných zdrojov

2

Spoločnosť Gravitricity plánuje premeniť nepoužívané bane na zariadenia na skladovanie energie z obnoviteľných zdrojov. Keďže výkon veterných a solárnych elektrární závisí od poveternostných podmienok, je naliehavo potrebné vyvinúť účinné spôsoby skladovania energie, ktorú vyrábajú, aby ju bolo možné použiť v prípade potreby. Gravitricity navrhla spôsob využitia gravitácie na výrobu elektrickej energie tým, že umožňuje spúšťanie obrovských závaží do šácht.

Závažia sa potom môžu vrátiť do pôvodnej polohy pomocou elektrickej energie vyrobenej z obnoviteľných zdrojov v čase, keď je nízky dopyt po energii od iných používateľov. Systém tak umožňuje uskladniť túto energiu tak, aby sa mohla uvoľniť v čase vysokého dopytu. Po úspešnom demonštračnom projekte s dvoma závažiami v dokoch Leith v Edinburghu v minulom roku získala spoločnosť Gravitricity podporu pre plán, v rámci ktorého by sa táto technológia mohla využívať vo väčšom rozsahu.

„Naša koncepcia s viacerými závažiami sa osvedčila na našom demonštračnom zariadení Leith, kde boli dve 25-tonové závažia nakonfigurované tak, aby pracovali nezávisle a poskytovali plynulý nepretržitý výkon, keď sa spúšťali jedno po druhom,“ povedal Charlie Blair, výkonný riaditeľ spoločnosti. Podarilo sa tak preukázať obojsmernú účinnosť viac ako 80 percent.

Zdroj: heraldscotland.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

2 komentáre

Baňa-baterka. reakcia na: Netradičný spôsob skladovania energie z obnoviteľných zdrojov

9.3.2022 11:03
Do bane,čo neprepusta ,alebo už nepoužíva nych mazutovych nádrží naliať sofistikovaný maglajz , ak neviete aký, spýtajte sa radšej tachyuma,ak to aj nebude vedieť hneď,motivujte ho,a on si hekne na západe,či východe to čo bude potrebovať.
Reagovať

RE: Ale, že ty si trošíčku mimo? reakcia na: Baňa-baterka.

10.3.2022 17:03
Ty berieš tabletky? Na mozog? Vidíme!
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať