SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement

Nový robotický pes Go2 na zábavu, stráženie aj pokec

Technológie
0

Čínska technologická spoločnosť Unitree uviedla na trh už druhú generáciu svojho robotického psieho spoločníka Go2. Je navrhnutý tak, aby bežal za vami, predvádzal pôsobivé gymnastické výkony a dokonca sa zapojil do konverzácie pomocou systému GPT.

Unitree Go2 má kompaktnú výšku 40 cm a váži približne 15 kg. Jeho robustný podvozok z hliníka a vysokopevnostného plastu unesie viac ako polovicu vlastnej hmotnosti ako užitočné zaťaženie, čo z neho robí všestranného spoločníka na rôzne úlohy. Robotický pes má pokročilé senzory vrátane superširokouhlého LiDARu a HD kamier, ktoré mu umožňujú mapovať okolie v reálnom čase a navigovať v ňom. Vďaka tomu môže Go2 chodiť spolu so svojím majiteľom, vyhýbať sa prekážkam a prispôsobovať sa náročným terénom, ako sú schody a skaly. Na jedno nabitie batérie dokáže fungovať hodinu až dve.

VEĽKÁ SÚŤAŽ PRE PREDPLATITEĽOV

Medzi najpôsobivejšie funkcie Go2 patria jeho atletické schopnosti. Vďaka motorom, ktoré sa môžu pochváliť o 30 % vyšším krútiacim momentom ako pri predchádzajúcom modeli, dokáže Go2 vykonávať skoky, saltá a dokonca tancovať na dvoch prekrížených nohách. Jeho výnimočná rovnováha mu umožňuje stáť na dvoch predných nohách aj ladne chodiť po schodoch. Model Go2 Pro obsahuje aj rečový modul s podporou GPT, ktorý používateľom umožňuje viesť s robotom konverzácie v prirodzenom jazyku.

Okrem toho, že robot rozumie slovným požiadavkám a reaguje na ne, pokúša sa interpretovať zámery používateľa a hľadá spôsoby, ako mu byť nápomocný. Go2 predstavuje nového a technologicky vyspelého robotického spoločníka. Jeho schopnosť zachytiť selfie a zdvihnúť predmety pomocou robotickej ruky možno považovať za praktické funkcie. Skutočný pôvab Go2 však spočíva v jeho zábavných a pozornosť pútajúcich schopnostiach. Môže takisto slúžiť ako strážca vášho domova a môže byť užitočný aj na prenášanie predmetov a pomoc pri domácich prácach.

S autorizáciou používateľa sa robot Go2 neustále zlepšuje a vyvíja prostredníctvom aktualizácií OTA, aby bol inteligentnejší, pretože sa automaticky pripája ku cloudovej službe, aby aktualizoval svoje programy a neustále zlepšoval používateľský zážitok. Cena Go2 sa začína na 1600 USD za základný model, ktorý dokáže dosiahnuť rýchlosť 9 km/h, zatiaľ čo model Pro v cene 2800 USD dokáže vyvinúť rýchlosť až 12,6 km/h. Go2 ponúka cenovo dostupnú alternatívu k robotickému psovi Spot od spoločnosti Boston Dynamics, ktorý stojí podstatne viac, približne 75 000 USD.

Zdroj: yankodesign.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať