PEUGEOT_062022 PEUGEOT_062022 PEUGEOT_062022

Philips 243S1/00 - Nielen monitor pre váš notebook

0

Monitorov so vstupom USB-C je na trhu už veľa, ale nie všetky ponúkajú kompletnú konektivitu. Philips v podobe svojej novinky 243S1 prináša ďalší z modelov s takzvanou dokovacou funkciou. Znamená to, že pokiaľ k nemu pripojíte cez USB-C kompatibilný note­book, nepotrebujete pripájať žiadne ďalšie káble. Notebook je z monitora napájaný výkonom až 65 W, cez protokol DisplayPort sa prenáša obraz a zvuk a vďaka tomu, že monitor má aj eternetový vstup, je notebook zároveň prostredníctvom rovnakého USB-C pripojený aj k sieti. Navyše tu nájdete aj štvoricu konektorov USB-A štandardu USB-3.0, dva dole a dva vľavo, takže môžete pripojiť ďalšie periférie ako tlačiareň, externý HDD, klávesnicu a podobne. Jeden z konektorov má možnosť rýchleho nabíjania pripojeného zariadenia. Vďaka tomuto riešeniu možno mať káble k počítaču na stole upravené, aby nepôsobili rušivo, a manipulácia s počítačom je veľmi rýchla a praktická.

Zameranie monitora na ľudí, ktorí s počítačom pracujú niekoľko hodín denne, výrobca dokazuje aj certifikáciou TÜV Rheinland Eye Comfort, ktorá je dosiahnutá viacerými opatreniami na ochranu zraku, ako je špeciálna antireflexná úprava, použitie technológie Flicker Free (podsvietenie bez blikania) a režimu LowBlue. Vďaka panelu s technológiou IPS má monitor aj veľmi široký rozsah pozorovacích uhlov. Všetky opatrenia a technológie spoločne sa majú podľa výrobcu starať o zážitok ako pri čítaní z papiera.

Monitor využíva 24" displej typu IPS s rozlíšením full HD, s obnovovacou frekvenciou 75 Hz a podsvietením W-LED. Ten je zasadený v bezokrajovom tenkom rámčeku, širšia je iba spodná lišta, ktorá nesie v strede logo výrobcu a napravo päticu ovládacích tlačidiel a stavovú LED. Stojan so základňou SmartErgo Base umožňuje široký rozsah nastavení, aby bola zaručená správna ergonómia pri práci. Možno ho otáčať o ± 180°, výškovo nastaviť až o 130 mm a meniť sklon o +25° a -5°. Pri inštalácii určite oceníte veľmi jednoduché zloženie stojana. Noha sa zasunie do základne, upevní jednou krídlovou skrutkou bez potreby náradia a celý stojan sa jednoducho zacvakne do zadnej strany monitora. Jednoduchým uvoľnením západky ho možno aj demontovať, takže ho môžete bez komplikácií kedykoľvek prenášať. Pozornosť si v tomto ohľade zaslúži aj obal, ktorý sa skladá z kartónovej škatule a vložky z recyklovaného papiera, takže okrem pár igelitových vreciek v balení nie sú nijaké plasty ani polystyrén. Napájanie monitora je riešené interným zdrojom, čo tiež oceňujem, nikde sa vám nebude váľať napájací zdroj.

Ovládanie je sústredené vpredu na pravej strane. Pokiaľ však chcete monitor ovládať elegantnejšie a jednoduchšie, stačí si zo stránky výrobcu stiahnuť utilitu Smart Control, pomocou ktorej môžete všetky funkcie a nastavenia ovládať priamo z aplikácie.

Monitor má vstavanú aj dvojicu reproduktorov. Ich využitie je však skôr núdzové, tak ako ostatne pri väčšine monitorov tejto veľkosti, zvuk znie ako z plechovky. Audiovýstup však umožňuje pripojenie kvalitných externých reproduktorov.

Na záver musím iba skonštatovať, že monitor plní presne to, čo sľubuje. Poskytuje kvalitný, dobre prekreslený obraz bez odleskov. Farebný gamut obsiahne 109 % rozsahu sRGB, panel pracuje s 8-bitovou farebnou hĺbkou. Maximálny jas sme namerali na úrovni 248 cd/m2. S notebookom si pri pripojení cez USB-C rozumel bez potreby ďalších nastavení.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Kvalita zobrazenia, konektivita, antireflexný panel, aplikácia na ovládanie
- Slabšie reproduktory

PARAMETRE:

Veľkosť displeja: 24 palcov, typ panela: IPS, antireflexná úprava 3H, zahmlenosť 25 %, natívne rozlíšenie: 1920 × 1080, 75 Hz, latencia (G2G): 4 ms, kontrastný pomer: 1000:1, pozorovacie uhly: 178° horizontálne aj vertikálne, reproduktory 2× 2 W, konektivita: HDMI 1.4, výstup DisplayPort, vstup USB-C s podporou DP a PD 3.0 (do 65 nW), 4-portový USB hub, audiovýstup 3,5 mm, eternet 1000, Wake on LAN, napájanie: interný zdroj, hmotnosť: 5,28 kg, typická spo­treba 14 W, stand-by 0,3 W

HODNOTENIE: 9/10


                                         

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať