Philips TAS7505/00: Dobrá hudba domov aj do internátu

0

Prenosné reproduktory sa v súčasnosti tešia veľkej obľube a viacero ich nájdete aj pod značkou Philips. Testovaný model TAS7505/00 patrí k tým výkonnejším a väčším, takže ho budete najskôr prenášať v batohu, aj keď ho možno vybaviť aj pútkom. Za to sa vám však odvďačí výkonom až 30 W, ktorý bez problémov ozvučí bežnú miestnosť, navyše jeho 7500 mAh batériu môžete v prípade potreby využiť aj na dobitie vášho mobilu. Keby výkon nestačil, respektíve potrpíte si na stereofónny zvuk, stačí ho spárovať s ďalším rovnakým modelom. Philips je známy svojím pohrávaním sa s dizajnom a aj tento model sa odlišuje od zväčša valcovitej konkurencie. Reproduktor má hranatý dizajn so zaoblenými bokmi a zrezanými koncami, pričom na pravej, respektíve vrchnej strane je plný dizajnový prvok, podľa čoho ľahko určíte, v akej polohe sa reproduktor nachádza a kde sú práve umiestnené embosované tlačidlá. Na tejto časti je aj rad piatich LED na obrazenie stavu batérie pri nabíjaní. V zadnej časti je pod gumovou krytkou umiestnená dvojica konektorov USB, USB-C na nabíjanie batérie a USB-A na nabíjanie externých zariadení. Telo reproduktora je potiahnuté špeciálnou tkaninou od firmy Kvadrat. Materiál s prímesou vlny, príjemný na dotyk, je akusticky transparentný a umožňuje nerušené prúdenie zvuku od reproduktora do miestnosti.

Zariadenie je osadené jedným širokopásmovým meničom s priemerom 90 mm a pasívnym žiaričom na posilnenie basov. Výstupný výkon je 30 W (RMS) s frekvenčným rozsahom 20 Hz – 20 kHz. Pripojenie zabezpečuje bluetooth vo verzii 5. Ovládanie je možné radom embosovaných tlačidiel na vrchnej strane. Reproduktor možno prevádzkovať v horizontálnej aj vertikálnej polohe. Vďaka odolnej konštrukcii s krytím IPX7 znesie aj nejaké to poliatie či ošpliechanie. Batéria sa nabíja asi 4,5 hodiny a poskytne energiu asi na 20 hodín prevádzky. Externé zariadenia nabíja maximálnym výkonom 10 W.

Reproduktor hrá veľmi dobre v celom rozsahu frekvencií a hlasitostí. Počas testu som nezaznamenal žiadne skreslenie ani artefakty, a to ani pri maximálnej hlasitosti. Ovládanie je jednoduché a prehľadné. Výrobca nedodáva žiadnu aplikáciu, takže si musíte vystačiť s nastaveniami z výroby. Tie sú našťastie volené veľmi dobre, a tak som ani nepociťoval potrebu niečo meniť.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Kvalitný zvuk, odolná konštrukcia, výdrž, funkcia powerbanku, dizajn
- Nič podstatné

PARAMETRE:

Model: Philips TAS7505/00, bluetooth verzia: 5.0, A2DP, AVRCP, menič: 90 mm, výstupný výkon: 30 W (RMS), frekvenčný rozsah: 20 Hz – 20 kHz, typ batérie: lítiovo-iónová polymérová 7500 mAh, nabíjanie 4,5 hod. (5 V, 2 A), prehrávanie 20 hodín, rozmery (š × h × v): 8,5 × 8,7 × 23 cm, hmotnosť: 864 g

Cena: 120 EUR

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať