SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement

Ovládnite svoj dron / 6. časť: Práca s nakrúteným/nafoteným materiálom

2

V poslednej časti nášho seriálu sa pozrieme na to, ako prehliadať a sťahovať nakrútený alebo nafotený materiál z dronu.

Hlavné úložisko na vaše videá a fotografie je pamäťová karta zasunutá v drone. Výhodou DJI Mini 3 Pro, ale aj série Mavic 3 je jednoduchý prístup ku karte, ktorá sa nachádza vzadu nad batériou, takže sa k nej dostanete bez toho, aby ste museli rozkladať ramená dronu, ako napríklad pri modeloch Air 2. Pokiaľ potrebujete videá preniesť do PC či notebooku, je teda najjednoduchšie vytiahnuť kartu a videá z adresára DCIM skopírovať.


V albume vidíte náhľady všetkých súborov. Ak boli nakrútené alebo nafotené v špeciálnych režimoch, sú označené podľa neho.

Dáta sa na karte ukladajú inteligentne podľa typu, takže fotky z panorámy, hyperlapse a podobne sú ukladané do individuálnych adresárov, netreba ich hľadať v spleti súborov. Okrem dát na karte v drone sa video zaznamenáva aj do pamäte ovládača v nízkom rozlíšení 854 × 480 bodov. Tieto videá si môžete pozrieť na kontrolu, ale inak sa k nim nedostanete. Ich hlavný zmysel je v tom, že ak vám dron náhodou niekam zaletí alebo spadne, máte k dispozícii posledný záznam z neho, ktorý môže poslúžiť pri jeho hľadaní. Ďalšia možnosť je záznam obrazovky, ktorý prebieha v rozlíšení full HD, čo je funkcia priamo z OS Android, na ktorom systém ovládača, respektíve mobilu funguje. Táto funkcia je užitočná hlavne pri vytváraní edukačných videí o drone. Na rozdiel od bežného záznamu videa v ovládači, ktorý funguje iba vtedy, ak je spustený záznam, nahrávanie obrazovky pracuje aj pri pohyboch a nastaveniach v menu bez ohľadu na to, či je pripojený dron, a zaznamenáva všetko, čo vidíte na displeji. Tento záznam nájdete na karte v adresári MOVIES. Ovládač umožňuje vytvárať aj snímky obrazovky (Screenshots), ktoré nájdete v adresári PICTURES na karte.


 Záznamy nakrútené ako Quick Shots sú označené ikonkou príslušného manévru

Nahrávanie obrazovky (Screen Recording) a snímky obrazovky (Screenshots) vytvoríte rovnomennými tlačidlami v systémovom menu. Stačí dvakrát stiahnuť hornú lištu, tak sa k nemu dostanete.


Záznamy nakrútené ako Quick Shots sú označené ikonkou príslušného manévru

Na ovládači si môžete pozerať uložené záznamy aj bez toho, aby ste mali pripojený dron. Náhľady záznamov v nižšom rozlíšení sú uložené v pamäti ovládača. Stačí z úvodnej obrazovky prejsť na Album alebo z hlavnej obrazovky stlačiť Prehrávanie. Dostanete sa do albumu, kde sú zobrazené všetky náhľady. V hornej lište v strede si vyberáte úložisko – v našom prípade DJI Mini 3 Pro alebo Saved. V prvom prípade vidíte náhľady súborov v drone, respektíve ich náhľady z ovládača. Kliknutím na súbor ho spustíte, video sa začne prehrávať alebo sa zobrazí fotka. V ľavom dolnom rohu je ikonka, ktorá označuje typ súboru, v prípade videa, ak bol využitý režim D-Cinelike, aj dĺžka klipu. Pri fotkách je zobrazené 48, ak ide o fotky s vysokým rozlíšením 48 Mpx.


 Na prvé pripojenie k mobilu môžete využiť QR kód, ktorý sa zobrazí pri zapnutí FlyShare

V prípade videí, ktoré boli natočené ako Quick Shots, je ikonka príslušného záberu. Po kliknutí na ikonku sťahovania sa daný súbor stiahne do zariadenia v originálnej kvalite. Druhá voľba v hornom rade je Saved. Tu sa zobrazujú videá alebo fotky, ktoré boli stiahnuté do zariadenia (ovládača, mobilu).

Vpravo hore sú ďalšie dve ikony. Prvá v tvare diaľkového ovládania vyvolá ponuku na prepnutie do režimu rýchleho sťahovania cez Wi-Fi Direct. Ak nechcete súbory sťahovať do ovládača, ale do mobilu, na displeji sa vám zobrazí QR kód s inštrukciami.


Tlačidlom Batch Select môžete vybrať všetky záznamy z konkrétneho dňa na kopírovanie alebo vymazanie

Stačí ho naskenovať z aplikácie DJI Fly a telefón sa automaticky pripojí pomocou funkcie FlyShare. Vďaka tomu môžete sťahovať fotky aj videá vysokou rýchlosťou priamo.

Úplne vpravo hore je ešte zaškrtávacie políčko, ktorým aktivujete hromadné označenie klipov. V albume sa vám potom zobrazia aj voľby Batch Select, ktoré umožňujú označiť všetky klipy z konkrétneho dátumu. To je výhodné, ak potrebujete vyčistiť časť karty.


 Pri prezeraní záznamu sa vytiahnutím spodnej lišty dostanete k podrobnostiam o súbore

Pri prezeraní fotky či videa, ak chcete vedieť ďalšie údaje, stačí vytiahnuť spodnú lištu displeja na ich zobrazenie. V pravom hornom rohu je potom ikonka uploadu. Po jej stlačení sa zobrazí ponuka odoslania súboru na rôzne sociálne siete cez messengery alebo na e-mail. Srdiečkom si môžete súbor pridať k obľúbeným a symbolom koša vymazať.

Seriál sa touto časťou končí. Dúfam, že vám pomohol oboznámiť sa s vaším novým dronom a prišli ste na nejaké novinky, o ktorých ste nevedeli. Prajem vám príjemné a bezpečné lietanie.

 

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

2 komentáre

buy cheap cialis online canada reakcia na: Ovládnite svoj dron / 6. časť: Práca s nakrúteným/nafoteným materiálom

3.6.2024 04:06
2010; 375 9711 318 28 <a href="http://cialis.lat/discover-the-best-prices-for-cialis">cialis 10mg</a> If this mutation is found, his partner must be tested, and if she is positive for the mutation, then all embryos created should be checked prior to being transferred into the uterus to make sure they don t carry both copies of the gene, and would thus have the disease itself
Reagovať

accutane and dry itchy eyes reakcia na: Ovládnite svoj dron / 6. časť: Práca s nakrúteným/nafoteným materiálom

20.2.2024 07:02
Fungal acne happens when there is an overgrowth of yeast on the skin <a href="http://accutane.one">accutane for mild acne</a> Neuvonen and H
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať