CANON_leto2024 CANON_leto2024 CANON_leto2024

Youtuber vytvoril prvú neviditeľnú PC zostavu na svete

Technológie
1

Youtuber s prezývkou Basically Homeless (vlastným menom Nick Zetta) zostrojil prvú neviditeľnú počítačovú zostavu na svete. Vo videu s viac ako štyrmi miliónmi pozretí rozoberá notebook a pripevňuje základnú dosku na stôl. Na vytvorenie neviditeľnej myši používa kameru na snímanie hĺbky ukrytú v lampe, ktorá zisťuje polohu jeho prstov a ruky. Klávesnica je vložená do otvoru vyrezaného do stola a pripevnená pomocou tekutej plastovej živice.

Obrazovka predstavuje výzvu, pretože musí byť viditeľná, ale zároveň musí vyzerať ako neviditeľná. Preto vyhĺbil miesto pre jednopalcový projektor, ktorý sa odráža od zrkadla na opticky číry kus polykarbonátu s nanočasticovou vrstvou, čím vytvára levitujúcu hologramovú obrazovku.

Pri demonštrácii Zetta hrá Minecraft pomocou neviditeľnej myši a od divákov dostal veľkú pochvalu. Ľudia túto zostavu prirovnávajú k futuristickej technológii, ktorá bola predpovedaná, ale nikdy sa nezrealizovala. Výtvor youtubera sa na internete považuje za najčistejšiu počítačovú zostavu a bol všeobecne ocenený ako najlepšie projektové video na YouTube.

Zdroj: uniladtech.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

Titulok reakcia na: Youtuber vytvoril prvú neviditeľnú PC zostavu na svete

28.6.2024 08:06
Zaujimave riesenie, hlavne ta neviditelna mys, ale mne osobne sa ovela viac paci riesenie od DIY Perks. Jednak pouziva normalne desktop komponenty a ergonomicky je to na uplne inej urovni.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať