SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

Objavili úplne novú metódu na zabíjanie rakovinových buniek

3

Vedci z Indického vedeckého inštitútu dosiahli významný prelom vo výskume rakoviny vytvorením nového postupu na identifikáciu a zabíjanie rakovinových buniek. Podľa správy denníka India Today tím vynašiel jedinečný typ drobných častíc vyrobených zo zmesi zlata a sulfidu medi, ktoré majú schopnosť generovať teplo a zároveň zviditeľniť rakovinové bunky pomocou zvukových vĺn, čo v konečnom dôsledku vedie k ich zničeniu.

Podľa výskumu uverejneného v časopise ACS Applied Nano Materials tieto drobné častice robia niečo veľmi zaujímavé, keď vidia svetlo. Pohlcujú svetlo a využívajú ho na výrobu tepla, čo je superschopnosť, ktorá dokáže zabíjať rakovinové bunky. Okrem toho uvoľňujú pre rakovinové bunky toxické atómy kyslíka, takže sa ich zbavujú ešte účinnejšie. Tieto častice nie sú len jednoúčelovo zamerané na zabíjanie rakovinových buniek.

SAMSUNG 042024 Advertisement

Dokážu aj niečo iné – pohlcujú svetlo a vytvárajú špeciálne zvukové vlny. Tento trik so zvukovými vlnami by mohol lekárom pomôcť odhaliť rakovinové bunky s veľkou presnosťou, pretože zvukové vlny lepšie prechádzajú telesnými tkanivami bez toho, aby sa rozptýlili. Lekári tak môžu získať jasnejšie obrázky a presnejšie odmerať, koľko kyslíka je v nádoroch, čo by mohlo výrazne zlepšiť diagnostiku rakoviny.

Zdroj: in.mashable.com.

Redakcia

Všetky autorove články

3 komentáre

netrepte a dajte si glg Sava - Savo lieči :D reakcia na: Objavili úplne novú metódu na zabíjanie rakovinových buniek

19.9.2023 15:09
Je to jasné: Glg Sava - Savo lieči už 25 rokov ;D
Reagovať

imbecil xLackoAHubinky reakcia na: Objavili úplne novú metódu na zabíjanie rakovinových buniek

14.9.2023 23:09
imbecil xLackoAHubinky
Reagovať

co? reakcia na: Objavili úplne novú metódu na zabíjanie rakovinových buniek

14.9.2023 18:09
ak je pravda co clanok pise tak sme len krocik od toho aby z ludi robili reproduktory. Potom Matovic nebude potrebovat amplifony na aute, jeho uci budu trepotat... Dobra praca Igor.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať