SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

Opakovane použiteľné obaly The Box by mohli spôsobiť revolúciu v e-obchode

1

Startup LivingPackets je zameraný na zlepšenie budúcnosti obalov a nulový odpad. Na tohtoročnom digitálnom veľtrhu CES predviedol svoj vlajkový produkt, nazvaný jednoducho The Box. Jeho vízia veľmi zapôsobila. The Box nie je obyčajná škatuľa na prepravu. Na rozdiel od kartónových obalov je opakovateľne použiteľný – keď sa použije na doručenie, možno ho vrátiť prepravnej spoločnosti, ktorá ho využije na budúce zásielky. Prípadne v ňom príjemca môže tovar vrátiť.

Startup odhaduje, že každý Box môže absolvovať 1000 prepráv, kým ho bude treba vymeniť. To je však iba jedna časť inovácie. The Box je totiž okrem toho nabitý senzormi, ktoré umožňujú vyriešiť množstvo klasických problémov spojených s prepravou. Nulový odpad neznamená len opakované používanie. Box má displej s e-atramentom, a tak netreba tlačiť adresné štítky. Vnútri má mechanizmus, ktorý drží výrobky na mieste, čím sa eliminuje potreba bublinkovej fólie či iného nehospodárneho baliaceho materiálu.

The Box obsahuje aj sledovací mechanizmus, takže firmy môžu sledovať svoje výrobky a nemusia sa pri tom spoliehať iba na zamestnancov kuriérskych služieb. Okrem toho je schránka vybavená elektronickým zámkom, ktorý dokáže odomknúť len príjemca. K dispozícii sú aj snímače teploty a orientácie, takže The Box môže varovať odosielateľa alebo doručovateľskú spoločnosť, ak pri preprave niečo nie je v poriadku.

Zdroj: inputmag.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

pripomína mi to moju babičku a jej plastovú škatuľku od zmrzliny, do ktorej mi vždy zabalí koláče a jej ju vždy po použitíVrátim reakcia na: Opakovane použiteľné obaly The Box by mohli spôsobiť revolúciu v e-obchode

20.1.2021 19:01
pripomína mi to moju babičku a jej plastovú škatuľku od zmrzliny, do ktorej mi vždy zabalí koláče a jej ju vždy po použití vrátim a takto mi balí koláčiky už roky, čím sme ušetrili tony plastového odpadu pre svet. holt, treba si odkladať plastové krabičky na ďalšie použitie.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať