CANON_leto2024 CANON_leto2024 CANON_leto2024

3DFY umožní hocikomu vytvárať 3D modely len na základe textového zadania

Technológie
0

Spoločnosť 3DFY.ai oznámila uvedenie 3DFY Prompt, generatívnej umelej inteligencie, ktorá umožňuje vývojárom a tvorcom vytvárať 3D modely na základe textových pokynov. Spoločnosť so sídlom v izraelskom Tel Avive uviedla, že táto technológia umožní tvorbu 3D modelov profesionálnej kvality. Ktokoľvek môže používať textové zadania na vytváranie vysokokvalitných modelov, ktoré sa dajú použiť v hrách, dizajne alebo virtuálnych prostrediach.

Technológia 3DFY na prevod textu na 3D jedinečným spôsobom ponúka škálovateľné riešenie založené na AI, ktoré generuje 3D modely porovnateľné s modelmi vytvorenými ľudskými 3D modelármi. Kompromis za profesionálnu kvalitu modelu má podobu riešenia viazaného na kategórie, čo znamená, že možno generovať len objekty v rámci definovaných tried.

VEĽKÁ SÚŤAŽ PRE PREDPLATITEĽOV

Rozsah dostupných kategórií sa však bude časom rozširovať, čím sa toto obmedzenie rýchlo zmenší.  3DFY.ai navyše využíva prísne etickú umelú inteligenciu, pretože obrovské množstvo tréningových údajov využívaných na výcvik umelej inteligencie spoločnosti je 100 % syntetické a generované vo vlastnej réžii pomocou pokročilých metód počítačovej grafiky.

3DFY Prompt je už v prevádzke a možno ho bezplatne vyskúšať už teraz. Môžete sa s ním pohrať a vytvárať vlastné zadania (napríklad „pohovka, ktorá vyzerá ako keksik Oreo“). Podľa vyjadrenia tvorcov nástroja bolo ich cieľom urobiť tvorbu 3D modelov jednoduchou a ľahkou pre každého. Trochu podobne, ako to urobila Canva pre grafický dizajn. Ide o prvú beta verziu 3DFY Prompt a spoločnosť stále pracuje na ďalších, jedinečných funkciách, ktoré sa budú postupne sprístupňovať.

Zdroj: venturebeat.com

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať