ACER_032021 ACER_032021 ACER_032021 Advertisement

Outlook.com – nová služba od Microsoftu bude konkurenciou pre Gmail

0

Microsoft plánuje s príchodom Windows 8 spustiť viacero nových služieb. O vynovenom kancelárskom balíčku Office 2013 sme už písali, ďalšou dôležitou službou bude Outlook.com. Nová e-mailová služba má zaujať svojou jednoduchosťou a prehľadným dizajnom osloviť masy používateľov.

outlook_317.PNG

Nový Outlook.com v podstate predstavuje kompletne prepracovaný Hotmail. Pokiaľ ste teda využívali Hotmail, tieto prihlasovacie údaje využijete pri prihlasovaní na webovej stránke Outlook.com. Čoskoro bude možné získať aj nový @outlook.com alias.

Nový dizajn už na prvý pohľad evokuje rozhranie Metro, ktorým je operačný systém Windows 8 špecifický. Je na prvý pohľad zrejmé, že Outlook.com je určený ako pridružená služba k vydaniu nového operačného systému. Bez ohľadu na to, základná funkcionalita služby pripomína konkurenčné služby a v kombinácii s rozložením jednotlivých prvkov si môžete všimnúť viacero spoločných čŕt s pôvodným Hotmailom. Outlook.com v rámci nastavení taktiež umožňuje prepnúť sa do Hotmail dizajnu. Samozrejmosťou Outlooku je integrácia Windows Messengera - v prípade jeho využívania prebieha konverzácia v samostatnom bočnom paneli. Služba zaujme aj prepojením s ostatnými službami, ako je SkyDrive, Calendar alebo People. V tomto smere pripomína službu Gmail, ktorá taktiež umožňuje jednoduché prepínanie a integráciu medzi kontaktmi a kalendárom. Integráciu služby SkyDrive využijete pri posielaní veľkých príloh, podporovaná veľkosť by mala byť až do 300MB.

outlook.jpg

Outlook.com ponúka viacero drobností dizajnu, ktoré si všimnete počas používania služby. Nejde o nič revolučné, z hľadiska prehľadnosti nás však napr. potešilo rozdelenie obrazovky pri vytváraní nového e-mailu. V ľavej časti obrazovky zadávate, komu chcete e-mail poslať, pravá časť je venovaná samotnému textu. Podobných drobných detailov nájdete v rozhraní nového Outlooku niekoľko. Spomeňme ešte otvorenie YouTube videa v integrovanom prehrávači v rámci rozhrania e-mailového klienta a podobným spôsobom sú zobrazované aj fotografie v prílohe. Outlook taktiež umožňuje automaticky filtrovať správy podľa toho, či obsahujú v prílohe dokumenty alebo fotografie atd. K dispozícii je aj tzv. clean-up funkcia, ktorá umožňuje zmazať e-maily od daného odosielateľa - buď všetky okrem posledného e-mailu alebo v závislosti podľa času.

Hoci je momentálne služba vo verzii preview, môžete si ju už vyskúšať na webových stránkach Outlook.com.

Zdroj: Outlook.com

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať