SAMSUNG_072024 Advertisement SAMSUNG_072024 Advertisement SAMSUNG_072024 Advertisement

Philips 65OLED818/12: Rozšírte svoje zážitky

0

Televízory OLED značky Philips sú u používateľov veľmi obľúbené hlavne vďaka funkcii Ambilight, ktorú u žiadneho iného výrobcu zatiaľ nenájdete. Testovaná novinka Philips 65OLED818/12 je nová generácia obľúbených modelov OLED televízorov radu 8xx, ktorý je vlastne druhým najvyšším radom výrobcu.

SAMSUNG 07M Advertisement

Televízor prichádza s ponukou minimalistického dizajnu – s veľmi tenkým orámovaním displeja a stojanom s možnosťou otáčania. Diaľkový ovládač má klasický tvar s ostrými hranami a množstvom tlačidiel. Oproti vyšším modelom je však čierny a nemá podsvietené tlačidlá, čo je trocha škoda. Zostal mu však mikrofón, keďže televízor spolupracuje s hlasovými asistentmi Google Assistant a Amazon Alexa. Jedna zo zmien je operačný systém Google TV, ktorý ponúkne ešte lepšiu integráciu služieb Googlu. Pred­inštalovaných je viacero streamovacích služieb a ďalších aplikácií vrátane webového prehliadača. Samozrejme, z aplikačného obchodu Google Play možno doinštalovať množstvo ďalších aplikácií. Použitý procesor P5 AI Perfect Picture Engine, známy z posledných troch generácií radu 8xx, sa osvedčil v kvalitnom spracovaní obrazu a hlavne v upscalingu. Tradične už televízor ponúka celú plejádu štandardov HDR vrátane HDR10, HDR10+, HDR10+ Adaptive, Dolby Vision, HLG aj UHDA. Podporovaná je aj technológia IMAX Enhanced, ktorá umožňuje pozrieť si film tak, ako bol vytvorený v štúdiách.

Procesor v spolupráci s výborným 65" panelom OLED dokáže vykúzliť nezabudnuteľné zážitky zo sledovania. Televízor je k dispozícii aj v uhlopriečkach 42", 48", 55" a 77". Procesor pracuje s umelou inteligenciou (AI) založenou na neurónovej sieti, ktorá sa snaží pracovať s obrazom ako ľudský mozog. Vďaka AI softvér z prehrávaného obsahu kategorizuje obrázky a potom prijíma rozhodnutia o tom, ako najlepšie aplikovať spracovanie. Vďaka schopnosti neustále analyzovať obsah po jednotlivých snímkach robí AI neustále úpravy na základe naučených parametrov, ktoré vedú k realistickejšiemu obrazu. Obraz má z princípu vynikajúce pozorovacie uhly, vďaka procesoru nepoznáte rozdiel medzi 4K a kvalitným full HD obsahom. Ambilight je trojstranný a vďaka technológii novej generácie vás podsvietenie ešte viac vtiahne do deja, efekty sú detailnejšie, lepšie definované a lepšie synchronizované s dianím na obrazovke. Navyše teraz možno rozžiariť prázdnu obrazovku vybranou zbierkou obrázkov a videí Aurora. Ak vám Ambilight nič nehovorí – ide o podsvietenie priestoru za televízorom, v tomto prípade zvrchu a po stranách. Podsvietenie Ambilight možno nastaviť do viacerých režimov podľa diania na obrazovke, opticky rozširuje plochu obrazu a pri sledovaní v temnej miestnosti chráni váš zrak pred únavou. Už štandardne má Ambilight viacero možností nastavenia: podľa obrazu, zvuku či statické jednofarebné podsvietenie. Dá sa, samozrejme, meniť jeho intenzita aj celkom vypnúť. K dispozícii je aj funkcia AmbiSleep, ktorú si môžete zapnúť pred spaním. Televízor vypne panel a Ambilight spolu so zvukom imitujú horenie krbu. Zvuk aj osvetlenie postupne znižujú intenzitu, až sa celkom vypnú. Môžem potvrdiť, že na uspávanie to funguje výborne. Môžete si takisto zapnúť režim budenia s východom slnka, keď sa televízor postupne rozsvecuje s nastaveným zvukom a motívom. Tým môže byť aj aktuálne počasie. V režime Hue TV spolupracuje so svietidlami tohto systému – od stolových lampičiek po nástenné svetlá rozmiestnené po miestnosti. Po ich nakonfigurovaní dokáže systém dynamicky prenášať atmosféru z obrazovky s prihliadnutím na ich polohu. Je to veľmi efektné a dokonale vás to dokáže vtiahnuť do deja.

Hráčov určite poteší dvojica vstupov štandardu HDMI 2.1 s podporou 4K 120p aj funkcií VRR a Free Sync a herný režim má aj Ambilight. Zvukový diel využíva štvoricu 10 W reproduktorov a 30 W subwoofer. Zvuk je síce veľmi dobrý, ale externému sound­baru sa nevyrovná. Externé reproduktory a soundbary možno pripojiť aj bezdrôtovo technológiou DTS Play-Fi. Priamo spracovávať dokáže aj priestorové formáty zvuku AC3, Dolby Atmos, Dolby Digital či DTS:X, samozrejme, iba v rámci možností svojej konfigurácie 2.1 kanálov. Zvuk je spracúvaný pomocou umelej inteligencie na dosiahnutie čo najvernejšieho podania analýzou žánru a aj zrozumiteľnosti dialógov.

Obraz je vynikajúci, HDR vyzerá veľmi prirodzene a má množstvo detailov. Ovládanie je jednoduché a intuitívne.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Kvalita obrazu, kvalitný upscaling, trojstranný Ambilight s podporou Hue, podpora všetkých formátov HDR, kvalitný zvuk, podpora HDMI 2.1
- Nič podstatné

PARAMETRE:

Philips 65OLED818/12: displej 4K Ultra HD OLED (3840 × 2160), 65" (164 cm), obrazový procesor P5 AI perfect picture engine, Ambilight novej generácie trojstranný + Hue, 4-jadrový procesor, OS Google TV, 16 GB flash, vstupy: 4× HDMI (2× vo verzii HDMI 2.1), 3× USB, integrované Wi-Fi 11ac 2×2 dvojpásmové, bluetooth 5.0, tuner DVB-T/T2/T2-HD/C/S/S2, Common Interface Plus (CI+1.4), digitálny zvukový výstup S/PDIF (optický), eternet, zvukový vstup Ľ/P, slúchadlový výstup, reproduktory 4× 10 W + subwoofer 30 W

Cena: 2199 EUR

HODNOTENIE: 10/10

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať