Philips Momentum 329M1RV/00: Rýchle „železo“ pre hráčov

0

Herné konzoly prešli pomerne dlhým vývojom od nevzhľadnej grafiky posielanej do televízora cez RF výstup až po dnešné supervýkonné multimediálne centrá, ktoré zvládajú plynulé hranie s výstupom 4K 120p. Takáto herná konzola vám však bude na nič, ak jej výstup nebudete mať na čom zobraziť. Jeden zo špecializovaných monitorov, ktoré vám to umožnia, je aj testovaný Philips Momentum 329M1RV/00.

Modelový rad Momentum od Philipsu je už dlhší čas vyhradený herným a multimediálnym monitorom. Novinka s uhlopriečkou 32" ponúka rozlíšenie UHD 4K s maximálnou variabilnou obnovovacou frekvenciou až 144 Hz pri použití s PC alebo až 120 Hz s hernými konzolami. Podporovaná je technológia AMD Freesync Premium v rozmedzí 48 až 144 Hz. Nezabudlo sa ani na trojstranný Ambiglow, čo je špecialita značky Philips. Ide o obdobu technológie Ambilight používanej na televízoroch výrobcu. Na rozdiel od štandardných televízorov a monitorov sú hráčske displeje Philips Momentum vytvorené so zreteľom na nízke oneskorenie a bleskurýchlu pixelovú reakciu, aby vyhoveli hrám citlivým na reakčný čas. Monitor je vybavený aj dvojicou reproduktorov s podporou DTS.

Monitor sa dodáva v ekologickom balení v kartónovej škatuli bez plastov. Zostavenie je veľmi jednoduché. Robustný stojan sa zloží jednou krídlovou skrutkou a zacvakne do zadnej strany monitora. Stojan ponúka kompletný súbor nastavení: výška 130 mm, otočenie o 20 stupňov na každú stranu a 15 stupňov sklonu. Na ovládanie slúži iba päťsmerový joystick umiestnený vpravo vzadu. Ovládacie menu je jednoduché a prehľadné a k dispozícii je aj 10 predvolieb rôznych režimov, niektoré z nich si môžete aj prispôsobiť. Monitor ponúka široké možnosti pripojenia. Všetky vstupy sú umiestnené vo výstupku vzadu, takže káble smerujú priamo dole. Nájdete tu tri HDMI 2.1, DisplayPort 1.4 a USB-C na video. Súčasťou je aj 3-portový USB hub. K dispozícii je 3,5 mm jack na zvuk, prípadne môžete použiť vstavané reproduktory s výkonom 2 × 5 W.

Philips 329M1RV obsahuje aj funkciu KVM, takže umožňuje pripojenie viacerých PC k monitoru a ich prepínanie alebo súčasné zobrazenie na rozdelenej obrazovke PBP. To ďalej rozširuje možnosti zariadenia.

A ako je na tom novinka v praxi? Vďaka výbornému displeju IPS pokrýva viac ako 85 % farebného priestoru DCI-P3, pričom podporuje aj zobrazenie HDR, hoci iba s certifikáciou VESA DisplayHDR 400. Displej pritom dosahuje jasové špičky až na úrovni 570 nitov v dynamickom kontraste. Farebné podanie aj ostrosť obrazu sú výborné. Napriek tomu, že výrobca deklaruje iba podporu AMD Freesync Premium, rozumie si aj s NVIDIA G-Sync. Hráči určite ocenia veľmi nízku latenciu aj množstvo prednastavení pre rôzne typy herných titulov. Vstup s frekvenciou až 144 Hz funguje prostredníctvom portov HDMI alebo DisplayPort 1.4. Pri pripojení cez USB-C je maximom 120 Hz. Zvukový diel je na pomery monitorov pomerne kvalitný, aj keď viac basov by nezaškodilo. Na núdzové hranie určite postačí, hráči však aj tak častejšie používajú slúchadlá. Veľmi zaujímavý doplnok je funkcia Ambiglow. Na rozdiel od iných herných monitorov, na ktorých často nájdete osvetlenie, tu nejde iba o náhodne blikajúce svetielka. Ambiglow reaguje podsvietením na dianie na obrazovke a akoby opticky rozťahuje obraz. Nie je to iba lacný efekt, pri hraní v tmavej miestnosti, čo majú hráči často vo zvyku, osvetľuje stenu za monitorom, čím chráni zrak pred únavou pri veľkých svetelných kontrastoch. Ak ste teda náruživým hráčom, môže byť pre vás Philips Momentum 329M1RV/00 aj napriek vyššej cene zaujímavá voľba. Za svoje peniaze dostanete výborný monitor s vynikajúcim obrazom, vysokou obnovovacou frekvenciou a nadštandardnou výbavou.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Kvalita obrazu, vysoká frekvencia, konektivita, matný panel, KVM
- Slabší farebný gamut

PARAMETRE:

Veľkosť obrazovky: 31,5", typ panela: IPS, antireflexná úprava, natívne rozlíšenie: 3840 ¤ 2160, latencia (G2G): 1 ms, FreeSync Premium 48 – 144 Hz, kontrastný pomer: 1000:1, pozorovacie uhly: 178° horizontálne aj vertikálne, konektivita: 3× HDMI 2.1, 1× DisplayPort 1.4, 1× USB-C (režim DP Alt, PD 65 W), 4-portový USB hub, napájanie: interný zdroj, rozmery (so stojanom): 715 × 596 × 297 mm, hmotnosť: 11,63 kg

Cena: 974 EUR

HODNOTENIE: 9/10

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať