PMI_092022 PMI_092022 PMI_092022

Plavecké okuliare s AR spolupracujú so smart hodinkami s GPS

Technológie
0

Pred časom sme vám predstavili plavecké okuliare Form s rozšírenou realitou. Teraz sa zariadenie dočkalo aktualizácie, ktorá umožňuje jeho spárovanie cez bluetooth s vybranými smart hodinkami s GPS, takže používateľ môže sledovať svoje plávanie v reálnom čase aj v prírode, nielen v bazénoch. Okuliare Form za 199 dolárov ponúkajú jedinečný spôsob sledovania metrík plávania pomocou pohybových senzorov a zabudovaného AR displeja.

SAMSUNG_112022_M Advertisement

Systém bol síce dosť inteligentný na to, aby pracoval nezávisle od smartfónu, ale obmedzoval sa iba na sledovanie preplávaných dĺžok v bazéne so známymi rozmermi pomocou integrovaných senzorov a algoritmov na zistenie vašej obrátky na konci alebo zastavenia. Vďaka novej aktualizácii teraz okuliare po spojení s inteligentnými hodinkami Apple Watch alebo Garmin umožnia používateľom získať rovnaké metriky plávania (vzdialenosť, počet záberov, kalórie a ďalšie) aj na otvorenej vode.

Navyše okuliare môžu zobrazovať aj ďalšie informácie získané zo spárovaných hodiniek, napríklad aktuálnu srdcovú frekvenciu, čo doteraz nebolo možné. Žiaľ, maticový displej vám nezobrazí nijaké mapy, no po ukončení plávania môžete okuliare podobne ako v režime plávania v bazéne synchronizovať so smartfónovou aplikáciou (spolu s doplnkovými údajmi GPS a tepovou frekvenciou) na analyzovanie výsledkov plávania a zobrazenie úplnej mapy toho, kde ste plávali.

Spoločnosť odporúča, aby používatelia mali svoje inteligentné hodinky na rovnakej strane tela, kde je zobrazovacia časť okuliarov, aby sa dosiahlo najlepšie spojenie cez bluetooth medzi zariadeniami. Nové sledovanie GPS a srdcovej frekvencie funguje s prístrojmi Garmin Forerunner 945, fēnix 6 Pro, fēnix 5 Plus a Apple Watch Series 3, Series 4 a Series 5.

Zdroj: theverge.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať