SAMSUNG_07 SAMSUNG_07 SAMSUNG_07 Advertisement

Organické fotočlánky dokážu premieňať na energiu aj svetlo v interiéroch

0

Francúzsky startup Dracula Technologies prichádza s technológiou organickej fotovoltiky (organických solárnych článkov) tlačenej atramentovou tlačou. Moduly OPV (organic photovoltaic) s názvom LAYER (Light As Your Energetic Response) fungujú v interiéroch s prirodzeným alebo umelým okolitým svetlom a dajú sa použiť na napájanie vnútorných zariadení s nízkou spotrebou.

Pretože moduly OPV sú tlačené, nie sú vyrobené z kremíka, ich tvar je prispôsobiteľnejší a na rozdiel od mnohých batérií sa v nich nepoužívajú vzácne zeminy ani ťažké kovy. Moduly sú vyrobené z materiálu na báze uhlíka. Okrem toho, že LAYER je ekologický, je aj ekonomickejší – spoločnosť tvrdí, že v porovnaní s batériami môže znížiť celkové náklady na vlastníctvo štyrikrát. Dracula Technologies v súčasnosti spolupracuje s výrobcami.

Predplatné NEXTECH 2021

Spoločnosť uzavrela partnerstvo s japonskou polovodičovou spoločnosťou Renesas Electronics a AND Technology Research (ANDtr) na vytvorenie samonapájacieho zariadenia IoT bez batérií, ktoré dokáže odosielať správy prostredníctvom BLE do mobilnej aplikácie. Startup bol založený v roku 2011 a na svoju technológiu doteraz vyzbieral dovedna 4,4 milióna eur, z toho 2 milióny od anjelských investorov. Výrobu chce spustiť v roku 2024 a plánuje vyrobiť milióny modulov ročne.

Zdroj: techcrunch.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať