CANON_leto2024 CANON_leto2024 CANON_leto2024

Oenklen premení vodu z vodovodu na najúčinnejšiu a zdravú ústnu vodu

Technológie
0

Hoci ústne vody obohatené o ozón sa stále považujú za najmodernejšiu technológiu, väčšina zubných lekárov bude súhlasiť s tým, že tradičné ústne vody, ako je chlórhexidín, môžu byť pri pravidelnom používaní dosť škodlivé pre vaše zuby. Vaše ústa totiž potrebujú na udržanie hygieny dobré baktérie a silná mätová ústna voda môže často zničiť aj dobrú bakteriálnu kultúru, čím sa vaše zuby a ďasná časom stanú zraniteľnejšími. Riešením môže byť voda, no nie obyčajná, ale obohatená ozónom, ktorá má 99 % účinnosť proti zlým baktériám spôsobujúcim tvorbu zubného povlaku.

VEĽKÁ SÚŤAŽ PRE PREDPLATITEĽOV

Zatiaľ čo predtým bola voda obohatená ozónom dostupná len komerčne a vo vysoko špecializovaných lekárskych zariadeniach, OENKLEN prináša túto technológiu až do vašej kúpeľne. Zariadenie OENKLEN je veľké asi ako kávovar a v priebehu niekoľkých sekúnd premení bežnú vodu z vodovodu na vodu obohatenú ozónom. Môžete ju potom použiť ako ústnu vodu, na opláchnutie zubnej kefky či na dezinfekciu zubných strojčekov. Voda bohatá na ozón dokáže sterilizovať bez akýchkoľvek škodlivých chemikálií a rozpúšťadiel a výrazne redukuje zubný povlak, čím dlhodobo predchádza vzniku zubného kazu, citlivosti a krvácaniu ďasien.

Nemá ani prehnane mätovú chuť, ktorá často zanecháva v ústach pocit „spálenia“ namiesto sviežosti. Spôsob, ako OENKLEN funguje, je veľmi jednoduchý. Nalejete do prístroja obyčajnú vodu, ten potom urobí elektrolýzu vody pričom rozkladá molekuly kyslíka na vznikajúce atómy, ktoré sa viažu na zvyšné molekuly O2 a spolu vytvárajú O3 čiže ozón. Celý proces trvá len 5 sekúnd a výsledná voda bohatá na ozón je 100 % prírodná a organická, vhodná aj pre starších ľudí a deti. Pôsobí proti kazom, má antibakteriálne a protihalitické vlastnosti (odstraňuje zápach z úst).

OENKLEN ponúka na výber 4 režimy – denný režim, hĺbkový režim, režim irigátora a režim „viac“. Aplikácia vám umožní ďalej prispôsobiť vodu obohatenú o ozón výberom intenzity O3, aby ste mohli bojovať proti nepríjemným problémom, ako sú zubné kazy, zápach z úst alebo škvrny od fajčenia. Ozonizovaná voda však má oveľa širšie dezinfekčné využitie a môže sa použiť aj na dezinfekciu povrchov, dezinfekciu detských hračiek, potrieb pre domáce zvieratá, potravín a nespočetného množstva ďalších predmetov.

Okrem toho ozonizovaná voda OENKLEN ako náhrada ústnej vody pomôže zabrániť vyhodeniu miliárd jednorazových plastových fliaš ústnej vody, ktoré každoročne skončia v koši. Zariadenie OENKLEN má výšku len 25 cm, hmotnosť 1 kg, funguje na batériu s kapacitou 4000 mAh a ako vstupný zdroj potrebuje len bežnú vodu z vodovodu. Neprodukuje žiadny odpad, nabíja sa cez USB-C (na plné nabitie vydrží 50 dní) a dodáva sa s vlastnou aplikáciou. Na portáli Kickstarter ho prispievatelia môžu získať za zľavnenú cenu 159 USD a za ďalších 35 USD si možno k súprave OENKLEN zaobstarať aj ústnu sprchu.

Zdroj: yankodesign.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať