Philips TAB8505/10: Zahrajte si doma

0

Testovaná novinka Philips TAB8050/10 nepatrí práve k najlacnejším soundbarom, používateľa však oslovuje širokou konektivitou a ponukou nadštandardných funkcií. Otázkou teda zostáva, či sa oplatí investovať do zostavy 2.1 takmer 400 eur.

Soundbar je navrhnutý v striebornej farbe, ktorá korešponduje s dizajnom televízorov Philips. Testovali sme ho  s modelom 58PUS8506 v tomto čísle. Prichádza so zaujímavým dizajnom s nahor skoseným predným panelom a súbežne s ním skosenou aj zadnou stranou. Predný panel je celý z dierovaného plechu a pokračuje až na vrchnú stranu, kde končí lištou, na ktorej sú vpravo umiestnené dotykové ovládacie plôšky. Na zadnej strane nájdete bohatú zbierku konektorov – od trojice HDMI (jeden výstupný s ARC) cez optický S/PDIF, linkový vstup až po USB. Keby to nestačilo, sú k dispozícii bluetooth a Wi-Fi s podporou multiroomovej technológie Play-Fi. Súčasťou kompletu je aj samostatný bezdrôtový aktívny subwoofer.

Ako vidno už zo zoznamu vstupov, rozhodne nejde o jednoduchý soundbar. Okrem pripojenia k televízoru cez HDMI, s ktorým zvládne aj vďaka eARC režim Dolby Atmos, ho môžete pripojiť cez optický alebo linkový vstup aj k starším zariadeniam, využívať ako bežný bluetoothový reproduktor, ale aj pripojiť pomocou Play-Fi cez pripojenie Wi-Fi k vašej sieti a využívať ho v multiroomovom systéme. Táto možnosť je veľmi zaujímavá pre fanúšikov streamovacích služieb ako Spotify, Deezer, Tidal a množstva ďalších. Ja som ho testoval so službou Spotify. Na jej nakonfigurovanie stačí nainštalovať do mobilu aplikáciu Philips Sound a podržaním malého modrého tlačidla uviesť soundbar do párovacieho módu. Pomocou aplikácie potom prepojíte soundbar s vašou sieťou Wi-Fi a určíte mu nejaký názov, ktorý sa vám bude zobrazovať v aplikáciách. Tým sa soundbar načíta medzi vaše domáce zariadenia, pričom si môžete vybrať, ktoré streamovacie služby budete používať. Na výber ich je dosť. Ak si zvolíte aj Spotify, stačí po jeho otvorení napríklad na mobile vpravo vedľa ovládania hlasitosti kliknúť na ikonku s reproduktorom a zobrazia sa vám všetky vaše zariadenia v sieti, na ktorých si môžete prehrávať hudbu. Výberom soundbaru spustíte prehrávanie na ňom. Rovnako to funguje aj z PC alebo iných zariadení.

Kvalita zvuku je veľmi dobrá pri všetkých vstupoch. Problém som mal iba s pripojením Ultra HD zariadení k soundbaru, pri ktorých sa mu stále nepáčili káble na 4K. Napriek tomu, že mám kvalitné káble, ktoré bežne používam so 4K TV, nepodarilo sa mi to rozbehnúť. Riešil som to priamym pripojením prehrávača aj satelitného prijímača do TV a soundbaru cez ARC. Potom všetko fungovalo. Trocha nešťastný je dodávaný diaľkový ovládač, ktorý má napájanie na neštandardnú gombíkovú batériu a tlačidlá síce veľké, ale zarovnané v jednej ploche, takže potme sa ťažko rozlišujú.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Konektivita, výborný zvuk, ovládanie, multiroom
- Menej prehľadný ovládač

PARAMETRE:

• Meniče: 2× širokopásmové, 2× výškové, subwoofer 1× 5,25" reproduktor, výkon 240 W, napájanie elektrickou energiou: 230 V, konektivita: 2× HDMI s ARC + CEC, 1× HDMI out, optický S/PDIF, USB, bluetooth, Wi-Fi, podpora Play-Fi, dekodéry: Dolby Atmos, Dolby Digital, Dolby Digital plus, Dolby TrueHD, LPCM 2ch, Dolby MA, hmotnosť: 2,4 + 4,5 kg

• Cena:  399 EUR

HODNOTENIE: 9/10

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať