SAMSUNG_052022 Advertisement SAMSUNG_052022 Advertisement SAMSUNG_052022 Advertisement

Philips 58PUS8506/12: Urobte si pri pozeraní atmosféru

2

Novinka v rade Performance nadväzuje na minuloročný model a prichádza s viacerými dizajnovými aj funkčnými zlepšeniami. Hoci televízor patrí k najlacnejším v Performance series, napriek tomu ponúka väčšinu podstatných prvkov z vyšších modelov, ako je trojstranný Ambilight, ovládanie hlasom alebo kvalitný zvuk. Kľúčový prvok tejto série je výborný obrazový procesor P5 Perfect Picture Engine.

Testovaný Ultra HD 4K model Philips 58PUS8506/12 je vybavený 58" LCD panelom s podsvietením Edge LED. Ten je teraz zasadený v tenučkom kovovom rámiku so širšou spodnou lištou. Firemný procesor P5 Perfect Picture Engine prináša nárast výkonu o 50 % v porovnaní s predchádzajúcou generáciou procesorov. Analyzuje všetky parametre, ktoré spoločne definujú celkovú kvalitu obrazu: kvalitu zdroja, ostrosť, farbu, kontrast a pohyb. Vďaka vysokému výkonu ponúka jednoduché spracovanie množstva dát obsiahnutých v Ultra HD 4K materiáloch. Pomocou interného 17-bitového spracovania obrazu procesor dokáže veľmi dobre potlačiť šum a odstrániť artefakty bez zbytočného rozostrovania obrazu, pritom nezáleží na tom, či je vstupný signál v natívnom 4K rozlíšení, alebo ho procesor upscaluje z nižších rozlíšení. Špecialitou výrobcu je technológia Ambilight, ktorá tu je v trojstrannej verzii, teda zvrchu a z oboch strán. Slúži na podsvietenie pozadia za televízorom podľa obsahu na obrazovke. Systém má možnosť rozsiahlej konfigurácie a umožňuje určiť, či bude zmena svetiel podľa videa, zvuku alebo farieb, možno nastavovať jas, sýtosť aj podanie farieb a mnoho ďalších parametrov. Použitie technológie Ambilight opticky rozširuje zobrazovanú plochu, na stenu za televízor sa premietajú rozostrené farebné stopy, akoby obraz pokračoval ďalej mimo obrazovky. Je to veľmi efektné a navyše sa tým výrazne znižuje zaťaženie zraku pri pozeraní v zatemnenej miestnosti. Keďže Ambilight osvetľuje pozadie, nepredstavuje obrazovka taký kontrast v tme. Ambilight môže teraz ovládať aj lampy systému Hue, rozmiestnené po miestnosti. Ak nechcete, aby vám farby pri sledovaní preblikávali, môžete si nastaviť nejakú stálu atmosféru.

Novinkou je aj herný režim a režimy Ambi Wakeup a AmbiSleep, ktoré vytvárajú svetelné a zvukové prostredie pri zaspávaní či zobúdzaní. Televízor podporuje formáty s vysokým dynamickým rozsahom HDR10, HDR10+ aj Dolby Vision. Má aj kvalitnú zvukovú časť a nechýba ani podpora priestorového zvuku vo formáte Dolby Atmos. Na jeho úplné využitie je však vhodné doplniť televízor o soundbar.  ­Philips ponúka napríklad model TAB 8505, ktorého test nájdete aj v tomto čísle, ktorý patrí do rovnakej produktovej línie. Vstavané reproduktory majú iba 2 × 10 W. Televízor podporuje aj multiroomové reproduktory s funkciou DTS Play Fi. Vďaka nej sa môžete pripojiť na kompatibilné reproduktory v ktorejkoľvek miestnosti. Philips tradične pri vyšších modeloch televízorov používa operačný systém Android TV, ktorý je tu aplikovaný vo verzii 10. Systém má predinštalované množstvo aplikácií, ako napríklad Amazon, YouTube, Rakuten TV, Netflix Google Play ­Movies aj Music, vyhľadávanie Google a mnoho ďalších. Dlaždice na rýchly prístup k jednotlivým službám si môžete umiestniť priamo na úvodnú stránku. Netflix a Rakuten TV majú na ovládači vyhradené samostatné tlačidlá na rýchlu voľbu. Televízor podporuje aj hlasové ovládanie pomocou mikrofónu umiestneného v diaľkovom ovládači. Podporované sú aj služby Google Assistant a Amazon Alexa, takže hlasovo môžete nielen vyhľadávať obsah cez Google, filmy na Netflixe alebo aplikácie na Google Play. Môžete takisto ovládať zariadenia inteligentnej domácnosti kompatibilné so službou Google Assistant.

Televízor používa technológiu lokálneho stmievania Micro Dimming, takže kvalita obrazu je v rámci LCD televízorov veľmi slušná. Obraz vyniká vysokou ostrosťou, veľmi dobrým podaním farieb a procesor P5 robí veľmi dobrú prácu pri upscalingu materiálov z nižšieho rozlíšenia. Pri kvalitnom vstupe vo full HD je kvalita nerozoznateľná od natívneho 4K obsahu. Zážitok zo sledovania výrazne zlepšuje technológia Ambilight, ktorá vás dokáže lepšie vtiahnuť do deja. Navyše sledovanie televízora je vo večerných hodinách menej únavné pre zrak. Veľmi dobrý je aj zvukový výstup, ktorý zabezpečuje dvojica širokopásmových reproduktorov s výkonom 20 W. Vďaka podpore strojového učenia dokáže zvukový diel identifikovať a patrične upraviť dialógy, aby boli zrozumiteľné a nezanikli v ostatnom zvuku. Páčil sa nám aj nočný zvukový režim alebo možnosť počúvať iba hudbu pri vypnutom paneli.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Ambilight, výborný obraz a zvuk, dizajn, hlasové ovládanie, podpora funkcie Google Assistant, Alexa
- Nič podstatné

PARAMETRE:

• Displej LCD s rozlíšením 4K Ultra HD (3840 × 2160) a podsvietením Micro Dimming, 58", obrazový procesor P5 Perfect Picture Engine, trojstranný Ambilight, OS Android TV 10, vstupy: 4× HDMI, 2× USB, integrované Wi-Fi 802.11ac 2×2 Dual band, bluetooth 5.0, tuner DVB-T/T2/T2-HD/C/S/S2, Common Interface Plus (CI+), digitálny zvukový výstup S/PDIF(optický), eternet, zvukový vstup Ľ/P, slúchadlový výstup

• Cena: 829 EUR

HODNOTENIE: 10/10

 

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

2 komentáre

René si z nás robíš srandu. To kto ide kupovať telkáč za 8 stoviek? Stačí hisense za 4 stovečky: reakcia na: Philips 58PUS8506/12: Urobte si pri pozeraní atmosféru

29.1.2022 19:01
Stačí aj tento za 4 sotvečky, kto by platil viac? : https://www.datart.sk/televizor-hisense-58ae7010f-cierna.html To si v redakcií robíte srandu, že dám 8 stoviek za telku?
Reagovať

RE: A načo za 4 stovečky, keď máš gogen tv metrový za 2 stovečky, aha: https://www.alza.sk/40-gogen-tvf-40p750t-d6446390.htm reakcia na: René si z nás robíš srandu. To kto ide kupovať telkáč za 8 stoviek? Stačí hisense za 4 stovečky:

8.2.2022 17:02
Načo kupovať dražobu, stačí aj lacňáč: https://www.alza.sk/40-gogen-tvf-40p750t-d6446390.htm
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať