Philips predstavil novinky v rodine LED televízorov pre rok 2020

Technológie
0

Philips predstavil koncom januára v Amsterdame kľúčovým partnerom a médiám technológie a nové modely svojich televízorov pre rok 2020.

V úvode označil Kostas Vouzas, CEO TP Vision TV & Sound Europe, ktorá je výrobcom televízorov značky Phlips že rok 2020 bude rokom Ambilight pretože ako uviedol tak 60% z celkového predaja bol generovaný predajom modelov s funkciou Ambilight. Podľa interných prieskumov 8 z 10 zákazníkov ktorí si vyskúšali Ambilight si už nikdy nekúpia TV bez Ambilightu. Cieľom TP Visions na rok 2020 je preto dostať Ambilight do každej obývačky.

Rok 2019 bol doteraz najlepším v histórii TPVision, predaj sa zvýšil o 75%, podiel na trhu z hľadiska obratu sa zvýšil o 30% a zdvojnásobila sa prítomnosť v prémiovom segmente televízorov.

Z hľadiska ďalšieho smerovanie Philips neplánuje vývoj TV so zaobleným dizajnom ale zostava na tradičných plochých displejoch. Veľkú pozornosť bude venovať top modelom Performance series ktoré budú ponúkať špičkové parametre za nešpičkovú cenu. Nova generácia The One by mala prísť teraz na jar a medzi kľúčové modely na tento rok budú patriť TV Philips 8505, 9435 a OLED805/855

Všetky televízory Philips 2020 s Androidom sú kompatibilné s aplikáciou Disney+. Kompatibilita Dolby Vision, Dolby Atmos, HDR10 + a HLG pokračuje v roku 2020 v celej rodine zariadení Android TV.

Ultra tenký 4K UHD televízor Philips 9435 LED najvyššej triedy je vybavený prémiovým zvukovým systémom spoločnosti Bowers & Wilkins Premium 2.1.2 (50 W) vrátane smerom hore namierených zvukových meničov a samozrejme aj s 3-stranným Ambilightom. K dispozícii bude vo veľkostiach 55 ”a 65” s eloxovaným strieborným kovovým rámom a tenkým chrómovaným povrchom. Medzi ďalšie kľúčové vlastnosti patria funkcie Micro Dimming Pro, Natural Motion a Ultra-resolution. Vybavený bude obrazovým procesorom 4. generácie P5 doplneným o nové funkcie umelej inteligencie a LCD panelom so zadným podsvietením a širokým farebným gamutom. Výrobca garantuje kompatibilitu s Dolby Vision, Dolby Atmos HDR10 + a HLG.

Novinkou je kvalitný podsvietený diaľkový ovládač so zodpovedne získaným koženým obalom od spoločnosti Muirhead a akustickou tkaninou značky Kvadrat. Zabudovaný OS Android TV Pie (9) obsahuje Google asistenta a rovnako tak Alexu od Amazonu. Obdobné vlastnosti má aj model Philips 9235 LED 4K UHD ktorý bude k dispozícii prekvapivo iba v 43” formáte.

V strednej triedy bude televízor Philips 8505 k dispozícii vo veľkostiach obrazovky 43 ”, 50”, 58 ”65” a 70 ”. Medzi kľúčové vlastnosti patrí 3-stranný Ambilight, obrazový procesor P5,  LCD panel so zadným podsvietením a širokým farebným gamutom, kompatibilita s Dolby Vision, Dolby Atmos, kompatibilné s HDR10+ a HLG. Rovnako tak obsahuje funkcie Micro Dimming Pro, Natural Motion a Ultra-resolution. Zvukový systém Philips 2.0 disponuje akustickým výkonom 20 W. Modely 43″, 50″ a 58″ majú nový strieborný stredový otočný stojan naklonený k stolu a navrhnutý tak, aby neprekážal 70 mm vysokému soundbaru. 65″ model má pevný stredový stojan ktorý je tiež vhodný pre 70 mm soundbar. 70″ model má strieborný stojan s možností inštalácie v dvoch rôznych výškach: 19 mm pre nízky, štíhly vzhľad, a vyšší pre 70 mm soundbar. Zabudovaný OS Android TV Pie (9) obsahuje Google asistenta a rovnako tak Alexu od Amazonu.

Do pozície tohtoročného modelu The One, ktorý Philips marketuje ako televízor s najlepším pomerom ceny/výkon sa dostane nový model zo série 8000. 

 

Zobrazit Galériu

Martin Drobný

Všetky autorove články
Philips LED

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať