CANON_leto2024 CANON_leto2024 CANON_leto2024

Podmorská superjachta za 3 miliardy dolárov sa môže skrývať pod vodou 4 týždne

Technológie
0

Migaloo M5 je superjachta-ponorka v hodnote 3 miliárd dolárov, ktorá je navrhnutá tak, aby mohla zostať pod vodou až štyri týždne. Má dĺžku 165 metrov a môže dosiahnuť hĺbku až 250 metrov. Napriek svojim luxusným vlastnostiam a ubytovacím priestorom pre 20 cestujúcich a 40 členov posádky plavidlo zatiaľ nedostalo žiadne objednávky.

V snahe prilákať kupujúcich spoločnosť Migaloo propagovala svoj ponorný čln Limo Sub, pričom zdôrazňovala jeho schopnosť diskrétne sa nalodiť na ponornú superjachtu. Migaloo M5 ponúka aj ďalšie vybavenie, ako sú vodné skútre, kitesurfing, paddleboarding, miniponorky a helikoptéra. Súčasťou superjachty sú aj dva bazény, vírivka, palubná kaviareň a jedáleň s kapacitou 36 miest a s výhľadom pod vodou.

Mimochodom, zakladateľ Amazonu Jeff Bezos vlastní superjachtu Koru za 700 miliónov dolárov, ktorú sprevádza podporná 75-metrová jachta Abeona za 100 miliónov dolárov. Abeona je vybavená superautami, motorkami, menšími člnmi a vodnými skútrami, aby ich mohla využívať Bezosova snúbenica, ktorá je vytrénovaná pilotka helikoptéry.

Zdroj: dmarge.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať